Dēvids Tomass Mūrs, Foza Medouza, Keita Hārtfīlda, Emma Ņumena, Adrians Čaikovskis, Džonatans Bārnss

(jāpiezīmē, ka visi še liekami tulkojumi tika veikti vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā)

Balsis ir sasodīti plānas

Mūsu Kunga vasara 1601. gadā. Toskānas karš plosās visā pasaulē, un slaktiņā ir iesaistīts viss no Navarras līdz Ilīrijai. Lielgabali dārd, tērauds dārd, raganas staigā pa nakti, un pat pasaku karaļa un elfu galms atrodas uz haosa sliekšņa. Līdz šī kara beigām tiek apkopoti pieci stāsti - par drosmīgo Mirandu un draiskuli Paku, par raganu Pomonu un viņas gūstekni Vertumnu, par maigo Lūciju un burvja Prospero spoku, par dižciltīgo Donu Pedro un varenā Elena, un, visbeidzot, par Annu, pieticīgā cimdu meistara sievu - varoņiem un mīļotājiem, kas notur pasauli. Stāsti, kas iegremdē mūs Šekspīra lugu pasaulē. Stāsti, kurus viņš nekad nav stāstījis, bet ļoti labi varēja izstāstīt.

https://azon.market/golosa-chertovski-tonki?gclid=CjwKCAjwtNf6BRAwEiwAkt6UQnKuuddQ-zgawuSY9qPh3d-Y6w1DVqyrMmq6nvKWX2H9XXBDfnKX4RoCBl8QAvD_BwE

Seši stāsti, kas risinās izdomātā "Šekspīra pasaulē", kur fejas piedalās mirstīgo intrigās un karos, un Makbeta duncis kļūst par visbīstamāko ieroci...

Starpautoru antoloģija

Sastādītājs: Deivids Tomass Mūrs

Žanrs: postmodernā fantāzija

Sākotnējais izlaidums: 2016

Tulkotājs: D. Starkovs

Izdevējs: AST, 2017. gads

Sērija: "Maģiskā reālisma meistari"

Mūsu Viljamu Šekspīru nav grūti ierakstīt kā fantastikas rakstnieku: ģēnijs, kurš radīja kanoniskās fejas un monumentālo Prospero, “zinātnieka no maģijas” tēlu, izturējās pret pasakām un leģendām tāpat kā vēstures hronikās. un Dekamerons kā būvmateriāls viņa lugām. Radīt fantastiskus turpinājumus un pārdomāt Barda mantojumu ir gan aizraujoši, gan izdevīgi. Taču britu redaktors Deivids Tomass Mūrs nāca klajā ar kaut ko ļoti atšķirīgu no klasiskajām antoloģijām. "Voices of Damn Thin" (izkropļots citāts no Jāņu nakts sapņa) ir vienots "romāns novelēs", kurā satiekas varoņi no apmēram puses Šekspīra lugu. Kā izrādījās, viņu darbība varētu notikt tajā pašā pasaulē.

Sešu antoloģijas autoru stāstījums ir apmēram šāds. Toskānā divi Mediči ģimenes atzari cīnās par augstāko varu, un viņu konfrontācijā ir iesaistīti tādi ārvalstu valdnieki kā Ilīrijas hercogs Orsino vai Aragonas dons Pedro. Iespējams, kara iznākumu izšķirs Milānas hercogs Prospero, kuru līdz šim neinteresēja nekas cits kā maģija. Nedrīkst atmest arī pasaku tiesu – dzīvesbiedri Oberons un Titānija turpina viens pret otru pīt intrigas, kurās iesaistīti arī mirstīgie. Taču galvenos draudus šai pasaulei rada raganu saimniece Hekate un noslēpumainais skotu duncis, kas piederēja Tanam Makbetam...

"Balsu ..." autori pārliecinoši nodod sižeta stafeti viens otram un noved mulsinošo stāstu līdz pārliecinošam noslēgumam. Viņi visi stāsta tādā pašā veidā kā renesanses romāni, un varoņi ir izteikti tikpat graciozi kā Barda traģēdiju un komēdiju lappusēs.

