Dens Simonss. Hiperions

Dan Simmons

Dzimis ASV, 1948. gada 4. aprīlī.

Dens Simmons dzimis Peorijā, Ilinoisā, 1948. gada 4. aprīlī. Viņš uzauga mazās pilsētās Vidusrietumos, tostarp Brimfīldā, Ilinoisas štatā, kas pēc tam kļuva par viņa izgudrotās Ilmhavenas prototipu no viņa romāniem “Nakts vasara” (1991) un “Sīva ziema” (2002). 1970. gadā Dens Wabash koledžā ieguva bakalaura grādu angļu literatūrā un pēdējā gadā ieguva Phi Beta Gamma nacionālo balvu par sasniegumiem daiļliteratūrā, žurnālistikā un mākslā.

Dens kļuva par profesionālu pasniedzēju 1971. gadā Vašingtonas universitātē Sentluisā. Pēc tam viņš mācīja 18 gadus - 2 gadus Misūri, 2 gadus Bufalo, Ņujorkā, vienu gadu kā vecākais pedagogs un otru kā sestās klases skolotājs, pēc tam 14 gadus mācīja Kolorādo.

Turpmākos četrus gadus skolotājs Simmons bija viens no APEX organizatoriem, koordinatoriem un skolotājiem, kas bija plaša īpaša programma īpaši apdāvinātu bērnu spēju apzināšanai un attīstīšanai, kurā piedalījās 19 pamatskolas un aptuveni 15 000 potenciālo skolēnu. Šajos gados viņam izdevās iegūt Kolorādo Izglītības asociācijas balvu, kā arī tika līdz Kolorādo Gada skolotāju konkursa finālam. Turklāt viņš bija nacionālais konsultants angļu valodas teorijas jautājumos, pasniedza Labās rakstīšanas kursu un viņam bija sava klase. Simmonsa 11 un 12 gadus vecie 6. klases skolēni bija bērni, kuriem bija paaugstinātas rakstīšanas spējas. Starp citu, vienā no intervijām viņš teica, ka tieši tur viņš katru dienu, sešus mēnešus, bērniem stāstīja “Hyperion” stāstu, un tie savukārt palīdzēja viņam identificēt kļūdas un neprecizitātes šī romāna sarežģījumos. Tāpēc ikreiz, kad kāds saka, ka "rakstīt nav iespējams iemācīt", Dens apgalvo pretējo un kā pierādījumu min savu veiksmīgo pieredzi. Pat pēc tam, kad kļuvis par profesionālu rakstnieku, Dens vienmēr ar mīlestību apmeklēja koledžu, rakstīšanas nodarbības, mācīja rakstīšanu Ņūhempšīrā pieaugušo kursos un vadīja pats savu Windwalker Writers simpoziju.

Pirmais Dena stāsts „Stiksas upe plūst atpakaļ”, dzima 1982. gada 15. februārī, tieši tajā dienā, kad piedzima viņa meita Džeina Katrīna. Tāpēc nākotnē, pēc viņa teiktā, viņš vienmēr izjuta to pašu ciešo saikni starp savu literatūru un dzīvi.

Simmons kļuva par profesionālu rakstnieku 1987. gadā, kad viņš apmetās Front Range Kolorādo - tajā pašā pilsētā, kur viņš mācīja 14 gadus - kopā ar sievu Karenu, meitu Džeinu (kad viņa atgriezīsies mājās no Hamiltonas koledžas) un viņu suni Fērgiju, reti sastopama krievu Pembroke velsiešu korgiju šķirne. Viņš galvenokārt raksta Windwalker, viņu kalnu īpašumā, nelielā mājiņā 8400 pēdu augstumā Klinšu kalnos netālu no Nacionālā parka. 8 pēdu skulptūra Shrike - asa, biedējoša personāža no četriem romāniem par Hyperion un Endymion - ko izgatavoja viņa bijušais students un tagad draugs Clee Richison, tagad stāv netālu un sargā salonu.

