Darba interviju jautājumi dažreiz var būt visai āķīgi

Daži darba devēju jautājumi ar humora piedevu

Darba devējs grib pārbaudīt kandidāta spriešanas spējas un tāpēc sniedzam dažus piemērus. 

* Cilvēks dzīvo 17. stāvā. Tāpēc uz dzīvokli brauc ar liftu. Taču līdz 17. stāvam viņš ar liftu brauc tikai lietainā laikā un tad, ja liftā ir vēl kāds cilvēks. Pārējā laikā viņš ar liftu brauc tikai līdz 9. stāvam un tad uz savu stāvu dodas kājām. Kāpēc?

* Gaisa balons lido pa vējam taisni dienvidu virzienā. Uz kuru pusi plīvos gondolā iestiprinātie karogi?

* Kāds ir iemesls tam, ka putnu olām viens gals ir spicāks par otru galu?

* Ja 12 naktī līst lietus, vai ir iespējams teikt, ka pēc 72 stundām spīdēs saule?

* Vīrietis naktī ilgi grozās pa gultu un nevar aizmigt. Tad viņš paņem telefonu, uzgriež kādu numuru, paklausās garos pīkstienus, noliek telefonu un mierīgi aizmieg. Kāpēc tā notiek?

* Kārlis un Anna ir norunājuši satikties pie ieejas parkā tieši 9 vakarā. Taču ķibele - abiem pulksteņi iet nepareizi! Kārlim atpaliek par 3 minūtēm, taču viņš domā, ka tas steidzas par 2 minūtēm. Annai pulkstenis steidzas par 2 minūtēm, bet viņa domā, ka atpaliek par 3 minūtēm. Kurš no viņiem, pēc jūsu domām nokavēs satikšanos?

* Divi cilvēki sēž viens otram blakus: vīrietis un sieviete. "Es esmu sieviete", - saka cilvēks ar tumšiem matiem. "Es esmu vīrietis", - saka cilvēks ar gaišiem matiem. Vismaz viens no viņiem noteikti melo. Kā jūs domājat, kurš melo? Vai varbūt abi?

* Kā jāmet tenisa bumbiņa, lai tā obligāti atgrieztos pie jums?

* Zinātnieka grāmatu skapī uz viena plaukta stāv divas grāmatas. Pirmā grāmata atrodas pa kreisi no otrās, kas viņai blakus. Pirmajā grāmatā ir 230 lapaspušu, otrajā - 325. Kā jūs domājat, cik pavisam ir lapu starp pirmās grāmatas pirmo lapu un otrās grāmatas pēdējo lapu?

* Divi sēņotāji lielās viens ar otru. Pirmais saka: "Es 5 nedēļās savācu 10 spaiņus ar sēnēm". Otrais saka: "Es 2 nedēļās savācu tikpat daudz sēņu". Cik dienās viņi savāks 10 spaiņus ar sēnēm, ja darbosies kopā?

* Kompasa bulta, kā zināms, vienmēr rāda uz ziemeļiem. Vai uz Zemes ir tāda vieta, kur kompasa bulta ar abiem galiem rādīs uz ziemeļiem?

* Tēvs savam dēlam pirmklasniekam ar smīnu uzdod nosaukt pašu lielāko skaitli. Dēls atbild un tēvs izbrīnā šūpo galvu. Viņam nav ko teikt. Ko atbildēja dēls?

* Uz grīdas nolika zīmuli un lūdza, lai cilvēki pārlec tam pāri. Neviens to nespēja. Kāpēc?

* Draugu kompānijā viens puisis teica, ka noliks blakus istabā uz grīdas pudeli, un paziņoja, ka ielīdīs tajā. Neviens nenoticēja un saderēja, ka viņš to neizdarīs, bet viņš to izdarīja. Kā?