Dēvids Geiders. Dragon Age

Tā kā man nav nekāda saprašana par šo spēli, aicinu zinātājus labot šo tekstu, ko tulkoju no minētām saitēm! Mēģināju, cik iespējams izlabot visas Google tulka stulbības, bet pareizību negarantēju. (ilmārs Bite)

Dragon Age: Nozagtais tronis

Nozagtais tronis (ang. Dragon Age: The Stolen Throne) —pirmā grāmata Dragon Age Visumā, ko sarakstījis spēles scenārists Deivids Geiders un, kas pirmo reizi izdota 2009. Gadā, vēlāk 2018. Gadā tika izdota kā kolekcijas eksemplārs.

Īss saturs

Kroņprincis Mariks visu savu bērnību un pusaudža gadus pavadīja trimdā, klaiņojot kopā ar savu māti, nemiernieku karalieni un viņas niecīgo armiju. Bet, kad viņas māte negaidīti mirst no iedomātu sabiedroto roku, Marikam ir jāieņem viņas vieta nemiernieku armijas priekšgalā.

Prinča pieredzes trūkums izraisa nemiernieku neticību. Spiegu un nodevēju ieskautais Mariks var paļauties tikai uz savu uzticamo draugu Loghainu un drosmīgo lēdiju Rovanu, ar kuru viņš ir saderināts kopš bērnības. Pakļaujot savu dzīvību mirstīgām briesmām, princim jādara viss iespējamais un neiespējamais, lai atbrīvotu tautu no tirāna jūga un beidzot atgūt nozagto troni.

Grāmata stāsta par notikumiem, kas risinājās ilgi pirms Dragon Age: Origins notikumiem, un konkrēti - par Fereldena cīņu pret Orlē okupāciju un varas atgriešanos Teirinu dinastijai.

Grāmata sākas ar prinča Marika mātes, nemiernieku karalienes Moiras slepkavību, ko izdarījuši nodevīgi banni. Fereldenu ieņem orlesieši, un Mariks ir nākamais sazvērnieku mērķis. Viņš ielec skrējienā un, klaiņojot pa mežu, uzduras Logheinam. Logheins reiz bija vienkāršs zemnieka dēls, taču orlesiešu tirānija piespieda viņa ģimeni kopā ar citiem fereldāniem patverties mežos un kļūt par malumedniekiem. Laika gaitā Loghains kļūst par prinča labo roku un daudzas reizes izglābj viņu no nāves. Kopā ar Loghainu Mariks meklē veidu, kā atkal apvienoties ar saviem atbalstītājiem un nemiernieku armiju.

Savvaļas zemēs jaunie vīrieši sastopas ar raganu Flemetu, kura palīdz viņiem paslēpties no vajātājiem apmaiņā pret Marikam doto solījumu. Viņa arī sniedz Marikam dažus brīdinājumus, ka Mors tuvojas un ka Logheins nodos Mariku, ja viņš pietuvosies viņam pārāk tuvu.

Marikam ir saderināta persona – viņu sauc Rovana, viņa ir Ērla Īmona vecākā māsa, kurš mums ir labi pazīstams no DAO. Rovans un komanda ilgu laiku meklē līgavaini un beidzot atrod viņu un Loghainu. Viņa jau kopš bērnības nav bijusi vienaldzīga pret Mariku. Tomēr Mariks izturas pret viņu kā pret bērnības draugu, nepamanot viņas patieso mīlestību. Rowan ir īsts karotājs, viņa cīnās kaujās līdzās vīriešiem.

Vairākus gadus nemiernieku armija, kuru vada Mariks, Logheins un Rovana, klīst pa Fereldenu, slēpjoties mežos un kalnos un terorizējot karaļa Megrenas orlēsiešu aizbildni.

Elfs Katrielle pievienojas nemierniekiem. Šķiet, ka viņai ir svarīga informācija un viņa var palīdzēt nemierniekiem. Marika iemīlas Katrielā, un tas iespiež Rovanu Logheina rokās, lai gan viņa iepriekš ir noraidījusi viņa jūtas.

Tomēr Katriela patiesībā ir bards – Orlesijas spiegs. Pati Katriela iemīlas Marikā, taču izpilda savu uzdevumu un nolemj prinča armiju nāvei, pēdējā brīdī izglābjot pašu Mariku. Katriela ved princi, Loghainu un Rovanu prom no kaujas pa dziļajiem ceļiem līdz pat Gvarenai. Taču ar laiku atklājas viņas nodevība, un Mariks viņu nogalina ar savām rokām, pat nesniedzot paskaidrojumus, ko rūgti nožēlo visu atlikušo mūžu. Informācija, ko apdomīgi atstājusi Katriela, kura paredzēja šādu iznākumu, palīdz Marikam nogalināt savu kungu – vīrieti, kura rokās patiesībā bija koncentrēta vara – galma burvi Megrenu Severanu.

