Adrians Čaikovskis. Laika bērni

Cilvēces pēdējie pārstāvji ir pametuši mirstošo Zemi, izmisīgi meklējot jaunas mājas izplatījumā starp zvaigznēm. Sekojot senču pēdās, viņi atklāj aizgājušo laiku lielāko dārgumu – teraformētu planētu, kas piemērota cilvēkiem.

Bet jaunajā paradīzē ir arī savi noslēpumi... Daudzajos pamestības gados tās radītāju sētajām sēklām aizmetušies baisi augļi. Atnācējus negaida tīra un neskarta planēta. Tās jaunie pavēlnieki cilvēces pēdējo patvērumu ir pārvērtuši tās ļaunākajā murgā.

Tagad divas attīstītas civilizācijas sastopas uz kara takas, un abām ir jāpārkāpj savu spēju robežas, lai izdzīvotu. Cilvēces liktenis karājas mata galā. Kas gan būs jaunās Zemes īstie saimnieki?

Adrians Čajkovksis ir populārs poļu izcelsmes angļu fantāzijas un zinātniskās fantastikas rakstnieks. Par romānu “Laika bērni” Čajkovskis ir saņēmis Artūra Klārka balvu – vienu no prestižākajiem fantastikas un fantāzijas žanra apbalvojumiem.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Melgalve.

https://www.diena.lv/eveikals/prece/laika-berni/799023/

Romāna apskats.

http://asmodeus.lv/2016/07/29/children-of-time-by-adrian-tchaikovsky/

Mājaslapa.

http://shadowsoftheapt.com/

Intervija.

http://www.adriasnews.com/2015/05/interview-adrian-tchaikovsky.html

[Starp citu, te ir arī intervijas ar:

 Related articles

Interview with George R.R. Martin (A Song of Ice and Fire).

Interview with Patrick Rothfuss (The Kingkiller Chronicle).

Interview with Neil Gaiman (American Gods).

Interview with Brandon Sanderson (Mistborn)

Interview with Tim Powers (The Anubis Gates).

Interview with Joe Abercrombie (The First Law series).

Interview with Steven Erikson (Malazan Book of the Fallen).

Interview with Adrian Tchaikovsky (Shadows of the Apt).

Interview with Dmitry Glukhovsky (Metro 2033).

Interview with Lisa Tuttle (Windhaven).

Interview with David Simon (The Wire).

Interview with Christopher Priest (The Prestige).

Interview with Ian Watson (Artificial Intelligence).

Interview with Robert J. Sawyer (FlashForward).

Tā kā - visai interesants portāls. - t.p.]

Vikipēdija. Biogrāfija.

Adrians Čaikovskis dzimis Woodhall Spa, Linkolnšīrā. Viņš University of Reading studēja zooloģiju un psiholoģiju. Pēc tam viņš kvalificējās kā likumīgs izpilddirektors. Pašlaik viņš strādā par juridisko vadītāju Melnādaino, advokātu, Līdsas komerciālo strīdu departamentā. Viņš dzīvo Līdsā kopā ar sievu un dēlu.

Pēc piecpadsmit gadu mēģinājumiem publicēties, Čaikovskis ieguva savu pirmo publikāciju 2008. gadā. Tajā gadā Apvienotajā Karalistē "Empire in Black and Gold" izdeva Tor Books (UK) - Pan Macmillan iespiestuvē. Sēriju vēlāk Pyr Books izvēlējās publicēšanai Amerikā. Viņš savā blogā ir paziņojis, ka izvēlējies publicēt ar vārdu Čaikovskis (Tchaikovsky), jo viņa vārda pareizrakstība (Czajkowski) varēja radīt potenciālas grūtības amerikāņu un britu lasītājiem gan pareizrakstībā, gan izrunā. Šī ir izplatīta mārketinga pieeja gan Apvienotajā Karalistē, gan ASV izdevējdarbības nozarē, kur izdevēji uzskata, ka nosaukums vai vārds ir jāmaina, lai veicinātu pārdošanu. [Lai atceramies kaut vai Harija Potera pirmo sējumu - t.p.] Pēc tam grāmatas ar tā un tā paša nosaukuma izdevumiem tika publicēti amerikāņu un vācu izdevumi. Čaikovskis izteica vēlmi, lai viņa romānu poļu izdevumi tiktu iespiesti viņa īstajā vārdā, taču arī šie lietoja "Čaikovski". 2019. gada 23. janvārī Čaikovskim tika piešķirts Linkolnas universitātes Mākslas goda doktora grāds.

https://en.wikipedia.org/wiki/Adrian_Tchaikovsky