Sakarīgs "romāns novelēs", kurā satiekas aptuveni puses Šekspīra lugu varoņi

Antoloģijā ir arī postmoderns metasižets, kas savieno maģisko pasauli ar mūsējo. Pats Deivida Tomasa Mūra antoloģijas sākuma romāns "Nakts svētie spīdekļi" (tas nebija oriģinālizdevumā, tas tika izdots atsevišķi) un noslēdzošais - Džonatana Bārnsa "Divpadsmitajā naktī" - vairs netiek rakstīts. par Šekspīra varoņiem, bet par viņu pašu. Noslēguma stāstā centrālais varonis ir nevis dramaturgs, bet gan viņa sieva Anna, kuras tēls tiek zīmēts ar lielu līdzjūtību: šeit viņa nav tikai mīloša sieva un māte, bet gan drosmīga un inteliģenta sieviete, kurai izdevās adekvāti sagaidīt jaunumus. ka Visums nemaz nav tā sakārtots, kā viņai mācīja no bērnības ...

Sieviešu tēli ir īpaši labi paveikti. Šekspīra varones ir apveltītas ar stingrību un apņēmību, viņas pašas kontrolē savu likteni, neuzticot šo svarīgo lietu vīriešiem. Šķiet, ka "Balsu ..." autori apzināti ignorējuši "Spītnieces savaldīšanu" - komēdiju par padevīgas sievas audzināšanu: viņi dod priekšroku spītīgām varonēm. Galvenā konflikta risināšanā aktīvi piedalās Elena ("All's Well That Ends Well"), Viola ("Divpadsmitā nakts"), Rozalinda ("Kā jums patīk"). Viņas nav zemākas par jauniem varoņiem - zīlnieci Pomonu un jauno mantinieci Lūciju de Mediči. Miranda no The Tempest, lai gan viņa diezgan ātri pamet skatuvi, tomēr tiek atcerēta kā vēl viena dumpiniece, kura nevēlas dzīvot pēc vīriešu pasaules likumiem.

Šekspīra cienītājiem noteikti būs interesanti uzzināt, kā galu galā attīstījās viņa varoņu liktenis. Runājot par laimīgo Šekspīra pāru ģimenes dzīvi, antoloģijas autoriem nepārprotami nav ilūziju par mūžīgo mīlestību. Tādējādi Mirandas un Ferdinanda laulība izrādās nelaimīga - vienkārši tāpēc, ka kroņprincim un garu audzinātajam “dabas bērnam” nevar būt daudz kopīga. Bet saskanīgas, piemēram, hercoga Orsino un Violas laulības, kuras viņam izdevās atpazīt lappuikas Cēzario aizsegā, kā arī Benedikta un Beatrises savienība (“Daudz trokšņa par neko”), kas terminos sakrita. intelektuālā līmeņa. Galu galā tikai pasakās un renesanses romānos kāzas iezīmē laimīgas beigas - vēlākā psiholoģiskajā prozā, tāpat kā dzīvē, ar to viss tikai sākas. Tieši pēc tā, kā autori izseko varoņu tālākajiem stāstiem, ir manāms, ka šie stāsti tapuši mūsu laikos: "Balsu ..." varoņi varētu būt mūsu laikabiedri. Bet, starp citu, Šekspīrs vienmēr ir moderns.

Secinājums: izsmalcināta literāra spēle, kuru tomēr novērtēs tikai tie, kuri ir izlasījuši vismaz dažas Šekspīra lugas un ir iepazinušies ar viņa biogrāfiju.

