Cūkkārpa un tamlīdzīgas lietas

Visi esam sastinguši gaidās uz ceturto filmu, tad varbūt ir laiks parunāt ar autoriem par to, kā tika veidota trešā filma. (Tulkojums pavecs, bet tikai tagad nonāk līdz mājaslapai - t.p.)

Pieaugušie...

Alfonso, producents Deivids Heimans ir teicis, ka jūs dvēselē esat pusaudzis, tāpēc arī nolēmāt uzfilmēt Hariju Poteru un Azkabanas gūstekni?

Alfonso: - Viss, ko varu teikt, pusaudzis pusaudzi redz no attāluma (smejas). Patiesībā, es šo filmu gribēju uzņemt jau no tā brīža, kad izlasīju grāmatu. Tomēr, dīvaini, ka tieši man palūdza to izdarīt. Ja tāds priekšlikums nāktu pēc Mazās princeses (1995.), es saprastu. Bet tas nāca pēc Un tavu māti arī (2001)! Mani Poteram piesaistīja, gan maģiskās lietiņas, gan sarežģītie jautājumi, kas ir aktuāli arī mūsu, reālajā pasaulē: draudzība, pusaudža kļūšana par pieaugušo. Arī rasisms un sociālā netaisnība.

Kāpēc jūs nolēmāt pats nefilmēt trešo filmu?

Kriss: - Pēc otrās filmas jutos garīgi izsmelts, man bija vajadzīgs pārtraukums. Arī lai vairāk uzmanības veltītu saviem bērniem.

Vai jums nebija grūti no malas vērot, kā to dara Kuarons?

Kriss: - Nē, tas režisora amatā ir pat labi – ka vari, malā stāvot, pavērot cita darbu, vari pat kaut ko jaunu iemācīties. Reizēm gan bija visai grūti stāvēt malā.

Kāpēc jūs izvēlējaties tieši Alfonso?

Kriss: - Es jau teicu, ka Alfonso Kuarons ir ļoti talantīgs režisors ar apbrīnojamu kinematogrāfisko redzējumu. Viņš labi sastrādājās ar mūsu bērniem.

Vēlāk vārdu ņem arī Oldmens un Gembons, turpina runāt abi režisori.(Pilnu intervijrakstu var izlasīt krievu žurnāla Total DVD šī gada februāra numurā.)

... un bērni.

Vai tu jau esi pieradis pie tā, ka bieži esi redzams uz ekrāna?

Deniels Redklifs: - Patiesību sakot, es sev uz ekrāna nepatīku! Uz Azkabanas gūsteknī it īpaši! Pirmizrādē es ar saviem draugiem sēdēju pirmajā rindā un pēdējos kadros tā mana seja pa visu ekrānu. Kaut kāds murgs, it kā es taisītos apēst visu pirmo rindu! Tagad gan es pie tā jau esmu pieradis.

Vai bija grūti pierast pie jaunā režisora?

Deniels Redklifs: - Mums bija iespēja parādīt visu, ko mums bija iemācījis Kriss Kolambuss. Tā bija grūta, taču vērtīga pieredze.

Ruperts Grints: - Sākumā es jutos nedroši, biju pieradis pie Krisa, taču Alfonso izrādījās lielisks cilvēks un mēs ātri sadraudzējāmies.

Redklifs: - Es esmu liels Gerija Oldmena fans un šausmīgi uztraucos, kad pirmo reizi tikāmies! Taču viņš izrādījās lielisks puisis un es beigās savu samulsumu pārvarēju.

Kā tas ir – tēlot pašu gudrāko raganu?

Emma Vatsone: - Man ļoti patīk tēlot Hermioni – viņa ir tik harizmatiska! Visvairāk man patika viņu tēlot trešajā filmā, pirmajās divās citi visu laiku viņu tikai apvainoja un viņa tikai izlikās, ka nav neko dzirdējusi. Azkabanas gūsteknī viņa vairs nesamierinās ar to un man tas patīk.

Vai tagad jums patīk filmēties seriālā tikpat labi, kā sākumā? Ja jums rastos iespēja ietekmēt romānu turpmāko gaitu, kādus jūs gribētu redzēt varoņus sāgas beigās?

Vatsone: - Man ļoti patīk Hermione, patīk kā varone, kad lasu grāmatas, es ļoti uzmanīgi sekoju visam, kas ar viņu notiek. Es ceru, ka sāgas beigās viņa būs laimīga.

Redklifs: - Man visvairāk patīk filmēšana, vai tad tas ir darbs, vienas vienīgas izpriecas! Kas attiecas uz manu tēlu, tad man ir lielas aizdomas – varbūt, ka pēc manis teiktā, kāds mani vairs nemīlēs – man liekas, ka viņš beigās aizies bojā. Man ir sava teorija. No ceturtās grāmatas ir redzams, ka Harijam ar Voldemortu ir kopējas saknes, vienīgā iespēja nogalināt Voldemortu ir – nomirt pašam. Var jau būt, ka es kļūdos.

Grints: - Es nezinu, ko Rons darīs sāgas beigās. Būtu vareni, ja viņš kļūtu nedaudz ļauns.

Bet, kas būs ar jums pēc Harija Potera beigām?

Vatsone:  - Nav ne jausmas! Tagad mēs veidojam ceturto daļu un par citu nav laika domāt. Man patīk filmēties, varbūt, ka es palikšu kino, kaut gan vēl neesmu pārliecināta.

Redklifs: - Ir daudzas citas interesantas lietas. Es mīlu mūziku un man patīk arī kino – tās būs tās divas lietas, kas vienmēr būs ar mani.

Grints: - Es gribu turpināt filmēties. Kad biju jaunāks, tad gan vēlējos būt saldējuma pārdevējs.

Mjā, izskatās, ka iznākusi tāda Atkārtošana – zinību māte. Vēl žurnālā ir trešās filmas DVD smalks apskats ar vērtējumu 4 no 5 par visu (filma, attēls, skaņa, ekstras).

Pats labākais žurnālā tomēr – bildes – daudz skaistu bilžu, loti labā kvalitātē!

P.S. Pirms vienas no ainām, kurā Poteram bija jāizturas satraukti-izbrīnītam, Alfonso Kuarons trenēja Denielu Redklifu sekojoši:

 - Iedomājies, ka tu esi ieraudzījis Kameronu Diasu – tērpušos tikai gurnu apsējā.