Cilvēki kosmosā.

Cilvēki, kas veikuši lidojumus kosmosā. Pirmie lidojumi. Kursīvs, ja pirmais lidojums ir suborbitāls.

Nav minēti raķetoplāna X-15 pilotu lidojumi, kas tikai pārsnieguši 80 km augstumu (50 jūdzes, kas ir ASV pieņemtā kosmosa robeža). Starptautiski, kosmoss sākas 100 km augstumā. Tāpat nav minēti "kosmiskās atspoles" STS-51-L lidojumā devušies astronauti, kas lidoja savā pirmajā reisā: Michael J. Smith, Gregory B. Jarvis, S. Christa McAuliffe (visi ASV), jo kuģis uzsprāga 14 km augstumā.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_space_travellers_by_first_flight#Table

Pati jaunākā informācija.

658. - 662. Canada Jameel Janjua, Turkey (Azerbaijan) Tuva Cihangir Atasever, Italy Giorgio Manenti, United States and Israel Irving (Yitzhak) Pergament, United States (India) Andy Sadhwani.

X-15 piloti, kas pārsnieguši minētās 50 jūdzes, secīgi ir: Robert M. White, Joseph A. Walker(vēlāk viņš vienīgais veica 2 lidojumus virs 100 km), Robert A. Rushworth, Joe H. Engle (vēlāk lidoja kosmosā pa īstam, ar X-15 kopā 3 lidojumi šādā augstumā), John B. McKay, William H. "Bill" Dana (2 lidojumi), William J. "Pete" Knight un Michael J. Adams (lidojumā gāja bojā). Visi ASV.

X-15 piloti, kas šādu augstumu nav sasnieguši: Neil A. Armstrong (vēlākais pirmais cilvēks, kas izkāpis uz Mēness), Scott Crossfield, Forrest S. Petersen, Milton O. Thompson. Vēl divi piloti, kas trenējušies, tā arī nav lidojuši: Alvin S. White, Iven Kincheloe.