Desmit visneparastākie pasaules cilvēki.

1. Autists no Lielbritānijas Deniels Tammets (Daniel Tammet) ar grūtībām runā, neatšķir kreiso no labās puses, nemāk iebāzt kontaktu rozetē, taču tajā pat laikā galvā var veikt vissarežģītākos matemātiskos aprēķinus.

"Man cipari ir kā vizuāli tēli. Tiem ir krāsa, struktūra, forma," - Tammets stāsta. - "Skaitļu secības es redzu kā ainavas. Kā gleznas. Man galvā it kā rodas visums ar tā ceturto dimensiju."

 

 

Deniels zina no galvas 22 514 ciparus, kas seko pēc komata skaitlī "pī", un runā vienpadsmit valodās: angļu, franču, somu, vācu, igauņu, spāņu, rumāņu, īslandiešu (iemācījies 7 dienās), lietuviešu (esot mīļākā), velsiešu un esperanto.

2. Jauns vīrietis no Sakramento (Kalifornijā) - Bens Andervuds (Ben Underwood) – piedzima pilnīgi vesels, taču viņa acis tika izoperētas ķirurģiskā ceļā, jo trīs gadu vecumā viņam atklāja tīklenes vēzi. Taču Bens turpina dzīvot pilnvērtīgu, redzoša cilvēka dzīvi.

Viņam nekad nav bijis suns-pavadonis, spieķis; viņš nepalīdz sev ar rokām, pat, ja ir jāpārvietojas pa nepazīstamu telpu. Tā vietā Bens izmanto savu mēli, izdodot klikšķus, kuru skaņa atbalsojas no tuvējiem priekšmetiem.

Ārstu pētījumi noskaidroja, ka zēna dzirde nav saasinājusies, kā redzes kompensācija — viņam dzirde ir kā vidēji statistiskam cilvēkam — vienkārši Bena smadzenes ir iemācījušās pārvērst skaņas vizuālā informācijā, kas padara jauno cilvēku līdzīgu sikspārnim vai delfīnam — viņš spēj uztvert atbalsi un ar to precīzi noteikt objekta atrašanās vietu.

3. Deniels Smits (Daniel Smith) – gumijas, gutaperča (angļu — guttapercha) vīrs no ASV ir pieckārtējs Ginesa rekordists, viņš sāka izlocīt savu ķermeni četru gadu vecumā, tas ir, izņemt kaulus no locītavām un likt atpakaļ, uzskatot, ka tas nav nekas sevišķs. Taču drīz Deniels saprata, kāds viņam talants piemīt un 18 gadu vecumā aizbēga no mājām ar cirka trupu.

No tā laika «gumijas cilvēks» ir piedalījies daudzās cirka un akrobātiskās izrādēs, baskatbola un beisbola mačos, bijis viesos vairums pazīstamākajos telešovos un programmās. Piemēram: Men in Black 2, HBO's Carnivale, CSI: NY un citās. 

Vislokanākais cilvēks no visiem ar savu ķermeni var veikt visneiedomājamākās lietas: viņš bez grūtībām var izlīst caur tenisa raketes atveri un caur tualetes poda atveri, kā arī māk salocīties visneiedomajākos mezglos un kompozīcijās, un pārbīdīt sirdi pa krūšu kurvi. Ārsti saka, ka viņa neiedomājamais lokanums Denielam piemīt jau no dzimšanas, taču viņš pats to ir izkopis līdz maksimāli iespējamām robežām. 

4. Francūzis Mišels Lotito (Michel Lotito), kas piedzima 1950. gadā, atklāja savas neparastās spējas 9 gadu vecumā — līdz nāvei pārbiedējis vecākus, viņš apēda televizoru. No 16 gadu vecuma viņš sāka izklaidēt publiku par naudu, ēdot metālu, stiklu, gumiju. Interesanti, ka Lotito organismā nekad nav nomēroti kaut kādi blakus efekti pat tad, kad apēstais saturējis indīgas vielas. 

Parasti objektu izjauc pa detaļām, sagriež gabalos un Lotito aprij tās, uzdzerot ūdeni. Ginesa rekordu grāmatā visēdājs Mišels, kas ieguvis iesauku «Msjē Apēd to visu» nokļuva tad, kad apēda lidmašīnu Cessna-150. Viņš to ēda veselus divus gadus — no 1978. līdz 1980. gadam, pa dienu apēdot apmēram kilogramu. 

Pēdējais rentgens rādīja, ka Lotito organismā nav palicis neviens metāla gabals. Bet nomiris viņš nav tikai tāpēc, ka viņa kuņģa sieniņas ir divas reizes biezākas, kā vidēji statistiskam cilvēkam. 

5. Radhakrišnans Velū (Rathakrishnan Velu), pazīstams ar iesauku «Zobu karalis», arī ir pazīstams ar retu prasmi. Šis malaizietis praktizējas transporta līdzekļu pārvietošanā ar zobiem. 