Galu galā Mariks no vieglprātīga jaunekļa pārvēršas par īstu atbildīgu karali un atbrīvo Fereldenu no iebrucējiem. Bet par kādu cenu sev un saviem mīļajiem? Vai viņš kādreiz atkal būs laimīgs?

https://dragonage.fandom.com/ru/wiki/Dragon_Age:_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD

Dragon Age: Aicinājums

"Jūs aizsargāsit cilvēkus, un viņi jūs par to ienīdīs. Ikvienā brīdī, kad Mēris netrakos, cilvēce pieliks visas pūles, lai aizmirstu, cik ļoti mēs tai esam vajadzīgi. Un tas ir labi. Mums jāietur distance. Tā un tikai šādā veidā mēs saglabāsim spēju pieņemt sarežģītus lēmumus”.

- Kristofs, Pelēkās sardzes komandieris

Grāmata "Dragon Age: Iesaukums" (The Calling) ir netiešs turpinājums grāmatai "Dragon Age: Nozagtais tronis" (The Stolen Throne). Abas grāmatas sarakstījis Dēvids Geiders (David Gaider) —spēles "Dragon Age: Sākums" scenārists. "Iesaukums" turpina Marika stāstu pēc 11 gadiem.

Pirmo reizi grāmata tika izdota 2009. gadā. Vēlāk, 2018. gadā tika izdots kolekcijas izdevums.

Īss saturs

Pelēkie sargi daudzus gadus ir glabājuši noslēpumu par seno pūķu atrašanās vietu, kuri nekādā gadījumā nedrīkst nonākt tumsas radījumu nagos, kas jau sen ir iedzīti cietumā. Ja šīm neģēlīgajām radībām izdosies atrast dievišķo pūķi, tās atkal izlauzīsies virspusē, iznīcinot visu dzīvību savā ceļā.

Un, kad viens no Pelēkajiem uzraugiem pazūd bez pēdām uz Dziļajām takām, viņa brāļiem neatliek nekas cits, kā doties viņam pakaļ pazemē, lai aizsargātu savu briesmīgo noslēpumu. Pats karalis Mariks piekrīt kļūt par drosmīgo karotāju ceļvedi, kuri reiz jau bija bijuši šajā ellē un spējuši no turienes atgriezties dzīviem ...

Stāsts sākas ar Orlē pelēko uzraugu vizīti pie Fereldenas karaļa Marika. Viņu komandieris Ženevjēva lūdz karali palīdzēt gājienā uz Dziļo Taku, kur pēc pavēstes devās viņas brālis un komandiera Bregana priekštecis. Bregans zina Veco dievu atrašanās vietu, un šī informācija ir ļoti nepieciešama tumšajam nārtam. Problēma ir tā, ka, pēc Ženevjēvas sajūtām, viņas brālis joprojām ir dzīvs un, iespējams, ir tumsas radību gūstā. Lai novērstu jaunu Mēri, ir jānolaižas Dziļajā Takā.

Starp Pelēkajiem Sargiem, kas vērsās pie karaļa pēc palīdzības, ir vēl ļoti jaunais Dankans, kurš nesen tika pieņemts ordenī.

Ženevjēva nāca pie Marika pēc palīdzības, jo pirms 14 gadiem viņš bija nolaidies Dziļajās Takās un veiksmīgi izkļuvis no turienes. Turklāt pa ceļam viņš apmeklēja teigu Ortānu, kur, pēc Ženevjēvas (nav skaidrs, uz kāda pamata) teiktā, būtu jāmeklē Bregans. No tiem, kas pēdējo reizi apmeklēja Dziļo Taku, izdzīvoja tikai Mariks un Logheins. Rovans nomira dažus gadus pēc Keilana piedzimšanas, pakāpeniski izzūdot no nezināmas slimības. Iespējams, vaina bija tumšā nārsta samaitātībā. Ar Pelēkajiem Sargiem Mariks pats nolemj doties, neskatoties uz to, ka viņš ir Fereldenas karalis un var viegli nomirt šajā kampaņā. Uz to Mariku pamudina ne tikai naidpilnā dzīve, bet arī Flemeta vārdi, kurš pirms daudziem gadiem viņam paredzēja, ka Mēris ieradīsies Fereldenā, taču līdz tam laikam Mariks vairs nebūs dzīvs.