Dens ir viens no nedaudzajiem rakstniekiem, kurš raksta gandrīz visos literatūras žanros - fantāzijā, episkajā zinātniskajā fantastikā, šausmu, spriedzes, vēstures grāmatās, detektīvstāstos un galvenajā plūsmā. Viņa darbi ir publicēti 27 valstīs.

Daudzi no Simmonsa romāniem, iespējams, tiks filmēti tuvākajā nākotnē, un tagad viņš jau ved sarunas par filmas „Zvani pēc Hema”, „Darvina skuvekļa”, četru Hyperion romānu un stāsta „Stiksas upe tek atpakaļ” filmas adaptāciju. Viņš arī uzrakstīja oriģinālo scenāriju, pamatojoties uz savu romānu "Gravitācijas fāzes", izveidoja divas televīzijas lugas mazbudžeta sērijai "Monstri" un scenārija adaptāciju, pamatojoties uz romānu "Nakts bērni", sadarbībā ar Eiropas režisoru Robertu Zīgli, ar kuru viņš cer filmēt savu citu romānu. - "Sīva ziema". Pirmā Ilion / Olympus pāra filma parasti bija paredzēta izlaišanai 2005. gadā, taču tā nekad netika parādīta.

1995. gadā Dena alma mater Wabash koledža viņam piešķīra goda doktora grādu par ieguldījumu izglītībā un literatūrā.

https://fantlab.ru/autor1

Darbi.

Cikls "Hiperiona dziesmas". Artūra Klārka balva un ķīniešu Nebula.

Hyperion Cantos

Priesteris Lenars Hoits, pulkvedis Fedmans Kasads, dzejnieks Martins Silenuss, zinātnieks Sols Veintraubs, detektīvs Brawne Lamia, templietis Het Masteen un Hegemonijas konsuls - septiņi, kas devās pēdējā svētceļojumā uz Laika kapenēm, pie sāpju kunga - noslēpumainā un mītiskā Shrike. Katrs no viņiem tiecas pēc sava mērķa, un katram ir lemts spēlēt galveno lomu, atbrīvojot Visumu no parazītu verdzības, kas piešķir nemirstību. "Krustveida formas" dāvana nes sev līdzi katastrofālus draudus, atņemot cilvēkam visvērtīgāko.

Atklāt gaismu patiesībai, attīrīt Visumu no parazītisma un viņa paša radīto kundzību ir lemts Lamijas Bronas meitai - Enejai. Rauls Endimions kļūs par viņas aizbildni, draugu un mīļāko, kura atbalsts un mīlestība kļūs par Enejas spēka avotu ...

https://fantlab.ru/work92

Hiperions / Hyperion (1989) 

Uz sākušos cilvēces starpzvaigžņu kara ar AI un mutantiem fona septiņi svētceļnieki devās uz anomālajām Laika kapenēm uz Hyperion planētas. Viņu kampaņa ir pati minimālā ietekme, kas var ietekmēt cilvēces likteni. Bet kā, to nezina ne viņi, ne tie, kas viņus sūtīja. Seši no viņiem vienā vai otrā veidā stāsta savus stāstus, kas saistīti ar nežēlīgo mehānisko briesmoni Šriku, kurš nāca no nākotnes.

Dzejnieka stāsts. Hiperiona himnas

Siriju atceroties / Remembering Siri (1983)

Hiperiona krišana / The Fall of Hyperion (1990)

Svētceļnieki, kuri iepriekšējā cikla romānā devās uz Laika kapenēm uz planētas Hyperion, sasniedz savu mērķi un meklē Šriku, lai ar viņu cīnītos vai izteiktu lūgumu. Bet viņš katru no viņiem atrod pats, negaidīti un bez žēlastības. Tikmēr cilvēka hegemonijas valdība, gaidot ziņas no Hiperiona planētas, atliek smagu attiecību pārtraukumu ar AI, kas cilvēcei nodrošina saziņas un tūlītējas pārvietošanās iespēju starp planētām, brīdi: "Vai zivs var pieteikt karu ūdenim, kurā tā peld?"

