Daži jautājumi Guntim Veiskatam

C3EE9E0C0394-39Es Tevi pazīstu kopš 2010.gada, kad Tu „atradi” www.kurbijkurne.lv, kurā es atradu Tevi – aizrautīgu freeform spēļu cienītāju. Kā atradi sev šīs spēles un kas tās ir?

Viss sākās ar to, ka es izgudroju lomuspēles. Un biju visai pārsteigts, atradis, ka neesmu pirmais, kurš tās izdomājis. Tiesa gan, manu variantu vēl, šķiet, neviens nav realizējis – tas ir TV raidījums, realitātes šovs.

Man ne nav pietiekamas pieredzes TV ekrāna iekarošanā, ne arī šādās spēlēs. Dabiski, radās interese par to, kā citi spēlē. Drīz gadījās ieskatīties spēlē pēc “Gredzenu pavēlnieka” motīviem. Internetā atradu vietni www.freeformgames.com; tur vienu spēli nopirku, lai izpētītu. Atļāvos būt tik dulls, lai to novadītu 2010. gada LatKon-ā. Dulls tāpēc, ka līdz šim laikam šāda veida brīvformas jeb kabineta spēlē tā arī nav gadījies pašam piedalīties. Tikai vadīt. :)

 

 

Kā atradi www.kurbijkurne.lv?

Darbā gadījās sastapt cilvēku, kurš ieteica – tur es atradīšot domubiedrus. Atradu arī. Un Tu biji pirmā, ko satiku.

Kā redzi savu vietu F@F žanrā un LFFB?

Latvijas mērogā – lomuspēļu popularizēšanas aktīvists. Jo sevišķi attiecībā uz to izmantošanu bērnu audzināšanā un izglītībā. Nezinu lieliskāka veida, kā iejusties mūsu tautas vēsturē. Un arī iespējamā nākotnē – ieskaitot fantastikas žanru, kuru esmu iemīļojis kopš agras bērnības.

Mums bija veiksmīga „izbraukumbrigādes” sadarbība 2010./2011. ziemas sezonā. Kā vērtē šo darbības formu un vai esi gatavs to turpināt?

Noteikti. Jo sevišķi tad, kad (beidzot!!) nāks klajā mana galda lomuspēļu grāmata.

Kā vērtē LFFB darbību laika periodā, kurā esi kopā ar mums?

Labāk neprasi... Gribētos salīdzināt ar augļu koku, kas var dot brīnumainus augļus, tikai pats koks lāgā neaug, jo trūkst ūdens, lai to pienācīgi laistītu. Ar dārgumu karavānu, kas smilšu vētras dēļ iestigusi un lāgā netiek uz priekšu. Tas ilgus gadus ir attiecies arī uz mani pašu. Un varbūt uz lielumlielu daļu no mūsu tautas?

Īsi sakot, ir brīnišķīgi, ka jūs visi esat un darāt to, ko pēdējos gados esmu jūsu kompānijā iepazinis. Bet pavisam cita lieta būs tad, kad kopīgiem spēkiem pratīsim savu radošo potenciālu atmodināt pa īstam. Un likt lietā. Jo kas tad ir fantāzija un fantazēšana? Tā ir iemaņa, kas vajadzīga, lai mūsu dzīve varētu kļūt labāka un skaistāka. Ar ko sākas visi izgudrojumi un atklājumi? Ar fantāziju.