Citplanētieši – mūsu pēcteči

(Autora saistība ar putinismu nav novērota. - t.p.)

Taini XX veka (Таины ХХ века), 2023., septembris. Nr. 37

Nekādu citplanētiešu nav. Nav cita saprāta, svešu civilizāciju un viesu no kosmosa. Esam tikai mēs – cilvēce, kura kaut kāda brīnuma pēc iemanījusies izdzīvot, attīstīties, izvietoties pa visumiem, ne uzreiz, protams, bet desmitiem, varbūt pat simtiem tūkstošu gadu laikā. Cilvēce, kura spējusi atklāt pārvietošanās laikā noslēpumu un atrisinājusi tuvāk iepazīties ar saviem tālajiem senčiem – šaurpierīgiem, pinkainiem, apbruņotiem ar akmens cirvjiem un nūjām, taču tomēr senčiem. Tas ir, ar mums.

Bet kas viņus ir redzējis?

Ar šķīvīšiem viss skaidrs, iespējams, ka tamlīdzīgas formas kuģos patiešām lidot ir vienkāršāk pie noteiktas tehnikas attīstības. Taču kā ar zaļajiem cilvēciņiem? – jautāsiet jūs. Reptiloīdi? Lielacaini, bezdegunaini ar tievām radījuma rociņām un kājiņām, kurus visur uzdod par citplanētiešiem?

Nu, pirmkārt, kā teica neaizmirstamā Raisa Zaharovna no filmas “Mīlestība un baloži”: “Viņus neviens nav redzējis!”. Jūs esat redzējis? Nē. Un mēs arī nevaram ar to palielīties.

Taču pieļausim, ka ir cilvēki, kur šos pašus citplanētiešus ir redzējuši un pat ar viņiem komunicējuši. Tomēr jūs taču saprotat, ka pa desmitiem, vai pat tūkstošiem gadu cilvēces āriene varēja izmainīties. Jūs savas klasesbiedrenes un klasesbiedrus sen esat satikuši? Un kā, atpazināt? Un viņi jūs? Bet pagājuši 20 -30 gadi, varbūt 40 no jūsu pēdējās tikšanās brīža. Bet te – simti tūkstošgadu. Kas pa šo laiku varēja notikt: kodolkatastrofas, citplanētu slimību epidēmijas, ieņemšana citu zvaigžņu sistēmu apstākļos… Cilvēce atrod arvien jaunus un jaunus veidus kā sevi iznīcināt un pie viena aizsargājas no šiem veidiem ar acīmredzamām mutācijām un sava organisma izmaiņām, kuras (izmaiņas) jūtami atsaucas uz tās (cilvēces) ārējo izskatu.

Te mēs vēl par modi nerunājam. Parādiet mūsdienīgu kaut kā tur miss neandertālietim. Viņš vai nu sāks viņu pielūgt, vai arī apdullinās ar nūju un pagatavos brokastīs, taču nekādā veidā nepieņems par savējo.

Ievērojiet, šie visi pieļāvumi – ir nevis mūsu novakares fantāzijas, bet visai dzīva teorija, kuru izvirzījis Montānas Tehnoloģiskās universitātes antropologs Maikls Masterss. Un kaut arī viņa oponenti sauc šo versiju par kārtējo “Sazvērestības teoriju”, taču arī paši viņi neko cienījamāku piedāvāt nevar – neviens zaļais cilvēciņš, kurš spētu apstiprināt ārpuszemes civilizāciju eksistenci, pagaidām nav piekritis publiski uzstāties zemiešu priekšā.

E-2, E-4

Taču mums ir iespēja izvilkt citplanētiešus no viņu planētām vai kaut vai piespeist padot balsi! Zinātnieku un inženieru komanda, kuri strādā pie ārpuszemes saprāta (SETI) meklēšanas, piedāvāja nesūtīt kosmosā muļķīgas un nelasāmas zelta tabuliņas, nevicināt rokas cerībā, ka mūs pamanīs un atlidos, bet piedāvāt citu pasauļu iemītniekiem… uzspēlēt šahu.

Dzonatans Czjans no NASA reaktīvās kustības laboratorijas ar saviem biedriem piedāvāja nosūtīt ārpuszemes telpā spēcīgus signālus, kuri atbilst šaha gājieniem. Pēc viņa viedokļa, attīstīts saprāts noteikti uztvers likumsakarības šajos signālos, un iespējams, uzspēlēs ar cilvēku partiju vienu, otru.