Stāsts tiek pārnests uz dziļajām takām. Bregans pamostas tumšā nārsta midzenī. Pārsteidzoši, viņš netika nogalināts, bet gan nokļuva sava veida cietumā. Pēc kāda laika pie viņa pienāk Arhitekts - saprātīga tumsas būtne ar savu gribu. Interesanta saruna notiek starp Breganu un Arhitektu ... Izrādās, ka Pelēkie Sargi nolaižas Dziļās Takās, kad vairs nespēj cīnīties ar tumsas radījumu netīrumiem. Izgājuši iesvētīšanas ceremoniju, viņi inficē savu ķermeni ar šo netīrību, un tas viņus pamazām apēd visu mūžu. Pēc kāda laika viņi paši sāk pārvērsties par tumsas nārtiem, kas liek viņiem nolaisties Dziļajos Takos nāves meklējumos. Kopā ar netīrumiem Pelēkie Sargi sāk dzirdēt Veco dievu aicinājumu, kas laika gaitā kļūst stiprāks. Tas ir šis Aicinājums, kas aicina Sargus uz dziļajiem ceļiem. Tas ir šis aicinājums, kas liek tumšajiem nārtiem rakt tuneļus, meklējot vecos dievus, lai tos atbrīvotu un sāktu jaunu postu.

Bregans nevēlas samierināties ar savu likteni un mēģina aizbēgt. Taču pamest tumsas radījumu ligzdu ir gandrīz neiespējami, un drīz Bregans atkal attopas kamerā, gūstot jaunas brūces un zaudējot samaņu.

Mariks ierodas Citadelē Kinloch Pelēko Sargu pavadībā. Viņi vēršas pēc palīdzības pie Burvju apļa. Tie viņiem piegādā īpašas saktas, kurām būs jāslēpj sava klātbūtne no tumsas radībām. Tāpat Marikam tiek izsniegts divu nedēļu krājums ar dziru, kas aizsargā pret piesārņojumu, jo viņš nav pelēkais aizbildnis. Tikmēr Dankanā atkal pamostas tieksme pēc izpētes un zādzībām, kas viņu noved pie pirmā burvja Remila kambariem. Tur Dankans atrod dīvainu dunci. Protams, viņš to paņem līdzi.

Pirms nolaišanās dziļajās takās, Pelēkie Sargi apstājas. Starp Mariku un pārējiem izceļas strīds. Viņi nesaprot viņa motivāciju, jo īpaši Fiona, elfu burvis, kas savulaik pārcieta daudz Orlē aristokrātu iebiedēšanas un ienīst muižniecību. Mariks kādu laiku šaubās, vai doties ar viņiem pagrīdē vai nē. Bet viņš tomēr nolemj iet tālāk.

Nokāpjot dziļajās takās, Ženevjēva dod Dankanam slepenu pavēli – viņam par katru cenu jāizdzīvo un jāseko Marikam. Atkarībā no situācijas karalim ir vai nu droši jāizkāpj, vai arī uz visiem laikiem jāpaliek uz dziļajām takām. Piemēram, ja viņš uzzina kaut ko tādu, kas viņam nav jāzina.

Stāsts atkal atgriežas pie Breganas. Gulējis cietumā un atjēdzies, viņš atklāj, ka tā vietā, lai nomirtu, viņš pamazām pārvēršas par tumsas radīto. Viņa ķermenis sāka atjaunoties daudz aktīvāk nekā iepriekš. Tieši šī tumšā nārsta īpašība izskaidro viņu dziedinošās maģijas trūkumu. Pēc kāda laika atkal parādās Arhitekts. Izrādās, ka viņš nav tumšā nārsta galva. Viņš vienkārši "nav tāds kā visi citi". Viņš var pretoties Aicinājumam, un viņam ir sava griba. Tomēr viņam nav īpašas varas pār citiem tumsas radījumiem.