Endimiona dziesmas

Endimions / Endymion (1996)

Kopš Lielā Tīkla krišanas ir pagājuši gandrīz trīs gadsimti, nulles portāli vairs nedarbojas, un no kādreiz lielās Hegemonijas nav palikušas pēdas. Bet svēta vieta nekad nav tukša, un tāpēc hegemonijas vietu ieņēma atjaunotā katoļu baznīca, kuras vara un ietekme ir ieguvusi patiesi universālus apmērus. Triljoni viņas sekotāju uz daudzām apdzīvotām planētām ir pieņēmuši krustveida formas kā jaunas ticības un augšāmcelšanās simbolu. Un tikai dažas vietējās kopienas nomaļajās provinces planētās noraida viņas varu. Dzejnieks Martins Silenuss, leģendāro "Dziesmu" autors, uzdod vienam no šiem cilvēkiem - Hiperionas iedzīvotājam Raulam Endimionam glābt Lamijas Bronas meitu - Enēsiju, meiteni, kura nākotnē kļūs par jauna laikmeta - Viena-Kas-Māca - mesiju un vēstnesi.

Endimiona pacelšanās / The Rise of Endymion (1997) 

Завершающая книга одного из самых знаменитых фантастических сериалов ХХ века — тетралогии `Гиперион`, `Падение Гипериона`, `Эндимион` и `Восход Эндимиона`. Перед вами наконец раскроются тайны Гробниц Времени, вам предстоит узнать исход величайшей межзвездной войны миров — войны, в которой на карту поставлена судьба человечества...

Spirāles bāreņi / Orphans of the Helix [= Debesu ceļotāji] (1999) [garstāsts] 

Cikls „Deils Stjuarts / Maikls O’Rurks”

Dale Stewart/Mike O'Rourke

Deila Stjuarta / Maikla O'Rurka ciklā iekļauti trīs romāni, kurus vieno galvenie varoņi. Pirmajā romānā "Nakts vasara" galvenos varoņus mēs redzam kā vienpadsmit gadus vecus zēnus. Šķiet, ka visparastākā 1960. gada vasara viņiem pārvērtās par vissmagāko pārbaudījumu, no kura ne visi iznāca dzīvi ...

Otrajā romānā „Nakts bērni” mēs satiekam jau nobriedušu Maiklu O'Rurku, vienu no tiem pašiem zēniem, kurš pārdzīvoja briesmīgo 1960. gada vasaru. Darbība notiek Rumānijā tūlīt pēc Čaušesku režīma krišanas. Maikls kļuva par priesteri, un viens no viņa mērķiem ir palīdzēt slimiem un pamestiem bērniem. Rumānijā viņš nejauši tiekas ar ārsti Keitu Neimani. Palīdzot Keitai adoptēt pamesto zēnu Džošua, Maikls atradīsies iesaistīts noslēpumainu un pārdabisku notikumu virknē ...

Trešajā romānā “Ziemas spoki” mēs satiekam Deilu Stjuartu, vēl vienu zēnu no 1960. gada vasaras. Tagad Deils ir cienījams koledžas profesors un veiksmīgs romānu autors, taču visas viņa dzīves grūtības pēdējā laikā ir aizgājušas uz galvas un tas ir saistīts ar viņa mīlestību pret savu studentu ...

Nolemj sakārtot visu un, galvenais, pats sevi, Deils dodas uz savas bērnības pilsētu un apmetas sava tuvākā bērnības drauga Dveina Makbraida, kurš nomira 1960. gada briesmīgajā vasarā, pamestajā saimniecībā "Merry Corner". Bet Deilam klusā dzīvē neizdevās, jo viņš nav viens saimniecībā ... Pie viņa sāka ciemoties veci paziņas, bet nepatikšanas ir klāt: ne visi viņi ir dzīvi ...

