Diagonalejas noslēpumi

http://met-at-ron.narod.ru/diagonsecrets.html

Kā jau jums visiem ir zināms, mamma mums neparko negrib ļaut aiziet uz Nakteņu aleju (šķērsielu). Pat negrib teikt, kā uz turieni tikt, kaut arī mēs sacījām, ka mums tā ir tīri teorētiska interese . Ar tādu, lūk, tīri teorētisku interesi mēs nospriedām izpētīt divas filmas par HP - tur rāda Diagonālaleju, varbūt kaut kas atklāsies. Pirmais iespaids - filmās ir baigi daudz veikalu. Turklāt pie katra otrā stāv katli, bet pie katra trešā - būri ar pūcēm. Kad mēs bijām to visu skatījušies kādu pusstundu, mēs sapratām, ka tas tikai tā liekas. Viltīgie operatori uzņem varoņus no dažādiem rakursiem, bet virtuoza montāža panāk to, ka Harijs pamanās atskatīties uz veikaliem, kas atrodas viņam priekšā, un aizgrābti vēro to, no kā viņi ar Hagridu ir jau aizgājuši prom metrus 50. Taču mēs nepadodamies! Kaut arī montāžas stiķi ir sarežģītāki par 3D-spēlēm, mēs tomēr atrisinājām šo bilžu mīklu.

 

 

Vispirms, par mūsu pētījumu mērķi - izeja uz Nakteņu aleju atrodas pa labi no izejas no "Caurā katla". Tā kā, ja būsiet tur - laipni lūdzam . Paralēli kā blakusprodukts tapa šī karte, kuru jūs varat redzēt pa labi [skatieties saiti - ils]. Tā, dabiski, nav Laupītāju karte, taču, ja jūs pabakstīsiet dažās vietās ar peli, atklāsies daudz kas interesants. Mērogu negarantējam, taču kopējais plāns tieši atbilst kriskolambusiskajai patiesībai. Patiesību Kolambuss ir noslēpies ļoti labi (vai tikai viņš nav sazinājies ar mammu?) - daži veikali ir atpazīstami tikai pēc tām druskām, kas redzamas atspīdumos pretējās puses logos.

Tātad, jūsu priekšā ir tūrisma ceļvedis pa Lielbritānijas lielāko magu tirdzniecības centru. Pavisam Diagonalejā ir 13 veikalu plus Gringotu banka un izeja no "Caurā katla" (un vēl viena izeja - nu jūs jau saprotat ).

Tagad paskatieties pa labi. Tie, kas māk lasīt, uzreiz sapratīs, ka tas ir grāmatu veikals "Flarišs un Blots". Nakteņu aleja savienojas ar Diagonaleju tieši pa spraugu starp šo veikalu un "Cauro katlu", gar veikala vitrīnām. Sirdsāķa fanēm: uz sava elka grāmatu prezentāciju šeit neejat. Kāpēc - lasiet tālāk .

Tālāk labajā pusē mēs redzam Floriana Forteskjū kafejnīcu - pie tās stāv apaļš galdiņš, bet uz tā saldējums - žēl, ka turpat parasti grozās arī saimnieks . Galvenā kafenīciņas īpatnība (ja neskaita saldējumu) ir jocīgā izkārtne.Zaļš galdiņš ar krēsliem, kas slīpi nostiprināti zem nojumes. Bildē no kartes (jā, jā, droši bakstām uz Floriana kafē...) rdzams zaļš dēlis. Tā ir veikala "Flarišs un Blots" izkārtne.

Tālāk redzama aplupusi rozā krāsas mājele. Pirmajā stāvā atrodas veikals "Viss - kalambolam". Viņu moto ir izcirsts uz koka dēlīšiem, kas karājas pie ieejas: "Kvalitāte, Nepieciešamība. Vieglums. Stils. Dažādība." Šim veikalam ir divas vitrīnas - ar tērpiem un ar sporta inventāru...

Ja vīriešu kārtas pārstāvji jau ir beiguši siekaloties, skatoties uz jauno slotu, tad mēs turpinām . Starp "Kalambolu" un kafejnīcu atrodas melnas durvis ar pulksteni un spožu vara plāksnīti - tā ir ieeja izdevniecībā ''Dienas Pareģis" ("Daily Prophet"). Pati izdevniecība ir augšā, otrā stāvā (vai arī trešajā, vai abos divos - ko tur no tiem žurnālistiem var saprast).

Veikals Nr.2 - pirmās filmas mīkla. Ko šis veikals pārdod - to mēs tā arī neuzzinājām. Vitrīnās redzamas kaut kādas spalvas, vesela čupa nesaprotamu krāsainu rīku un krāsaina vitrāža dibenplānā. Varbūt, ka tās ir kancelejas preces, taču tādas lietas pārdod "Flarišā"... Nu ko, vai mēs jūs saintriģējām? Bet te būs arī atrisinājums - tas ir nocenotu (piemēram, negludu spalvu), vai arī lietotu (sekond-henda mantijas) un nevajadzīgo (grāmata "Cūkkārpas vecākie un to dzīves ceļš") lietu veikals. Ja labi parakņājas, tur var atrast kaut ko tādu... Ak jā, ja kāds ir atvēris karti uz šī veikala - divi koncentriski apļi uz stikla - tas ir kārtējais Diagonalejas jociņš. Tādu stiklu te ir daudz- vēl viens tajā pašā vitrīnā no otras puses... Arī Alivandram tāds ir. Tā ir kaut kāda ļoti svarīga lieta, vienīgi mēs neatceramies kāda - tajā stundā mūs izdzina no klases .