Arī arhitekts nav apmierināts ar pašreizējo lietu stāvokli, viņš vēlas pārtraukt Pestīliju ciklu un atbrīvot tumsas radījumus no Aicinājuma. Lai to izdarītu, viņš ierosina visus cilvēkus vadīt iesvētīšanas ceremonijā Prelēkos Sargus. Šoreiz Bregans ir mierīgāks, un Arhitekts viņu ved ceļojumā. Tumsas nārsts vairs nepievērš uzmanību Breganam, ņemot viņu par savējo. Tajā pašā laikā viņi izvairās no arhitekta. Arhitekts parāda Breganam milzīgu zāli, kurā mudž tumsas radījumu bari. Viņš Pelēkajam aizbildnim piedāvā savu problēmas risinājumu – novest cilvēkus un tumsas radības pie kopsaucēja, saņemot kaut ko pa vidu. Tas izklausās briesmīgi, bet no tumsas nārsta viedokļa tas ir normāli. Bregans sākumā šaubās, bet pēc tam nonāk pie secinājuma, ka Pelēko Sargu galvenais uzdevums ir par katru cenu novērst Mēri. Rezultātā viņš piekrīt kļūt par Arhitekta sabiedroto.

Pelēkie Sargi klīst pa Dziļajām Takām. Kādu laiku viņiem izdodas izvairīties no tumsas radījumiem, taču beigās viņi nonāk kautiņā. Mēģinot atrauties no vajāšanas, viņi nonāk kādā dīvainā alā, kas izrādās augstākā pūķa novietne.

Pēc sīvas cīņas ar milzīgu zvēru Dankans viņam nodara nāvējošas brūces, taču pats gandrīz nomirst. Džūljens pēdējā brīdī izrauj viņu no pūķa ceļa, bet viņš pats nomirst briesmoņa žokļos. Nikolass un Ūta ķeras pie ieročiem pret izmisušo Pelēko uzraugu, apsūdzot viņu vieglprātībā un biedra nāvē. Dankans apvainojas un skrien prom, kur vien acis rāda.

Mariks un Fiona dodas Dankana meklējumos. Viņi atrod viņu noslēpumaina ezera krastā un atved atpakaļ. Pēc strīdiem tiek pieņemts lēmums doties tālāk. Džūljena ķermenis ir aprakts ezerā.

Stāsts atkal atgriežas Breganā. Bijušais Pelēkais Sargs arvien vairāk pārvēršas par tumsas nārstu. Viņš sāk redzēt tumsā, bet pārstāj just citu radījumu klātbūtni. Viņš arī pārtrauc ēst - tumsas nārstu atbalsta netīrumi, tāpēc viņiem nav nepieciešams ēst. Viņi arī savā starpā sazinās mistiskā veidā caur netīrumiem. Arhitekts sniedz Breganam sīkāku informāciju par savu plānu. Viņš piedāvā izlaist bojājumus virspusē, inficējot visus cilvēkus. Daudzi nomirs, bet tie, kas izdzīvos, iegūs imunitāti un pārvērtīsies par spokiem. Otrā plāna daļa ir atrast un nogalināt atlikušos vecos dievus.

Tikmēr Pelēkie Sargi pēc klaiņošanas atgriežas savā agrākajā maršrutā.

Pelēkie Sargi beidzot ierodas teig Ortan. Pirms tam Ženevjēva atdalās no grupas, lai dotos vientulībā, bet Dankans viņu izseko un atklāj, ka komandieris novelk viņas bruņas, zem kurām ķermeni pamazām pārklāj netīrumu traipi. Dankans dalās šausmīgās ziņās ar Fionu. Klīstot pa teigu, Ženevjēva vada vienību pa Bregana takām, neklausoties protestējošajos cīņu biedros. Pelēkie Sargi ierodas rūķu pilī, kas ir nosēta ar skeletiem. Karaļa skelets sēž tronī. Šī vieta izrādās lamatas – mirušajā ķēniņā gulēja dēmons, kurš nogalināja visus rūķus. Dēmons pārņem Fionas prātu, pārvēršot viņu par apsēstu un iemidzinot viņas pavadoņus. Pelēkie uzraugi un Mariks aizmiga Ēnā. Mariks nokļūst savā pilī, kur viņš dzīvo laimīgi kopā ar Katrielu. Tomēr viņš ātri saprot, ka tas viss ir ilūzija, pēc kuras glamūrs pazūd. Tomēr Katriela palīdz Marikam atrast kompanjonus. Marika pēc kārtas atrod Dankanu, Kellu, Utu un Nikolasu. Viņam izdodas atbrīvot visus, izņemot Nikolasu, kurš, izrādās, bijis ne tikai draugs, bet arī Džūljena mīļākais. Nikolajs paliek ēnā, nevēloties atgriezties dzīvo pasaulē, kur Džūljena vairs nav.

Mariks atbrīvo Ženevjēvas un Fionas prātus, pēc kā vesela un vesela pamostas visa kompānija, izņemot Nikolasu – viņš nomira, uz visiem laikiem paliekot Ēnā.