Cilts jauna, nepazīstama

Deivida Tomasa Mūra vārds pie mums nav zināms – un tikmēr viņš jau astoņus gadus raksta grāmatas un veido nebanālas antoloģijas. No "Balsu ..." autoriem mūsu lasītājam ir pazīstams tikai Džonatans Bārnss, Viktorijas laikmeta detektīvstāstu "Sleepwalker" un "People of Domino" autors. Foza Medouza un Emma Ņūmena ir ielikuši savu zīmi Young Adult žanrā, Keita Hārtfīlda līdz šim publicējusies tikai fantāzijas periodikā, un Adrians Čaikovskis ir diezgan ražīgs fantāzijas autors, taču tikai viens no viņa romāniem “Melnie un zelts” ir izdots krieviski un palicis nepamanīts.

Spoks šūpoja zobenu, bet pēkšņi sastinga, nenovērsdams acis no pudeles. Palūkojoties pār plecu, Viola redzēja uz koka rupji izgrebtu etiķeti ar koku attēlu un uzrakstu: “Birnamas mežs. Īpašs krājums”. Kaut kas šajā etiķetē uz brīdi apturēja Skota roku, un nākamajā mirklī spānis iesita pudeli tieši ienaidniekam sejā.

Adrians Čaikovskis "Kaut lielgabala mutē"

Autore: Svetlana Jevsukova

Pēc izglītības filologs un pēc aicinājuma grāmatu tārps. No tekstu lasīšanas un rakstīšanas brīvajā laikā viņa spēlē dzīvās lomu spēles un māca vēsturiskās dejas. Dažreiz viņš raksta ar pseidonīmu "Aleksandra Koroleva".

https://www.mirf.ru/book/golosa-chertovski-tonki/

David Thomas Moore

Dzimis Adelaida, Austrālija

Twitter dtmooreeditor

Mūžu būdams zinātniskās fantastikas un fantāzijas cienītājs, dedzīgs lomu spēlētājs un LRPer, entuziastisks, lai arī nekvalificēts zobenu cīnītājs un apmierinošs pavārs, Deivids Tomass Mūrs ir vairāku īsu stāstu un viena lomu spēles pielikuma autors, kā arī vairāku antoloģiju redaktors. Viņš ir daiļliteratūras pasūtījuma redaktors izdevniecībā Rebellion Publishing.

Viņš ir dzimis un audzis Austrālijā, kopā ar sievu un meitu dzīvo Redingā Apvienotajā Karalistē.

https://www.goodreads.com/author/show/5622154.David_Thomas_Moore

Foz Meadows ir austrāliešu fantāzijas romānu rakstniece, emuāru autore un dzejniece.

Esejiste, emuāru autore un recenzente Medauza ir rakstījusi žurnāliem The Mary Sue, Apex Magazine, Black Gate, The Huffington Post, A Dribble of Ink, Strange Horizons un Tor.com Medouza ir romānu rakstniece, kas strādā jauniešu fantāzijas jomā. Viņas romāni, emuāru rakstīšana un citas esejas ir nominētas tādām nozīmīgām žanra balvām kā Hugo balvai un Ditmara balvai.

Personīgajā dzīvē

Medauza, kas uzaugusi Jaundienvidvelsas centrālajā krastā, ir dzīvojusi visā Austrālijā, tostarp Melburnā un Sidnejā, un Apvienotajā Karalistē, tostarp Bristolē un Aberdīnā. Medouzai ir nebināra dzimtes identitāte un viņa precējusies ar filozofijas pasniedzēju Tobiju Meadows. Viņiem ir viens dēls, kurš dzimis, dzīvojot Apvienotajā Karalistē, un tagad viņi dzīvo Brisbenā. Medouza ir identificējusies kā biseksuāls kopš pusaudža vecuma. 2015. gadā Meadows saprata, ka ir genderkvīra, un kopš tā laika ir par tādu identificējas

