Dievs un citplanētieši

Rakstiņi no interneta portāliem ar kopēju tēmu.

 http://www.mixnews.lv/ru/science/news/2010-02-12/36208

 Poļu zinātnieks pierāda, ka Dievs eksistē.

 72 gadus vecais poļu garīdznieks un matemātiķis Mihals Gellers Ņujorkā ir ieguvis pašu lielāko zinātnisko prēmiju par darbu, kas sniedz netiešus pierādījumus, ka Dievs ir.

Gellers, kurš ir arī kosmoloģijas un filozofijas speciālists, par savu darbu ir saņēmis 820 tūkstošus eiro, ziņo Innovanews.ru. Profesora teorija, ne tikai satur Dieva esamības pierādījumus, bet arī spiež šaubīties par mūsu pasaules materiālo eksistenci.

Gellers ir izstrādājis sarežģītu formulu, kura atļauj izskaidrot matemātisku aprēķinu rezultātā visu, pat nejaušību.

 

 

Savulaik Gellers ir bijis Krakovas arhibīskaps, strādājis kopā ar Pāvestu Jāni Pāvilu II un bija viens no zinātniekiem, kas katru vasaru tika aicināts uz Pāvesta vasaras rezidenci Kastelgandolfo, lai apspriestu viņa veiktos pētījumus.

Džons Templtons, Džona Templtona fonda priekšsēdētājs, paziņoja: «Mihala Gellera vēlēšanās dziļāk izprast visu noveda pie svarīga izrāviena reliģiskajās koncepcijās, kā arī paplašināja zinātnes horizontus.»

Pats 72 gadus vecais zinātnieks ir nolēmis atdot savu prēmiju jauna Krakovas zinātnes un teoloģijas pētniecības centra radīšanai.

Agrāk akadēmiķi bija nonākuši pie viedokļa, ka Bībeles tulkojumā no senākiem tekstiem pirms tūkstošiem gadu ir ieviesusies kļūda. Pētījumu autore, Vecās derības speciāliste, profesore Elēna Van Volda, ir pārliecināta, ka vārdi «iesākumā Dievs radīja debesis un zemi» nav korekti pārtulkoti no senēbreju valodas.

Viņa saka, ka viņai ir izdevies veikt tekstu analīzi, kas rāda: Bībeles autori nekad nav pat mēģinājuši pieņemt, ka Dievs ir radījis pasauli. Izrādās, ka Zeme ir jau eksistējusi, bet Radītājs ir tikai licis tai pildīties ar cilvēkiem un dzīvniekiem.

54 gadus vecā Van Volda, kas par šo tēmu aizstāvēja disertāciju Redbaudas universitātē Nīderlandē, paziņoja, ka viņa atkārtoti ir izanalizējusi teksta oriģinālu senēbreju valodā un novietojusi to Bībeles kopējā kontekstā.

Viņa paziņoja, ka senēbreju darbības vārds «bara», kas tiek izmantots «Genesis» grāmatas pirmajā teikumā nenozīmē “radīt”, bet gan “telpiski šķirt”. No šī brīža vajadzētu pirmo teikumu saprast kā «sākumā dievs atdalīja Debesis no Zemes».

 http://innovanews.ru/info/news/society/1462/

 Vatikāns piebiedrojas citplanētiešu meklējumiem.

 Vatikāna Bīskapu Zinātņu Akadēmija ir organizējusi savu pirmo konferenci ārpuszemes dzīvības jautājumos.

Zinātnieki ir pārliecināti, tādas dzīvības atklāšanai ir svarīga nozīme katoļu baznīcai.

Astrobioloģijas un ārpuszemes dzīvības pētīšanas konference ar zinātnieku un reliģisko līderu piedalīšanos šonedēļ notiks Romā.

Daudzu gadsimtu laikā ticības kalpi strīdējās par to, ko nozīmētu baznīcai citplanētiešu eksistence. Džordano Bruno, piemēram, sodīja ar nāvi arī par to, ka viņš bija pārliecināts, ka eksistē citas pasaules.

Taču, ja pieņem, ka citplanētieši eksistē un izskatās pavisam savādāk, nekā cilvēki, tad teiciens, ka Dievs radīja cilvēku pēc sava ģīmja un līdzības, zaudētu jēgu. [Ja to saprastu pārnestā nozīmē, tad jau jēga saglabātos — t.p.]

Tad jau iznāktu, ka citplanētiešiem ir pašiem savs Jēzus Kristus, vai varbūt Zemes Jēzus ir universāls un der arī citām pasaulēm?

Šodien katoļi jau nestrīdas par to, ka Zeme ir apaļa un ka mūsu planēta nav Visuma centrs, kā kādreiz liecināja Bruno un Galilejs. Viņi pat ir gatavi pieņemt Darvina evolūcijas teoriju un, vēl vairāk, uzskata, ka ārpuszemes dzīvības atklāšana tikai apstiprinās Bībelē teikto.

Tēvs Hosē Finess, Vatikāna observatorijas astronoms un viens no konferences organizētājiem, sacīja, ka uz Zemes ir tik liela sugu daudzveidība, ka pilnīgi iespējamas arī citas saprātīgas būtnes, ko radījis Dievs.

«Tas nemaz nav pretrunā ar mūsu ticību, jo mēs neredzam īstās robežas Dieva radošajai brīvībai», viņš saka.