Grey Wardens turpina pa dziļajām takām. Izrādās, ka korupcija skārusi arī Ūtas un Kellas ķermeņus, nevis tikai Ženevjēvu.

Mariks atkal atklāj savu vājumu pret elfiem; starp viņu un Fionu uzliesmo kaisle. Acīmredzot, nolemjot netērēt laiku, kamēr viņiem nav nokļuvis kaitējums, viņi mīlējas.

Notikumi beidzot sasniedz finiša līkni. Savas apsardzes kārtas laikā Ženevjēva viena pati dodas dziļāk pa tuneļiem un uzduras Breganam, kurš izgāja viņai pretī. Viņš pārliecina viņu iet viņam līdzi. Ženevjēva piekrīt, neskatoties uz brāļa biedējošo izskatu. Pelēkie sargi pamostas un seko Ženevjēvai, taču viņus sagaida tumšo nārtu bars. Izvēršas patiesi episka cīņa un, šķiet, nāve ir neizbēgama, jo radību straumes neizžūst... bet tad viss tiek pārtraukts žilbinoši baltā zibsnī.

Protams, kaujā iejaucās Arhitekts. Pelēkie uzraugi nāk pie prāta nebrīvē. Viņus apciemo Arhitekts kopā ar Breganu un Ženevjēvu, kura, tāpat kā viņas brālis, beidzot “pārslēdzās uz tumšo pusi” un pārvērtās par tumsas radību. Karalim un viņa pavadoņiem tiek piedāvāta slikta izvēle – pievienoties ienaidniekam vai satrūdēt cietumā. Uta piekrīt, un Arhitekts nekavējoties pabeidz viņas pārvērtības paātrinātā tempā. Acīmredzot viņš arī panāca zināmu progresu savos pētījumos. Pārējie atsakās sekot tumšajam nārtam. Kad ieslodzītie atkal paliek vieni, Dankans, atcerēdamies savas zaglīgās prasmes, atbrīvojas no važām un atbrīvo pārējos.

Kells un viņa uzticīgais suns Kromsai upurē sevi, novēršot tumšā nārsta uzmanību un dodot citiem iespēju aizbēgt. Marikam, Fionai un Dankanam izdodas izkļūt virszemē Frosty Mountains pakājē. Taču izdzīvojušie par savu brīvību nepriecājas ilgi. Virspusēji tos ātri notver burvji, kuru vada ... pirmais burvis Remillets. Izrādās, ka korumpēti burvji ir sazvērējušies ar Arhitektu un nostājās viņa pusē.

Ieslodzītie tiek nogādāti uz salu Burvju lokā. Arhitekts un viņa jaunā "komanda" tur ieradās vēl agrāk. Šo efektivitāti ir ļoti viegli izskaidrot. Izrādās, ka Pelēkajiem Sargiem dāvinātās burvju saktas pirms došanās uz Dziļajām Takām tās patiešām paslēpa no tumsas radībām, bet ne no Arhitekta, kurš vienmēr zināja, kur tās atrodas. Turklāt šīs saktas paātrināja Pelēko uzraugu pārtapšanu par tumsas nārtiem... Mariks un sagūstītie sargi tiek ievesti torņa centrālajā zālē. Sarunas laikā runājam par Arhitekta plāniem. Ženevjēva saprot, ka nepiekrīt viņam, un pieļāva kļūdu, pārejot viņa pusē. Viņa mēģina sacelties, bet Arhitekts viņu nogalina. Viņš gatavojas iznīcināt arī Breganu, bet tad kaujai pievienojas Remillets. Izmantojot mirkli, Marika un kompānija tiek atbrīvoti no savām saistībām. Tikmēr uz salas piestāj trīs kuģi ar karaliskiem karogiem.

Mariks, Dankans un Fiona iesaistās kaujā, kurā tiek nogalināts pirmais burvis Remilets. Izšķirošā loma šajā kaujā ir melnajam duncim, kuru Dankans nozaga no Remila kambariem savas pēdējās burvju apļa apmeklējuma laikā. Arhitekts un Ūta aizbēg, savukārt Bregans padodas Loghaina karavīru žēlastībai un tiek nogalināts uz vietas.