2007. gada 30. <st1:city><st1:place>augustā</st1:place></st1:city>, pirms Malaizijas Neatkarības 50 gadu jubilejas viņš ar zobiem vilka vilcienu, pārspēdams savu rekordu. 

Šoreiz vilciens sastāvēja no 6 vagoniem un svēra <st2:metric2 metric_value="297" metric_text="tonnas">297 tonnas</st2:metric2>. Rathakrišnans spēja pavilkt sastāvu <st2:metric2 metric_value="2.8" metric_text="metru">2.8 metru</st2:metric2> attālumā. 

6. Liv Tou Lins (Liew Thow Lin) – cilvēks-magnēts. Savos 70 gados Radhakrišnana Velū līdzpilsonis spēja pavilkt automobili, kas ar dzelzs plāksni bija piestiprināts viņam pie vēdera. Plāksni turēja tikai viņa «magnētisms». Spēju pievilkt metāliskus objektus Liv Tou Lins uzskata par mantotu, tāpēc ka ar tik pat pārsteidzošām un neparastām spējām ir apveltīti 3 viņa dēli un 2 mazbērni.

Zinātnieki visu laiku bez rezultātiem cenšas izskaidrot šo fenomenu: ap malaizieti nav magnētiska lauka, tāpat ar viņa ādu viss ir kārtībā.

7. Tai Ngoks (Thai Ngoc), 64 gadus vecais vjetnamietis ir aizmirsis, kas ir miegs, kad viņš 1973. gadā izslimoja drudzi.

«Es nezinu, kā bezmiegs atsaucas uz manu veselību,» - viņš saka. - «taču es esmu pilnīgi vesels un varu rūpēties par savu saimniecību ne sliktāk kā citi.»

Pierādot to, Ngoks min, ka katru dienu nes 50kg mēslojuma maisus <st1:place><st1:city>pāris</st1:city></st1:place> kilometru attālumā no mājām.

Tajā pat laikā ārsti nav atraduši vjetnamietim nekādas slimības, izņemot nelielas atkāpes aknu darbībā.

8. Tims Kridlends (Tim Cridland) – cilvēks, kas nejūt sāpes. Vēl skolā «Mocību karalis» pārsteidza klases biedrus, kad nemirkšķinot ne aci, dūra sev rokās adatas un bez sāpēm izturēja jebkuru karstumu vai aukstumu.

Šodien Tims publiski demonstrē šausmīgas lietas visai Amerikai. Lai to izdarītu, viņam cītīgi bija jāiemācās anatomija. Jo, kad tevī ar sajūsmu veras skatītāju acis, drošība ir pirmajā vietā.

Zinātniskie pētījumi pierādīja, ka Timam ir daudz augstāks sāpju slieksnis, kā vidēji statistiskam cilvēkam. Pārējā viņš ne ar ko neatšķiras no parasta cilvēka. Arī ar to, kādus bojājumus viņš gūst, durstot sevu ķermeni ar adatām, kā arī ar letāla rezultāta iespēju, šo traumu rezultātā.

9. Kevins Ričardsons (Kevin Richardson), paļaujoties uz instinktu, draudzējas ar kaķu dzimtas pārstāvjiem, tikai ne ar mājas kaķiem, bet ar plēsoņām. Bez īpašām bailēm par savu dzīvību Kevins var pavadīt nakti kopā ar lauvām.

Gepardi un leopardi, kas spēj cilvēku saplosīt sekundes desmitdaļās, uzņem biologu kā savējo. Pat neaprēķināmās hiēnas tā ir pieradušas pie Kevina, ka hiēnu mātīte pat ļauj viņam ņemt rokās savu jaundzimušo mazuli.

«Es paļaujos uz savu intuīciju, izsverot visas iespējas, kontaktējot ar dzīvniekiem. Es nekad netuvojos zvēram, ja jūtu, ka kaut kas nav tā,» - Ričardsons stāsta. - «es neizmantoju nūjas, pātagas vai ķēdes, tikai pacietību. Tas ir bīstami, bet man tā ir kaisle, nevis darbs.»

10. Klaudio Pinto (Claudio Pinto) no Beloorizonti pilsētas vairāk ir pazīstams, kā cilvēks ar izbolītajām acīm, tāpēc ka viņš ir spējīgs izbolīt acis 4cm ārā no dobumiem, tas ir, 95% no acu orbītām.

Pinto ir veicis daudzas medicīniskas pārbaudes un ārsti saka, ka viņi nekad agrāk nav redzējuši cilvēku, kas spēj kaut ko tādu izdarīt ar acīm.

«Tas ir diezgan viegls veids kā pelnīt naudu. Es varu izbolīt ārā acis par 4cm, tā ir Dieva dāvana un es esmu laimīgs ar to,» - Klaudio saka.

Šeit var apskatīt teksta oriģinālu un minēto cilvēku foto