Dabiski, ne visi ar viņu ir vienisprātis. Fiziķis un «Zeltmates noslēpuma» autors Pols Deviss uzskata, ka reliģiskie līderi samazina draudus kristietībai.

«Vēl viena saprāta atklāšanai Visumā būtu milzīga garīga nozīme», viņš teica. «Kristieši uzskata, ka Jēzus Kristus parādījās, lai glābtu cilvēci, bet nevis delfīnus vai zaļos cilvēciņus no citām planētām.»

Konferencē piedalīsies zinātnieki, turklāt, ne tikai kristieši, kas stāstīs par planētu atklāšanu ārpus Saules sistēmas, par to, kā varēja rasties dzīvība uz Zemes, kā arī par to, vai principā iespējams, ka eksistē cita saprātīga dzīvība.

 http://times.ua/story/24887/

 Katoļiem atļauj ticēt NLO.

 Ticība atnācējiem un citplanētiešiem nav pretrunā ticībai Dievam. To ir apliecinājis Vatikāna galvenais astronoms un observatorijas direktors Hosē Gabriels Funess [tas pats Finess no iepriekšējā raksta — t.p.].

Pēc viņa teiktā, mūsu Visuma platība ļauj pieņemt, ka tajā eksistē arī citas dzīvības formas, kuras arī ir radījis Dievs.

Savā rakstā, kas publicēts Vatikāna avīzē, Gabriels Fjuness [tā rakstīts — t.p.] raksta, ka kosmosā var dzīvot citas saprātīgas būtnes, ko radījis Dievs.

Raksts publicēts ar nosaukumu «Citplanētieši — mani brāļi».

Tēvs Fjuness vada Vatikāna observatoriju. Viņš ir starptautiski atzīts speciālists un sadarbojas ar dāžādu valstu universitātēm.

Pēc garīdznieka domām, citplanētu dzīvības formu meklējumi nav pretrunā ar ticību Dievam. Tēvs Fjuness neizslēdz, ka daži citplanētieši, ja viņi eksistē, varētu būt brīvi no pirmdzimtā grēka.

Atbildot uz jautājumu par Galileo Galileju, ko vajāja inkvizīcija, Gabriels Fjuness diplomātiski raksta, ka tika pieļautas kļūdas, taču ir laiks pāršķirt lapaspusi un vērst skatu nākotnē.

Vatikāna galvenais astrologs pārliecina lasītāju, ka reliģija un zinātne ir vajadzīgas viena otrai.

Nākošā gadā Vatikāns rīko konferenci, kas veltīta evolūcijas teorijas autora Čārlza Darvina divsimtgadei.Tādā veidā Romas katoļu baznīca cenšas nedaudz mazināt antagonismu starp zinātni un baznīcu.

 http://mrakobesie.ru/content/view/135/3/

 Pareizticīgo baznīca citplanētiešiem netic.

 Pareizticība nepieļauj iespēju, ka eksistē ārpuszemes civilizācijas, kas apveltītas ar saprātu, apliecina pazīstamais dievvārdu pētnieks, Maskavas garīgās akadēmijas profesors Aleksejs Osipovs.

«No parezticīgās teoloģijas viedokļa nav pamata runāt par to, ka ir iespējamas ārpuszemes civilizācijas, kam piemīt saprāts un kuras kaut ko rada», - Osipovs saka, atbildot uz portāla «Interfaks-Reļigija» jautājumu, ziņo NEWSru.com.

Pēc viņa vārdiem, tāda pozīcija ir balstīta, pirmkārt, uz to, ka saprātīgās dzīvības ārpuszemes formas netiek minētas Jaunajā Derībā [Bet kā tad eņģeļi? - t.p.]; otrkārt, Baznīcā ir bijuši ļoti daudzi cilvēki, kas sasnieguši visaugstāko šķīstības un svētuma pakāpi, bet neviens no viņiem nekad nav runājis par tām (ārpuszemes civilizācijām), - Osipovs piezīmē.

Bez tam, uzsver profesors, modernā astronomija, «ieskatoties arvien dziļāk Visumā, līdz šim nav atradusi nevienu planētu, par kuru var teikt, ka uz tās ir dzīvība, līdzīga tai, kāda ir uz Zemes». «Ir pamats noliegt jebkādas saprātīgas ārpuszemes civilizācijas eksistenci», Aleksejs Osipovs rezumē.

Pēc Osipova vārdiem, Pareizticīgo baznīca speciāli nav apskatījusi šo jautājumu, lai par to izteiktu noteiktu spriedumu. Tajā pašā laikā vesela rinda teologu, kas pētījuši ar ārpuszemes civilizācijām saistītus jautājumus, ir nākuši pie secinājuma, ka kosmiskā pasaule ir ļoti bagāta, tajā ir parādības, kas pagaidām nav izpētītas. Taču no viņu skata punkta, šīs parādības ir astronomiskas, nevis garīgas.

Agrāk tika ziņots, ka Vatikānā neizslēdz vienlaicīgu ticību Dievam un citplanētiešiem. Par to ir ziņojis Vatikāna astronomiskās observatorijas direktors, tēvs Žozē Gabriels Funs [tā oriģinālā! - t.p.]. Pēc viņa vārdiem, tieši tāpat, kā uz Zemes eksistē milzums dzīvo būtņu sugu, uz citām planētām arī var būt citas dzīvas radības, kuras arī ir radījis Dievs, ziņo "Вести.Ru".

Avots: Вслух.ру