Dāvids Vikmanis. Roņpils. Purva stāsts

Lielo Kangaru purva dabas takā (Ropažu nov., LV-2135) 22. decembrī (2021.) plkst. 13.00 notiks tikšanās ar jaunās bērnu grāmatas “Roņpils. Purva stāsts” (Jāņa Rozes apgāds) autoru Dāvidu Vikmani. Šī grāmata ir viņa debija latviešu bērnu literatūrā. Krāšņās ilustrācijas veidojusi māksliniece Marina Heniņa.

Pasākums iecerēts kā pastaiga ģimenei svaigā gaisā, kuras laikā varēs priecāties par purva takas brīnišķīgajiem skatiem, iepazīties ar tur izvietotajām informatīvajām norādēm un ieteikumiem aktīvākam dzīvesveidam, kā arī klausīties lasījumus no jaunās grāmatas. Autors aicina uz kopīgu tējas dzeršanu un cepumu ēšanu pie purva ezera, kur varēs vairāk uzzināt par pašu rakstnieku un grāmatas tapšanu.

Dāvids Vikmanis ikdienā strādā par IT sistēmu administratoru un audzina divas meitas, kuras vēl nesen bija tajā pašā vecumā kā grāmatas galvenās varones. Latvijas purvi autoram ir iemīļota pastaigu vieta, un viņš tos krustu šķērsu izstaigājis dažādos gadalaikos. Neviens labāk par viņu nezina, cik apdomīgam un piesardzīgam jābūt purvā.

Savukārt māksliniecei Marinai Heniņai šī ir jau piektā ilustrētā grāmata. Abu sadarbība sākās ar mākslinieces ierakstu Facebook, ka tiek meklēts bērnu rakstnieks, kura stāstam būtu nepieciešamas ilustrācijas. Abi satikās un klātienē iepazinās tieši Lielo Kangaru purvā, kur toreiz vēl nebija labiekārtotas laipas. Augu un akaču izpēte bija jāveic, brienot marta mēneša aukstajā ūdenī līdz potītēm.

Grāmata ir aizraujoša un labsirdīga fantāzija, kas liks bērniem ne tikai ar interesi sekot līdzi mazo dvīņumāsu gaitām, bet arī aizdomāties par to, kā cilvēka darbības ietekmē dabas procesus. Tā uzrunās gan bērnus vecumā no 5 līdz 12 gadiem, gan arī vecākus, kuri veic ikvakara lasīšanas rituālu.

Grāmatu “Roņpils. Purva stāsts” meklējiet grāmatnīcās visā Latvijā.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

https://ropazi.lv/lv/novads/par-novadu/jaunumi/o/tiksanas-purva-ar-bernu-gramatas-ronpils-7579