Nakts vasara / Summer of Night (1991)

Tā bija vasara, kas solījās būt visparastākā viņu bērnības dzīvē - gaiša, laimīga un priecīga. Bet līdz ar mācību gada beigām Ļaunums nāca no Vecās centrālās skolas ēkas. Tas bija tikpat vecs kā Ēģiptes dievi. Ļauni un mānīgi, piemēram, kā Bordžijas kardināli. Tas skanēja kā senais zvans virs pilsētas, paziņojot, ka šī vasara nebūs normāla - nesot sev līdzi nāvi un gandrīz bezcerīgu cīņu, zaudējumus un atvadas no bērnības - tas viņus uz visiem laikiem mainīs.

Nakts bērni / Children of the Night (1992) 

Rumānija tūlīt pēc Čaušesku krišanas. Valstī, kurā valda haoss un miljoniem bērnu nonāk bērnunamos, satiekas amerikāņu ārste Keita Neimane un īru priesteris Maikls O'Rurks, kuru pazīstam no "Nakts vasaras". Palīdzot Keitai adoptēt rumāņu zēnu Džošua, kurš cieš no dīvainas asins patoloģijas, Maikls pat nevarēja iedomāties, kas izraisīs dīvainu un briesmīgu notikumu ķēdes attīstību, kurā tiks iesaistīts pats Valahijas lords Vlads Tepešs un senais Pūķa ordenis.

+ Degošā Ēdene / Fires of Eden [=Ēdenes ugunskuri] (1994) 

Ziemas spoki / A Winter Haunting (2002)

+ Darvina skujasmens / Darwin's Blade (2000) 

https://fantlab.ru/work256300

Cikls „Troja”

Troy

Cits nosaukums: Marsiešu Iliāde

No milzīgo planētu, Jupitera un Saturna, orbītām, tur dzīvojošajiem Moravekiem un Rovekiem, kurus cilvēki savulaik radījuši aukstu planētu un to satelītu attīstībai, uz Marsa un Zemes atklāja nenormālas efektivitātes kvantu starojumu, kas varētu šīs planētas iznīcināt. Šīs parādības izpētei tiek paredzēta ekspedīcija uz Marsu. Tuvojoties Marsam, kosmosa kuģim uzbruka ... Augstākais Dievs Zevs ar ratiem. Ekspedīcija uz Marsa Trojas zirgu kara laikā atklāja dievus, kas dzīvoja pie Olimpa vulkāna un kuri kvantu pārejas ceļā iejaucās pagātnē, vai nu grieķu pusē, vai arī trojiešu pusē.

Ebrejiem, kas palika uz Zemes planētas nedaudz vairāk kā deviņu tūkstošu cilvēku skaitā, tika piedāvāta pāreja uz kvantu stāvokli 10 000 gadu garumā ar atdzimšanas garantiju. Bet pēcnāves garanti paši pazuda no Zemes.

+ Devītā ava / The Ninth of Av (2000) 

Iliona

Ilium

2003. gada romāns no cikla „Troja”

"Ilionā" pagaidām līdzās pastāv trīs sižeti. Pirmkārt, tas ir stāsts par Trojas karu, kuru mēs redzam ar 20. gadsimta filologa Hockenberry acīm, kurš savulaik uzrakstīja monogrāfiju par "Ahileja dusmām". Olimpiešu dievi, izmantojot visus nanotehnoloģiju brīnumus, sūta viņu un citus zinātniekus vērot Trojas zirgu un ahaju konfrontāciju, apveltot viņu "scholiastus" ar mikrofoniem, lai ierakstītu dialogus un līdzekļus tūlītējai pārvietošanai viena no seno varoņu ķermeņiem. Hokenberijs salīdzina notiekošo ar Homēra tekstu un saprot, ka, mainot tagadni, viņš var glābt Troju no iznīcības. Pagājušais gads ir kļuvis par "Trojas zirga uzplaukuma" laiku visai pasaulei, un Simmons ar savu negaidīto Iliadas interpretāciju ir lieti noderējis. Otrkārt, "Ilion" stāsta par mūsu ēras ceturtās tūkstošgades cilvēkiem: daži "postcilvēki", atstājot Zemi, atstāj tur tikai vienu miljonu cilvēku, kuriem tiek dota iespēja nobaudīt visus miesas priekus, uzreiz pārcelties uz dažādām apdzīvotajām planētas vietām un bezgalīgi atjaunoties. līdz simts gadiem. Vienā no zemes īpašumiem sauc par Ardisholu, un tur, domājot par jaunās Elas savaldzināšanu, ierodas tauriņu kolekcionārs Daemans.

