Caur sniegiem.

Filma, ko it kā TV grasījās rādīt 1. kanāls, bet neparādīja.

Zeme. Netāla nākotne. 17 gadus pēc tam, kad uz planētas notikusi tehnoloģiska katastrofa, agrākos mežus un dārzus klāj sniegi un ledāji. Dzīvība ir saglabājusies tikai lielajā vilcienā, kas bez apstājas traucas pa transeirāzijas maģistrāli. Vilciena priekšgalā dzīvo valdošā elite, bet pēdējos vagonos – vienkāršie ļaudis, kuru sadzīve līdzinās koncentrācijas nometnei: slimības, nabadzība, sargu patvaļa... Taču tieši šeit - starp pazemotajiem un aizvainotajiem, atradīsies Mesija, kurš būs spējīgs mest izaicinājumu elitei un atjaunot taisnīgumu.

„Caur sniegiem” – dienvidkorejiešu kulta režisora Cžun-ho Bona (The Host) post-apokaliptiskais fantastikas trilleris pēc franču grafiskās noveles „LeTransperceneige” motīviem. Galvenās lomas atveido lielisks aktieru ansamblis – Kriss Evanss, Tilda Svintone, Eds Harriss, Džons Herts, Džeimijs Bells un citi.

https://www.forumcinemas.lv/event/301226/title/caur_sniegiem/

Vikipēdija.

Spriežot pēc apraksta Vikipēdijā, absolūts murgs vai arī rakstītājs labi nepārzina abgļu valodu.

2032. gadā, 18 gadus pēc tam, kad mēģinājums apturēt globālo sasilšanu ar stratosfēras aerosola injekciju katastrofāli atgriežas un rada jaunu ledus laikmetu, cilvēces paliekas ir devušās uz pašpietiekamu apkārtceļa vilcienu Snowpiercer, kuru vada noturīgs transporta magnāts Vilfords. Vilciena pasažieri ir nošķirti, elite atrodas ekstravagantajos priekšējos vagonos un nabagi, kas saspiesti sliktos astes nodalījumos, kurus pārrauga bruņoti apsargi. Vilciens ir 10 jūdzes garš.

Sava tēva Džiliama mudināts Kērtiss Everets un viņa otrais komandieris Edgars ved astes pasažierus dumpi pēc tam, kad viņi saprot, ka sargu ieročiem nav munīcijas; tiek uzskatīts, ka lodes ir izmirušas iepriekšējās sacelšanās dēļ. Viņi atbrīvo Namgunu Minso, gūstā esošu drošības speciālistu, kurš uzstāj, ka tiek atbrīvota arī viņa gaišreģa meita Jona. Namguns palīdz astes pūlim virzīties uz priekšu, taču viņi saskaras ar aizsargiem ar tuvcīņas ieročiem, kurus pārrauga ministrs Meisons. Kaujas laikā vilciens iebrauc tunelī, radot pilnīgu tumsu. Apsardzes spēki, kuriem ir nakts redzamība, sāk noņemt aklos nemierniekus. Tomēr astes sekcionētāji uzsāk pretuzbrukumu ar lāpām un atgrūž aizsargus. Edgars tiek turēts par ķīlnieku, taču Kērtiss viņu pamet, lai sagūstītu Meisonu, liekot viņai pavēlēt atlikušajiem sargiem padoties, kamēr Edgars tiek nāvējoši sadurts. Astes armija paliek atpakaļ, turot gūstā apsargus, savukārt Kērtiss ved Meisonu, Namgunu, Jonu, prasmīgo cīnītāju Greju un Tanju un Endrjū (divus vecākus, kuriem atņemti bērni) vilciena priekšgalā.

Kērtisa grupa ceļo cauri vairākām bagātīgām automašīnām [burtisks tulkojums, nezinu, seriālu neesmu redzējis – t. p.]. Namguns un Jona atpazīst kādu orientieri ārpusē un uzskata, ka ledus, iespējams, atkusis. Grupa nonāk skolas telpā, kur skolotājs iepazīstina bērnus ar Vilforda diženumu. Pliks vīrietis nes olas, lai bērni tās atvērtu, lai atzīmētu astoņpadsmito Zemes apbraukšanu. Plikais vīrs dodas uz astes armiju un šauj tos ar pielādētiem automātiem, kas paslēpti zem olām, atklājot, ka lodes joprojām pastāv. Sagūstītie apsargi tiek atbrīvoti, tāpat kā Meisona rokaspuisis Franko. Skolotājs, kurš saņēma ieroci no plikpaura, nogalina Endrjū, pirms Grejs viņu nogalina. Franko pārraida klasē savu nāvessodu Džiliamam, un tas mudina Kērtisu nogalināt Meisonu. Kērtisa grupa dodas tālāk, bet Franko viņus panāk, nogalinot Greju un Tanju. Franko šķietami nogalina Kērtiss un Namguns. Abi kopā ar Jonu turpina uz priekšu.

Pēdējā mašīnā pirms dzinēja. Namguns atklāj, ka viņa narkotiku Kronole kolekcija bija izmantojusi to kā sprāgstvielu, lai izbēgtu no vilciena ar Jonu, uzskatot, ka viņi var izdzīvot. Kērtiss viņus aptur, jo vēlas satikt Vilfordu; Kērtiss skaidro, ka vilciena pirmajās dienās, pirms 17 gadiem, astes daļa bija ķērusies pie kanibālisma, un viņš bija gatavs apēst zīdaini Edgaru, taču Džiliams piedāvāja viņam roku. Kērtiss vēlas stāties pretī Vilfordam, lai jautātu, kāpēc viņš radīja šo slēgto ekosistēmu. Atveras dzinēja durvis, un iznāk Vilforda palīgs Klods un ievaino Namgunu, pirms aicina Kērtisu iekšā.

Kērtiss satiekas ar Vilfordu un viņam par šoku uzzina, ka viņš un Džiliams ir sazvērējušies, lai sarīkotu Kērtisa sacelšanos, lai samazinātu astes daļas populāciju līdz ilgtspējīgam līmenim. Vilfords pavēl 74% no astes pasažieriem nogalināti. Pēc tam viņš piedāvā Kērtisam vilciena vadītāja vietu. Šķiet, ka Kērtiss ir gatavs pieņemt, kad Jona pārspēj Klodu, steidzas iekšā un pavelk vaļā grīdas dēli, lai atklātu Endrjū un Tanjas bērnus Endiju un Timiju, kuri strādā pie dzinēja kā vergi. Satriekts Kērtiss izsit Vilfordu un izglābj Timiju no tehnikas, lai gan viņš šajā procesā zaudē roku. Kērtiss iedod Jonai sērkociņus, lai aizdedzinātu Kronole drošinātāju, savukārt Namguns cīnās un nogalina Franko, kurš bija viņiem sekojis, kopā ar ballīšu apmeklētājiem no citas automašīnas. Tā kā mašīntelpas durvis netiks aizvērtas, Kērtiss un Namguns izmanto savus ķermeņus, lai pasargātu Jonu un Timiju no sprādziena.

Sprādziens izraisa lavīnu, kas nobrauc no sliedēm un sagrauj vilcienu. Tā kā Namguns nereaģē, Joma kopā ar Timiju izbēg no vraka. Viņi tālumā redz polārlāci, kas norāda, ka ārpus vilciena pastāv dzīvība. Lācis tos pamana.

https://en.wikipedia.org/wiki/Snowpiercer