https://en.wikipedia.org/wiki/Foz_Meadows

Kate Heartfield

Keita Hārtfīlda

Tīmekļa vietne heartfieldfiction.com

Twitter kateheartfield

Žanrs Fantāzija, vēsturiskā fantastika, zinātniskā fantastika

Keita Hērtfīlda ir 2022. gada februārī izdotā vēsturiskā fantāzijas romāna The Embroidered Book un Alises Peinas romānu par ceļojumiem laikā (2018/2019) autore. Viņas debijas romāns Armed in Her Fashion (2018) ieguva Kanādas Auroras balvu. Viņa arī raksta interaktīvu daiļliteratūru, tostarp The Road to Canterbury un The Magician's Workshop, ko izdevusi Choice of Games. Viņas īsā daiļliteratūra ir iekļauta Nebula, Locus, Aurora, Sunburst un Crawford balvu sarakstā, savukārt viņas žurnālistika ir iekļauta Nacionālās laikraksta balvas sarakstā. Viņas īsie stāsti ir parādījušies Strange Horizons, Lackington's, Podcastle un citur. Bijusī laikraksta žurnāliste Keita dzīvo netālu no Otavas, Kanādā.

https://www.goodreads.com/author/show/7340119.Kate_Heartfield

Emma Newman

Dzimusi Apvienotajā Karalistē

Tīmekļa vietne www.enewman.co.uk

Twitter @emapocalyptic 

Žanrs

Zinātniskā fantastika, Pilsētas fantāzija, īsie stāsti

Emma Ņūmena raksta tumšus īsus stāstus un zinātniskās fantastikas un pilsētas fantāzijas romānus.

"Starp diviem ērkšķiem", pirmā grāmata Emmas sadalīto pasaules pilsētu fantāzijas sērijā, tika iekļauta BFS labākā romāna un labākā jaunpienācēja balvu sarakstā.

Emmas jaunākā grāmata Planetfall ir atsevišķs zinātniskās fantastikas romāns, ko izdevis Roks.

Emma ir profesionāla audiogrāmatu stāstītāja, kā arī līdzautore un vadītāja Hugo nominētai aplādei “Tea and Jeopardy”, kurā iekļauta tēja, kūka, vieglas briesmas un dziedošas vistiņas. Viņas vaļasprieki ir ģērbšanās un RPG spēlēšana. Viņa raksta emuārus un saskaras ar visa veida rakstīšanas nedienām vietnē www.enewman.co.uk.

Emma ir ierakstījusi audiogrāmatas izdevējiem un īsus stāstus daiļliteratūras podkāstiem. Lai uzzinātu vairāk par viņas balss darbu, apmeklējiet vietni www.enewman.co.uk/voice. Emmu varat atrast arī vietnē

Twitter: @emapocalyptic 

https://www.goodreads.com/author/show/3329042.Emma_Newman

Adrians Čaikovskis.

Raksts par viņu jau ir bijis.

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/adrians-caikovskis-laika-berni

Jonathan Barnes

Valsts: Lielbritānija

Dzimis: 1979

Džonatans Bārns (Jonathan Barnes) — ir britu rakstnieks, romānu cikla autors - Viktorijas laikmeta stilizācijas vairāku žanru krustpunktā: literārā fantāzija un mistisks trilleris, ar elementiem no detektīva līdz steampunkam.

Par autoru ir maz zināms. Viņš ir anglis, mācījies Norfolkā, pēc tam studējis angļu literatūru Oksfordas universitātē un bijis viens no labākajiem sava kursa beidzējiem šajā specialitātē. Pašlaik dzīvo dažas jūdzes no Londonas. Viņa recenzijas regulāri tiek publicētas iknedēļas literatūras apskatā The Times Literary Supplement. Rakstnieku interesē lasīšana, peldēšana un pārgājieni.

"Somnambulists" ("The Somnambulist", 2008) - rakstnieka debijas romāns, vēlīnā Viktorijas laika fantāzijas un šausmu romāna sajaukums. Autora otrais romāns “Domino vīrieši” (2008) ir rakstīts mistiskā trillera žanrā. Ērika Brauna laikraksta Guardian publicētajā recenzijā rakstīja: "Bārnsa otrais romāns ir ārkārtīgi oriģināls groteska humora un izcilas prozas sajaukums."

https://fantlab.ru/autor8737