Mariks atgriežas Denerimā. Fiona un Dankans dodas uz Weishaupt cietoksni Anderfelsā, Pelēko sargu galveno mītni, lai ziņotu par incidentu ar arhitektu. Gadu vēlāk viņi apciemo Mariku viņa pilī. Fiona šo laiku pavadīja produktīvi - viņa nezināmā veidā atguvās no bojājumiem, kā arī ... laida pasaulē dēlu, kurš izskatās gluži kā cilvēks. Viņa nevēlas bērnam pusšķirīgu likteni un lūdz Mariku audzināt viņu starp cilvēkiem, bet ne tiesār. Dankans apsola viņu pieskatīt.

https://dragonage.fandom.com/ru/wiki/Dragon_Age:_%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8B%D0%B2

Dragon Age: Spoka maska

Grāmata "Dragon Age: Spoka maska" (The Asunder) ir trešais romāns, ko sarakstījis spēles "Dragon Age: Sākums" galvenais scenārists Dēvids Geiders.

Grāmatas notikumi risinās Pūķa gadsimta 9:40 gadā. Grāmata parāda, ka notikumi Kērkvolā pierādīja, ka magi var sacelties, bet nekļuva par galveno iemeslu karam starp magiem un templiešiem. Konflikts brieda ilgu laiku, saplosot burvjus, templiešus un Baznīcu atsevišķās nometnēs, līdz burvji pieprasīja brīvību, un templieši nolēma visus pārējos saspiest zem sevis.

Grāmata pirmo reizi tika publicēta 2011. gadā. Vēlāk, 2019. gadā, tika izdots kolekcionāra izdevums.

Īss saturs

Kirkvolas magu apļa iznīcināšana izpostīja magu un templiešu dzīvi visā Tedasā. Daži magi bija uz sacelšanās sliekšņa pret templiešu pārraudzību, bet citi strādāja, lai saglabātu kārtību un stabilitāti pārmaiņu paisumā.

Majestātiskajā Baltajā Smailē, Val Royeaux Templars spēka sirdī, spriedze ir sasniegusi savu lūzuma punktu. Vairāku radikāļu rīcība piesaistīja Meklētāju uzmanību – varenu un slepenu templiešu pulku, kas ieradās, lai pārņemtu situāciju savās rokās un par katru cenu atjaunotu kārtību. Turklāt noslēpumains slepkava staigā pa Baltās Smailes gaiteņiem, kas ir neredzami visiem, izņemot vienu burvi.

Tā kā Raiss ir vienīgais, kurš var redzēt slepkavu, izmeklēšanas laikā visas aizdomas krīt uz viņu. Lai pierādītu savu nevainību, Rīss negribīgi dodas ceļojumā uz Orlē Rietumu pieejām, kas ne tikai slēpa daudz vairāk, nekā viņš gaidīja, bet arī uz visiem laikiem mainīja viņa kolēģu burvju likteni.

Grāmatas sižets

Bija pagājis gads kopš magu sacelšanās Kērkvolā, un ziņas par notikušo izplatījās visā Tedasā. Spriedze starp apli un templiešiem pieauga arvien vairāk, sasniedza kritisko punktu līdz ar Burvju koledžas slēgšanu... un kļuva patiesi neatgriezeniska, kad viens no izmisušajiem burvjiem, eksorcists Žanno, uzbruka Justīnijai V tieši ballē. Orlē imperatora pilī, kad viņa teica runu burvju aizsardzībā, aicinot valsts aristokrātiju uz toleranci. Templiešu kapteinim Evangelīna de Brasāra un barda Leliana, kas piecēlās, lai aizsargātu mīļoto Radītāja meitu, izdevās novērst slepkavības mēģinājumu un piebeigt asins burvi, kurš bija iekļuvis ballē, taču tas bija kā Pēdējais piliens.

Jauno burvju neizskaidrojamās nāves, kas notika Baltās smailes sienās, Orlē templiešu varas mītnē, noveda pie tā, ka tur parādījās lords meklētājs Lamberts van Rīvss, kas pieder slepenajam Patiesības meklētāju ordenim, virspriesterienes personīgais kalps.

Aizdomas par notiekošo krita uz burvestiem Rīsu un Adrianu, kuri, tāpat kā Žano, pieder pie Libertariaņu frakcijas. Šādos apstākļos pirmais burvis Edmonde nevarēja neko darīt, lai aizsargātu savus apsūdzētos — vecākais diemžēl apzinājās, ka viņa rokas ir sasietas.

Tomēr Rīss uzminēja, kam ir darīšana ar jaunajiem burvjiem Bedrē – Baltās smailes kazemātos: Kols, Smailes spoks. Dodoties lejā uz cietumiem, Rīss atrada Kolu, tieši vaicājot viņam par lomu burvju nāvē, un jauneklis viņam atbildēja, ka neredzamība liek viņam šaubīties par savas eksistences realitāti, un tikai viņa veiktās slepkavības palīdz viņam justies dzīvam. Zintnieks uzskatīja, ka vienīgais veids, kā attaisnot Apļa magus templiešu un Meklētāja Kunga acīs, bija parādīt viņiem Kolu kā dzīvu pierādījumu viņa vārdu patiesumam.