Pēdējais labajā pusē pirms Gringotas ir "Alivandra brīnumnūjiņas (zižļi)". Galvenā veikala atšķirības zīme... Nē, mis, lampa-kuru-sasita-Poters te arī ir, bet tas nav galvenais. Tad, lūk, šim veikalam ir divas pusapaļas vitrīnas divu stāvu augstumā. Un šis reklāmas laukums praktiski netiek izmantots! No augšas līdz apakšai šīs abas kolonnas ir piegāztas ar nūjiņu kastītēm! Un tāpat arī otrā stāva logos ir tikai tās. Kaut gan, Alivandra kungam nav par ko uztraukties, zižļu jomā viņš ir monopolists .

Gringotu mēs apskatīsim tikai tā, garāmejot - iekšā mūs, vismaz tikai abus mūs , nekas labs negaida... Pārejam uz kreiso pusi. Domājams, jūs jau dzirdat šo troksni un... smaku. Paši atjautīgākie jau zina, ka mēs atrodamies pie maģisko dzīvnieku veikala "Valdzinošā zvērnīca". Veikala izkārtne ir pelīte, kas cenšas noturēt līdzsvaru uz kaķa. Rokspārņi, kas filmā klikšķina ar nagien pa luktu (varbūt par viņiem jāraksta "nojume"? ), arī ir no šejienes.

Nākošais veikals ar savu saturu mums atgādina vienu nepatīkamu profesoru - tādu no pazemes ar stikla traukiem . Tas ir mikstūru sastāvdaļu veikals. Par to, kas tas ir tieši tas, liecina tikai viens kadrs. Vai jūs jau esat uzklikšķinājuši uz kartes? Lūk, tie jautrie traipiņi aiz Harija - kaut kādi krāsaini pulverīši stikla traukos. Nu ko, veiksmi mikstūru taisītājiem...

Veikals Nr. 1 - mūsu pētījumu murgs. Pirmajā filmā ar to it kā viss ir skaidrs - cauri kalambola veikala stikliem var redzēt tā vitrīnās kristāla lodes - gan vienu, gan otru reizi. Pat Nevilam būs skaidrs, kas tas ir par veikalu. Taču tieši pēc gada... Kad Harijs veikli aizlido ne uz to kamīnu... Un, kad Hagrids izved viņu uz Diagonaleju... Un, kad pie viņiem pieskrien Hermione... Vispār, notiek tas kaut kur pretī kafenīciņai (un pūču vekalam). Tad lūk, šķiroties, Hagrids aiziet uz Nakteņu alejas pusi (nu, lai skatītāji viņu tā vairāk turētu aizdomās ) - virziens ir skaidrs, jo aiz Hagrida ir redzama "Caurā katla" siena. Bet Harijs un Hermione skrien uz pretējo pusi! Kaut gan uz "Flarišu" ir jāskrien pakaļ Hagridam.
(Džordžs te izteica ideju, ka pirms tam Harijs ar Hermioni vēl kaut kur ieskrēja - aperitīvu vai, ko stiprāku ieņemt ). Labi, pieņemsim tomēr, ka viņi skrēja turp, kur viņus jau gaidīja - uz Sirdsāķa prezentāciju. Atcerēsimies tikai, ka noslēpumainais "Flarišs 2" atrodas starp kafejnīcu un Gringotu. Patīsim atmiņas un filmu nedaudz uz priekšu, un atklāsim, ka Luciuss Malfojs runā uz tā paša veikala durvju fona. Bet durvīs redzama "Kalambola" vitrīna! Tātad prezentācija notiek, vai nu veikalā Nr.1 vai arī pūču veikalā (tas atrodas pretī kafē un "Kalambolam"). Tieši pūces kadrā nonāk, patiešām, tās tur ir. Tātad, pa gadu "Flarišs" ir paplašinājies un piepircis klāt sev telpas, bijušo pareģošanas rīku veikalu. Ja jums ir vēl kāds izskaidrojums, paskaidrojiet arī mums - priecāsimies .

Par "Bolača pūču impēriju" mēs jau runājām augstāk. Visā alejā tas ir visiespaidīgākais veikals. Īpaši, ja tu esi ornitologs.

Tālāk mēs redzam "Malkinas madāmas apģērbus visiem dzīves gadījumiem" - veikals, maigi izsakoties - zied. Pat firmas maisiņus sev ir izgatavojuši - ar logotipu "MM". Viena visai simpātiska raganiņa nes šādu kulīti...

Ja jūs neinteresē kulītes un raganiņas, pāriesim, lūk, pie tā veikala. Te pārdod katlus. Visādus (jūs jau esat kursā - vara, pašmaisošos, saliekamos, piepūšamos . Vēl te ir krūzes, trauki, trauciņi un saimnieks priekšautā. Var pieiet viņam klāt un nofotogrāfēties ar viņu.

Tā. Visi pārstāj pievērst uzmanību kam citam un skatās uz mums un uz JOKU VEIKALU!!! Tam ir rozā sienas un sarkanas durvis. Vitrīnas tam ir pavērstas pret "Cauro katlu". Pajautājiet mums, kā tur nav un mēs pateiksim, kas esat jūs .

Tā, liekas, tas arī viss. Brauciet, lidojiet uz Londonu, nāciet uz Diagonaleju un tamlīdzīgi. Visu labu!

Freds un Džordžs, mail to: weasley@nm.ru

Tulkots no krievu valodas. Potera oriģinālā īpašvārdus skatīties bija slinkums, jo tulkoju pēc pusnakts. Lūdzu, atkoriģējiet, ja esmu ko sajaucis. Sen neesmu pārlasījis Poteru.