Deivs Hačinsons. Eiropa rudenī

Europe In Autumn

Tuvākajā nākotnē. Politisko un ekonomisko krīžu ietekmē Eiropa sadalījās neskaitāmās mazās valstīs, monarhijās, politijās un republikās.

Šajā jaunajā bezgalīgo robežu un jauno likumu pasaulē Rudijs strādā dīvainajā sazvērestības organizācijā Les Coureurs des Bois. Viņa dzīve ir virkne mazu valstu, nebeidzamas masku un pasu maiņas, aiz kurām viņa personība sāk izbalēt. Bet, veicot nākamo uzdevumu, viss notiek nepareizi: Rudijam tiek uzdots izvest vienu cilvēku no Berlīnes, bet, ierodoties vietā, viņš viesnīcas numurā atrod tikai nocirstu galvu. Ap Rudiju sāk savilkties vajāšanas un paranojas cilpa, bet aiz nebeidzamajiem konfliktiem, aiz pastāvīgi mainīgās politiskās kartes, sāk parādīties patiesi briesmīgas sazvērestības siluets, kas pagriezīs ne tikai varoņa dzīvi, bet visu teritorija, kas kādreiz bija pazīstama kā Eiropa. Tā sākas īsts murgs, kurā nevar noticēt ne tikai cilvēkiem, bet pat pašai realitātei, jo, iespējams, arī tā mainās.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/665065/

Anotācija no fantlab.ru

„Eiropa rudenī” ir trilleris par spiegošanu un nākotni, kas skan kā Džona Le Karē un Franča Kafkas idejas. Rudijs strādā par pavāru restorānā Krakovā, bet, kad viņa priekšnieks lūdz viņam palīdzēt brālēnam aizbēgt uz citu valsti, viņš iekrīt slazdā un sāk viņam jaunu karjeru, daļēji spiegošanu, daļēji saistībā ar nelegālo migrāciju. Pēc vairākām ekonomiskajām krīzēm un postošās gripas pandēmijas Eiropa ir sadalījusies neskaitāmās mazās nācijās, hercogistēs, politijās un republikās.

Rudijs, kuru pieņēma darbā ēnu organizācija Les Coureurs des Bois, ir apmācīts spiegošanā, bet, ja neveicas apmācības misija līnijai (suverēna valsts, kas sastāv no Eiropas dzelzceļa), viņš tiek arestēts, piekauts un tagad Skrējēju centram jāmēģina viņu glābt. Rudijam ir tik daudz valstu, kurās jāstrādā, un daudz personību, kurās reinkarnēties, tāpēc Rudijs ir pastāvīgi aizņemts ceļojumos pa Eiropu. Bet, kad viņš tiek nosūtīts izvest kādu no Berlīnes, un skapītī atrod nogrieztu galvu, ap viņu sāk saritināties sazvērestība. Ņemot vērā nolaupīšanu, maldināšanu un pastāvīgi pārzīmēto karti, Rudijs sāk saprast, ka aiz viņa ikdienas rutīnas, aiz konfliktējošajām teritorijām slēpjas pavisam cita realitāte, kas var cilvēkus padarīt par marionetēm...

https://fantlab.ru/work518118

2084.

Autori krājumam: Kristofers Prists. Deivs Hatčinsons, Džefs Nuns

Kāda mums būs nākamā diena?

Kā atšķirt zvaniņu zvanīšanu no pirmajām zvana skaņām, kas "zvana tev"?

Kā atšķirt fantāzijas lidojumu no prognozēšanas?

Dystopia ir žanrs, kas pēdējā laikā ir ieguvis neticamu popularitāti. Un, iespējams, ne tikai tāpēc, ka zinātniskās fantastikas rakstnieku drūmākās prognozes mēdz piepildīties. Dažreiz - gandrīz burtiski, kā Orvels draudīgajā 1984. gadā, dažreiz - daļēji, piemēram, Zamjatins, Bredberijs un Hakslijs.

Negadījums? Nejaušība? Bet galu galā kādreiz Vārda ļaudis tika uzskatīti par praviešiem, kuriem nākotne dažkārt tiek atklāta spožos uzliesmojumos. Tātad, varbūt ir vērts tuvāk aplūkot nākamo dienu, ko zīmējusi mūsdienu zinātniskās fantastikas rakstnieku iztēle?