Rīsu, kas satikās kaujā ar neredzamo ienaidnieku, atklāja bruņinieks-kapteinis Evandželīna, pēc kā viņa pavēlēja templiešiem ieslodzīt burvi cietumā, līdz tiks noskaidroti visi viņa dīvaino darbību apstākļi. Tomēr Raiss par Kolu neteica ne vārda Baznīcas dedzīgajiem — viņi tik un tā neticēs.

Rīsa nepamatotais ieslodzījums pilnībā saniknoja Baltās Smailes apļa burvjus, un templiešiem bija jāatbrīvo burvestība, lai novērstu nemieru pāreju uz atklātu dumpi.

Un nākamajā dienā Edmonde pavēlēja visiem Apļa burvjiem bez izņēmuma pulcēties Baltā smailes lielajā zālē, kur pie burvjiem vērsās Vinna, Piektā bojājuma arhimags un varone. Sieviete gan neizbaudīja īpašu popularitāti savu kolēģu vidū, jo neaizmirstamā sanāksmē Kamberlendas burvju koledžā viņa balsoja pret Apļa neatkarību no Baznīcas. Vins runāja par atklātas sacelšanās pret Baznīcu bezjēdzību, taču klausītāji, pēdējā gada laikā uzzinājuši par lielo brīvību ierobežojumu, palika kurli pret saprāta argumentiem.

Vinna runa izraisīja daudz strīdu klausītāju vidū, kas piederēja libertāriešu un lojālistu frakcijām un runāja par nepieciešamību paklausīt Baznīcai. Un nedaudz vēlāk Raiss tika izsaukts uz Kunga meklētāja palātu, kur jau bija Evandželīna un Vinna, viņa māte. Pēdējā deva Lambertam pašas augstās priesterienes parakstītu pavēli, kurā viņa lika Meklētājkungam nosūtīt Rīsu ārkārtīgi svarīgā misijā. Kā paskaidroja Wynne, tā būtība bija tāda, ka viens no viņas draugiem pārvērtās par dēmonisku būtni, un tagad viņiem jāieiet Ēnā, lai izvilktu burvi no ļaunā gara spēka. Bet tas ir patiesi paradoksāli - minētais burvis bija nomierināts, un viņa apsēstība, šķiet, principā nav iespējama.

Rīss, Vins, Evandželīna, Andrians un Kols izglābj nomierināto Faramondu. Taču pēc tam viņus sagrāba Lamberts – ziņas par iespējamo nomierinātā izārstēšanu bija bīstamas, un viņš ar visu spēku gribēja to slēpt. Taču Vinnam izdevās par to brīdināt visus burvju apļus, un drīz vien Orlē galvaspilsētā bija jāierodas pirmajiem burvjiem.

Adrians sāka pierunāt Raisu pārliecināt Vinnu par burvju sacelšanās nepieciešamību, taču Raiss atteicās. Tikšanās laikā viņš tika iedzīts strupceļā: Lamberts pēkšņi paziņoja, ka Faramonds ir nogalināts un Raisa istabā tika atrasts asiņains nazis. Viņa liktenis tika apzīmogots, un tad burvji sacēlās. Sākās cīņa, kurā burvji nevarēja uzvarēt. Rīss spēja novērst templiešu uzmanību un ļāva Vinnam un Evandželīnai aizbēgt. Viņš tika ievainots un nosūtīts cietumā. Tad Lamberts pienāca pie viņa un pieprasīja atzinību, taču viņš to nesaņēma.

Ziņas par Baltajā smailē notikušo izplatījās pa visu kontinentu, un sākās atklāta konfrontācija starp magiem un templiešiem. Simtiem burvju bēga no apļa torņiem, brīvprātīgi atkāpjoties, un ceļā uz Andorhal's Reach, seno Tevinter cietoksni Orlē pierobežā. Dažos Apļa atzaros, piemēram, Dairsmudē, templieši izmantoja iznīcināšanas tiesības.

Tikmēr pilsoņu karš impērijā kļuva arvien sīvāks. Baumas, kas sasniedza Andorhal's Reach, bija par to, ka Heartlands ir izcīnījusi šausmīgu kauju un Val Royeaux apņēma liesmas.

