Daiveri. Amanchu

2016. gada anime. 2018. gads - 2. sezona. Režisori: Keniti Kasai, Dzjuniti Sato, Sega Kadziji.

Šīs anime galvenā varone ir jauka meitene Hikari Kohinata. Viņai ir tikai piecpadsmit gadu, bet viņa jau precīzi zina, par ko vēlas kļūt nākotnē. Galvenā varone cer saistīt savu dzīvi ar niršanu - daivingu. Varone vairākus gadus dzīvo piejūras pilsētā, kur bez problēmām var doties nirt. Šis sporta veids ir īsta aizraušanās ar Hikari. Viņai vienkārši patīk peldēties dziļumos, zinot, ka viņai aiz muguras ir niršanas piederumi. Varone pēta neticamo pasauli zem ūdens, kas ar katru dienu kļūst arvien interesantāka. Jau pirmajā vidusskolas dienā varone sastopas ar Mato Katori, kura ir viņas skolotāja. Negaidīti Hikari uzzina, ka arī viņas skolotāja mīl nirt. Varones kļūst par draudzenēm, lai iesaistītos tajā, ko viņas mīl kopā. Turklāt Hikari sadraudzējas arī ar Futaba Oki, kas nesen ieradās no galvaspilsētas viņu pilsētā, kura ir ļoti pieticīga un noslēpumaina meitene. Klasesbiedrenes ātri atrod kopīgu valodu, un Futaba sāk pamazām iesaistīties skolas dzīvē. Neskatoties uz to, ka meiteņu intereses ir pilnīgi atšķirīgas, katra sāk pamazām labāk iepazīt otras vaļaspriekus, kas ļauj atrast jaunas intereses un aktivitātes.

Anime nav fantastika, taču te ir viens neparasts mīļdzīvnieciņš, līdzīgs kaķim, bet ar maziem radziņiem, it kā kazlēns, bet ar garu asti. Es nepazīstu labi Japānas faunu, taču man liekas, ka reāli tādu zvēru nav. Vikipēdijā tas tiek saukts par kaķi. Arī galvenās varones triki reāli neizdotos 100%. Vēl viena lieta, kas padara šo anime unikālu, ir skolniešu forma - gari svārki - praktiski līdz potītēm. Nekādi daiļslidotāju svārciņi. Un izskats, ne mazāk seksīgs.

Par seriālu. Un 3. sezonu, kas jau, liekas, būs tīra fantastika. Jā, nosaukums okinaviešu valodā nozīmē “Heavenly People”. Tā kā krievu nosaukums der, bet nav precīzs.

https://www.thecinemaholic.com/amanchu-anime/

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Amanchu!

Oficiālā mājaslapa.

http://amanchu-anime.com/

Anime enciklopēdija, manga.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/manga.php?id=11260

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/31771/Amanchu

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt5871330/