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/676684/

Par autoru.

Deivs Hačinsons ir zinātniskās fantastikas rakstnieks, kurš dzimis Šefīldā Anglijā 1960. gadā un lasījis lekcijas amerikāņu studijās Notingemas universitātē. Pēc tam viņš pārcēlās uz žurnālistiku, gandrīz 25 gadus rakstīja žurnālam The Weekly News un Dundee Courier. Viņš ir vislabāk pazīstams ar savu sēriju “Fractured Europe”, kas saņēmusi vairākas balvu nominācijas, un trešais romāns “Eiropa ziemā” ieguva BSFA balvu kā labākais romāns.

Līdz 21 gada vecumam Hačinsons bija publicējis četrus stāstu sējumus: „Īkšķu nospiedumi” (1978), „Muļķu zelts” (1979), „Torn Air” (1980) un „Paradīzes vienādojums” (1981) - visus ar vārdu Deivids Hačinsons.

Rakstot kā Deivs Hačinsons, 2004. gadā viņš publicēja kā piekto īsās daiļliteratūras krājumu „Kā vārna lido”, apvienojot šausmu, zinātniskās fantastikas un fantāzijas elementus. Viņa pirmais romāns “Ciemi” (2001) apvieno fantāzijas, zinātniskās fantastikas un pārdabiskā elementus. Pēc tam sekoja romāns „The Push” (2009, NewCon Press), zinātniskās fantastikas stāsts, kas risinās kosmosā, aprakstot ātrāk par gaismu ceļojošo ceļojumu sākumu un spekulējot par iespējamām sekām, kādas varētu būt cilvēkiem, kas apmetušies uz planētām, kuras apdzīvo svešas būtnes. Tas tika iekļauts 2010. gada BSFA balvas īsaja fantastikas sarakstā.

Hačinsons ir arī rediģējis divas antoloģijas un līdzrediģējis trešo. Viņa novele "The Incredible Exploding Man" tika iekļauta pirmajā Solaris Rising antoloģijā un parādījās 29. gadagājuma labākajā zinātniskās fantastikas kolekcijā.

Jaunākie darbi

Hačinsona romāns “Eiropa rudenī” (2014), ko izdevusi izdevniecība “Solaris Books” (tagad “Rebellion Publishing”), ir spekulatīvs spiegošanas trilleris, un tā darbība risinās sadrumstalotā tuvākajā nākotnē Eiropā. Centrālajā sižetā galvenais varonis, igauņu šefpavārs Rudijs, iesaistās noslēpumainajā pasta pakalpojumā Les Coureurs des Bois, kas arī piegādā cilvēkus pāri robežām. Romāns tika parādīts vairākos ikgadējos gada labākajos apkopojumos, tostarp The Guardian, The Huffington Post un Locus žurnālā. LA Review of Books raksturoja Eiropu rudenī kā "vienu no desmitgades vismodernākajiem zinātniskās fantastikas romāniem". „Eiropa pusnaktī” (2015), ko arī izdevusi izdevniecība Solaris/Rebellion, nav ne turpinājums, ne priekštecis, bet drīzāk atsevišķs nosaukums, kas uzstādīts pasaulē, kas radīta „Eiropai rudenī”. Otrā grāmata tika iekļauta 2015. gada Locus ieteicamo lasāmvielu sarakstā.

Sērijas trešais romāns "Eiropa ziemā" tika publicēts 2016. gada novembrī, atgriežoties pirmās grāmatas galvenajam varonim. Hačinsons sēriju pabeidza kopā ar „Eiropu rītausmā” 2018. gadā, bet ir norādījis, ka nākotnē varētu būt vēl viena novele.

Eiropas sērijas romāni.

Europe in Autumn (2014)

Europe at Midnight (2015)

Europe in Winter (Nov 2016)

Europe at Dawn (Nov 2018)

Citi romāni.

The Villages (2002)

Shelter (2018)

The Return of the Incredible Exploding Man (2019)

https://en.wikipedia.org/wiki/Dave_Hutchinson