Rīss pēc pirmā burvja Ērvinga lūguma pameta Liberteriešu frakciju, runājot pašreizējā konklāvā kā Mēreno pārstāvis. Tagad viņš noteikti zināja, ka Adrians, Lielās Burves tuvākais līdzgaitnieks, ir vainīgs Faramonda slepkavībā, kurš mēģināja ietekmēt balsojuma iznākumu jautājumā par Apļa atstāšanu no Baznīcas kontroles. Adrians un līdz pat šai stundai nepavisam nenožēloja izdarīto, uzskatot, ka viņa nesa šo upuri visu Tedas burvju labā. Tomēr Rīss saskatīja paralēles ar notikumiem Kērkvolā, kad mags Anderss nogalināja Augsto garīdznieku visu magu labā, un rezultātā tika nogalināti gandrīz visi pilsētas apļa dalībnieki. Viņi neredzēja citu alternatīvu, kā vien stāties pretī templiešiem, lai cik dzīvību šis konflikts prasītu.

Uzrunājot klātesošos, Lielā Burve Fiona paziņoja, ka turpmāk viņiem ir jāizdara izvēle: nodoties Baznīcas un Augstās priesterienes žēlastībai, kas slepus palīdzēja burvjiem lidojuma laikā no Valroyeaux, vai paziņot Apļa izformēšana, kas nozīmētu karu ar templiešiem, jo ​​priesteriene nevar viņus kontrolēt.

Lojālistu pārstāvis runāja par paklausību Baznīcai, Adrians libertāriešu vārdā iebilda, jo ir skaidrs, ka turpmāk Apļa torņi pārvērtīsies par burvju cietumu. Galīgais balsojums palika mērenajiem, un Rīss, kurš pārstāvēja frakciju, nolēma, ka viņi cīnīsies un neļaus templiešiem atkārtoti paplašināt savu kundzību pār viņiem.

Lamberts van Rīvss labi apzinājās virspriesterienes Džastīnijas V un viņas uzticības personas barda Leliānas lomu maģiskajā sacelšanās procesā, kas notika Baltajā smailē. Tāpēc viņš oficiāli paziņoja par Svētā laikmeta 20. gadā noslēgtās Nevarras līguma izbeigšanu, pagaidām līdz ar Apļa likvidēšanu Patiesības meklētāji un templiešu pavēle ​​atstāj Baznīcas jurisdikciju. lai pārvaldītu Radītāja gribu pasaulē, kā vajadzētu.

Trīs dienas vēlāk piecpadsmit bruņinieku komandieri templiešu armijas priekšgalā dodas uz Andorhalas krastu, lai izbeigtu atkritējus, kuri ir patvērušies cietoksnī. Apmierināts ar notikumu gaitu, Meklētājlords aizgāja uz savu mītni, lai sagatavotos gaidāmajam gājienam... bet sajuta dunci pie rīkles tā cilvēka rokā, kurš agrāk sevi sauca par Kolu. Sevis atrašanas gars – vai dēmons? - apstiprināja, ka, atrodoties torņa cietumos, viņš kamerā atrada mirstošu jaunekli, kuru bija aizmirsuši templieši, un, ievācies nelaimīgā ķermenī, to atdzīvināja. Un tagad, turēdams dunci pie Lamberta rīkles, Kols vēsi pasmaidīja, zinādams, ka vairs nav bezpalīdzīgs.

https://dragonage.fandom.com/ru/wiki/Dragon_Age:_%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0

Autors.

Dēvids Geiders (ang. David Gaider) — galvenais rakstnieks BioWare Studios Edmontonā, Albertā, kur viņš strādā kopš 1999. gada, dzīvo tur, Edmontonā. Viņš ir bijis Dragon Age Begins un Dragon Age II galvenais rakstnieks, atbildīgs par Visuma vēsturi un dizainu.

Pirms tam viņš strādāja pie spēlēm: Baldur's Gate 2, Baldur's Gate 2: Throne of Bhaal, Star Wars: Knights of the Old Republic un Neverwinter Nights.

2015. gada martā Deivids pārtrauca darbu pie Dragon Age sērijas, un 2016. gada 24. janvārī viņš beidzot pameta uzņēmumu. Sarakstījis trīs grāmatas:

Dragon Age: Nozagtais tronis

Dragon Age: Aicinājums

Dragon Age: Spoka maska

https://dragonage.fandom.com/ru/wiki/%D0%94%D1%8D%D0%B2%D0%B8%D0%B4_%D0%93%D0%B5%D0%B9%D0%B4%D0%B5%D1%80