Olimps

Olympos

2005. gada romāns no cikla „Troja”

Daudzi mūsdienu zinātnieki cilvēku kultūru dēvē par dzīvo radību, un Simmons pēta šīs būtnes uzvedību, tomēr, lai pilnībā saprastu, kāpēc Ahilejs un Ajaks uzcēlās no miroņiem un ko Vidusjūras reģionā dara Šekspīra „Vētras” kalibānu bari, ja nav “Trojas epopejas” otrā sējuma, kuru sauc par "Olympus", joprojām ir grūti to izdarīt ..

https://fantlab.ru/work6590

Cikls „Džo Kurcs” Joe Kurtz

Ieguvis slavu kā lielisku zinātniskās fantastikas romānu autors, Simmons veiksmīgi uzstājās mistiskā trillera žanrā, un pēc tam nolēma sekot savu elku - Raimonda Čandlera un Mikija Spilēna pēdās - un izveidoja virkni ar darbiem bagātu romānu, kas veltīti privātdetektīva Džo Kurca piedzīvojumiem. Šis varonis, kurš ir stingri apguvis bausli: "Ar labu vārdu un pistoli var sasniegt daudz vairāk nekā tikai laipnu vārdu" - nekavējoties iemīlēja lasītājus visā pasaulē.

Nedziļais kaps

Hardcase

2001. gada romāns no cikla „Džo Kurcs”

Džo Kurcam nebija īsti skaidrs, kāpēc viņš to darīja pirms divpadsmit gadiem, taču šodien viņa dzīvību izglāba ilgstoša iedoma. Un vecais kaps kļuva par viņa nākamā ienaidnieka pēdējo patvērumu. Bet bija laiks, kad viņš strādāja par privātu detektīvu un domās viņam nevajadzēja pārkāpt likumu. Bet apstākļi cilvēkus maina, un viņi dažreiz sevī atklāj visnegaidītākās spējas ...

Bargā ziema

Hard Freeze

Cits nosaukums „Atsaldētais”

2002. gada romāns no cikla ‘Džo Kurcs”

Mafija nepiedod savu likumu pārkāpējiem. Par to bija jāpārliecina Džo Kurcs, bijušais privātdetektīvs un pēc tam federālais ieslodzītais. Likās, ka viņam izdevās neiespējamais - izkļūt sveikam un veselam no "mazā jucekļa", kura laikā tika nogalināts viens no mafijas līderiem un vairākas mazākas figūras, un tagad Kurcs atkal varēs iesaistīties privātā izmeklēšanā. Tomēr Dona Farino ģimene domāja citādi ...

Trakāk nav kur

Hard as Nails

2004. gada romāns no cikla „Džo Kurcs”

Šoreiz Kurzam palīdzību lūdz tie, no kuriem šādu lūgumu vismazāk varēja gaidīt - divu spēcīgu gangsteru klanu pārstāvji. Maniaks-slepkava, kas apdraud viņu eksistenci, izrādījās pārāk grūts pat visvarenajai mafijai, tāpēc ... jūsu iznāciens, Kurca kungs!

4. romāns par Džo Kurcu

Nav pabeigts, publicēts, tikai autora plānos. Tā rakstīts minētā portālā.

https://fantlab.ru/work13561