Citplanētiešu zemūdens kuģis jeb Šeghārboras incidenta noslēpums

Noslēpumi un fakti, 2020., Nr.5 (140)

1967.gadā Kanādas zvejnieku ciematiņā Šeghārborā, Jaunskotijas provincē, norisinājās visaugstākā mērā neparasts notikums. Par atgadījuma aculieciniekiem kļuva vismaz 11 cilvēki, kas ir viens no masveidīgākajiem NLO novērojumiem Kanādā.

1967.gada 4.oktobrī pulksten 23:30 niecīgā zvejnieku ciematiņa Šeghārboras iedzīvotāji ieraudzīja debesīs pēkšņi kaut ko spilgti uzliesmojam, tad uzliesmojuma vietā izveidojās veselas četras mirdzošas ugunis. Tās kustējās tā, ka varēja saprast – tas ir viens objekts ar četriem prožektoriem.

Objekts gandrīz stundu lidinājās turpu-šurpu ciemata rajonā un cilvēki, kuri vēl nebija devušies gulēt, varēja to skaidri novērot.

Tad objekts pēkšņi krasi samazināja augstumu un lielā ātrumā momentā aizgāja zem ūdens. Turklāt no tā nāca skaļš un nenormāli svilpjošs troksnis, bet, kad tas iegrima ūdenī, objekta mirdzošās ugunis nenodzisa.

“Mēs ieraudzījām debesīs četras uguntiņas un nospriedām, ka tā ir lidmašīna. Tādēļ mēs tai nepievērsām uzmanību, vienkārši vērojām, kā objekta ugunis te nodziest, te atkal iedegas. Tad tas pārlidoja ceļam un paslēpās aiz paugura, un vairs nebija redzams. Mēs skrējām paugura virzienā, un kad tajā uzkāpām, ieraudzījām ūdenī spilgtu gaismu. Tad mēs skrējām uz telefona būdiņu un piezvanījām jātnieku policijai, lai paziņotu par aviokatastrofu”, - stāsta kāds aculiecinieks.

Vēlāk noslēpumainais objekts pēkšņi uzpeldēja virspusē apmēram jūdzes attālumā no krasta. Uz tā aizmugures daļas kaut kas mirgoja ar dzeltenu gaismu un tā tas, šūpodamies viļņos, stundu gulēja ūdenī.

Pēc tam objekts atkal iegrima dziļi zem ūdens, un vēlreiz uzpeldēja. Visi 11 Šegehārboras ciemata aculiecinieki šo objektu redzēja no dažādiem skatupunktiem un no dažādām vietām, tādēļ nevarēja būt runa par halucinācijām vai pareidoliju (fenomens, kad cilvēka smadzenes apkārtējās vides objektu aprisēs ierauga cilvēka sejas).

Tas noteikti bija materiāls un ciets objekts, kas turklāt nebija līdzīgs kādam tajā laikā pazīstamam pārvietošanās līdzeklim – lidmašīnai vai helikopteram.

Krasta apsardzes kuteri ieradās drīz pēc incidenta, bet uz to brīdi objekts jau bija pazudis, un no tā ūdenī bija palikušas neparastas dzeltenas putas.

Pirmsākumā nolēma, ka šeit tiešām nokritusi lidmašīna, bet ātri kļuva skaidrs, ka nekādas lidmašīnas šajā rajonā nav pazudušas un pat nav lidojušas pāri. Pat ne mazas privātās lidmašīnas.

Pēc notikuma pat valsts augstākās amatpersonas sāka runāt par NLO un minētais gadījums ir viens no nedaudzajiem, kad valsts iestādes dokumentos oficiāli apstiprināts, ka incidentu izraisījis neparasts lidojošs objekts.

Daži iztaujātie aculiecinieki arī apstiprināja, ka objekts nav bijis līdzīgs lidmašīnai, bet daži atklāti sāka runāt, ka Šeghārborā no debesīm nokritis avarējis citplanētiešu gaisa kuģis.

Kad meklēšanas-glābšanas vienības un pat militārie ūdenslīdēji trīs dienās vietējos ūdeņos neatrada nekādas atlūzas, versija par citplanētiešiem kļuva vēl stabilāka.

Vēlāk izrādījās, ka dīvainie objekti “NLO katastrofas dienā” redzēti lidojam vēl citās šī reģiona vietās. Tostarp aviokompānijas Air Canada pasažieru lidmašīnas 350.reisa pilots apgalvoja, ka redzējis kaut ko neatpazīstamu un taisnstūrainu lidojam netālu no viņa lidmašīnas borta.

Dažus nākamos gadus Šeghārboras incidentu rūpīgi izmeklēja Karaliskā jātnieku policija, Kanādas krasta apsardze un pat izmeklētāju grupa no ASV, bet neviens nespēja izdarīt nekādu konkrētu secinājumu.

Pēc nejauši noplūdušiem datiem zināms, ka kanādieši kopā ar amerikāņiem šeit pat meklējuši bojā gājušo citplanētiešu mirstīgās atliekas. Nav gan zināms, vai viņi ko atrada, vai nē.