Daži jautājumi Ilzei Liliānai Muižzemniecei

Liliana

Īstā uzvārdā Ilze Liliāna Millere.

Var teikt, ka esi pati jaunākā rakstniece. Cik gados sāki rakstīt un publicēties?

Rakstīt es sāku apmēram 7 gadu vecumā, pirmo nopietno pasaku uzrakstīju 9 gadu vecumā, kura tika izdota, kad man bija apmēram 12 gadi.

Ar ko tevi aizrauj fantāzijas žanrs?

Fantāzijas žanrs mani aizrauj ar to, ka tas ļauj apvienot reālo ar neiespējamo. Notikumi var notikt reālā pasaulē, tur var būt reālas situācijas, tomēr tajā visā ir kaut kas, kas visu padara mazliet neiespējamu. Manuprāt, šis ir ļoti aizraujošs žanrs, ar kuru var viegli iegrimt grāmatā vai filmā un pavisam aizmirst pārējo. Tas ir kā nonākt citā pasaulē, kur ir iespējams tas, ko mēs nevaram piedzīvot savās dzīvēs.

 

 

Tu LatCon 2013 tikies ne tikai ar lasītājiem, bet arī prezentēji savu topošo filmu. Vai tā būs fantāzijas žanra filma?

Filma jau ir pabeigta, tieši 02.08.2013. bija tās pirmizrāde Jā, tā ir fantāzijas žanra filma, jo tika uzņemta pēc manas grāmatas "Kaķu meitene", kas ir fantāzijas romāns. Tomēr, tā kā mums bija ierobežoti līdzekļi, fantāzijas elementu filmā bija ļoti maz, un šis stāsts ir ļoti bagāts ar reālām situācijām, kas to visu padara ļoti ticamu.

Kāds ir Tavs iespaids par LatCon pasākumiem un vai piedalīsies tajos arī turpmāk?

Es labprāt piedalos visos pasākumos, kur mani uzaicina, un piedalīšos arī LatCon pasākumos, ja būs iespēja. Es uzskatu, ka tas ir lieliski, ka tiek rīkoti pasākumi par godu fantāzijai.

Kādi ir Tavi radošie plāni turpmākajam laikam?

Tikko esmu pabeigusi savu filmu, kas bija mans ļoti lielais radošais projekts apmēram pusgada garumā. Šobrīd beidzot varētu atgriezties pie viena sava fantāzijas romāna, ko es jau ļoti ilgi gribu beidzot rakstīt :).