Braians Naslunds. Trimdinieka asinis

Braians Naslunds (Brian Naslund) — amerikāņu fantastikas rakstnieks, kurš debitēja ar triloģiju "Terra Dragons", kas rakstīta varonīgas fantāzijas žanrā ar spēcīgu vides pieskaņu.

Braians Naslunds ir dzimis un audzis Baltimorā, Merilendā. Viņš studēja angļu valodu Skidmoras koledžā Ņujorkā, īsi strādāja literārā aģentūrā un pēc tam pievienojās interneta tehnoloģiju uzņēmumam. Braiana kā ar tehnoloģijām pārņemta tūkstošgadnieka aizraušanos ar fantāziju neietekmēja Tolkīns vai citi šī žanra dibinātāji, bet gan skatīšanās, kā viņa vecākais brālis spēlē videospēles savā pagrabā. Autoru aizrāva tādas spēles kā Final Fantasy VI un VII, The Elder Scrolls III: Morrowind, The Elder Scrolls IV: Oblivion un citas, kurās var izveidot un attīstīt savu varoni, ne tikai iziet cauri līmeņiem, bet arī mijiedarboties ar spēles pasauli, dodieties kopā ar savu varoni īstā piedzīvojumā. Starp mūsdienu autoriem, kas ietekmējuši viņa darbu, autors nosauc Bernardu Kornvelu, īpaši "Arthurian Saga" triloģiju. Viņu pārsteidza doma, ka jūs varētu ņemt klasiskos mītiskos varoņus (Artūru, Merlinu, Lanselotu) un attaisnot viņu pastāvēšanas realitāti. Džordža R. R. Mārtina grāmatas autors sauc par savām narkotikām. Braianu iedvesmoja arī Džo Aberkrombija un Skota Linča grāmatas. Pirmā viņu pārsteidza ar negaidītiem sižeta gājieniem un spilgtiem dialogiem, otrā – ar spēju izrakstīt fantāzijas pilsētas. Lielu daļu no viņa debijas romāna "Trimdinieka asinis" autors sarakstīja autobusā, neiespējami garu pārbraucienu laikā. Grāmata sākās ar niecīgu stāsta daļu: šajā dienā paģirainam puisim jānogalina pūķis. Kad Braians rakstīja šo ainu, viņš gribēja to padarīt pēc iespējas reālistiskāku (neskatoties uz pūķa klātbūtni tajā). Tas lika viņam pievērsties mazākajām stāsta detaļām, kā arī aizdomāties par pūķu lomu pasaulē, ja tie būtu īsti. Pūķi, milzīgi plēsēji, neapšaubāmi nopietni apdraud cilvēkus. Bet kā pasaule mainīsies, ja viņu iedzīvotāji sāks pakāpeniski izzust? Naslunds, strādājot pie grāmatas, kā vienu no iedvesmas avotiem izmantoja vēsturiskus faktus par vilku iznīcināšanu Jeloustonas parkā. Vienas plēsēju sugas pazušana no bioloģiskās ķēdes ir izraisījusi postošas ​​sekas parkam un fermām vairākos štatos. Kad neraksta, Braians parasti pavada laiku sociālajos medijos, piemēram, Twitter un Reddit, spēlējot videospēles vai pastaigājoties ar savu suni. Viņam patīk braukt ar kajaku pa kalnu upēm, kur divas reizes bijis tuvu noslīkšanai. Šobrīd rakstnieks dzīvo Bolderā, Kolorādo štatā.

Blood of an Exile: Dragons of Terra Book 1

Nevainojamais Beršads ir izcilākais drakonjērs visā Terrā. Un vēl - "nodevēja Leona Beršada dēls. Bijušais Reserved Valley un Dainovaya Forest provinces mantinieks. Bijušais princeses Ešlinas Malgreivas līgavainis. Bijušais Jaguar Host komandieris. Vardarbīgs raksturs, viegli saniknojams, dusmās slāpstot pēc asinīm. Izraidīts par asiņaino slaktiņu Glenlokas aizā." Karaliskās tiesas nosodīts cīnīties ar uguni elpojošiem rāpuļiem, viņš joprojām nav cietis nevienu sakāvi, un viņa kontā ir neticamas sešdesmit piecas uzvaras. Taču kādu dienu Almīras karalis hercogs Malgrāvs I pavēl Beršadam atgriezties Neplūdušās ostas galvaspilsētā, kur ir aizliegta piekļuve tiem, kas notiesāti uz pūķu kaušanu, jo atgriešanās sola tūlītēju nāves sodu. Malgravam ir īpašs uzdevums Beršadam, tāpat arī princesei Ešlinai, kura ir nodevusies pūķu izpētei… Iespējams, labākā debija tumšās fantāzijas žanrā pēc Sapkovska Ragaņa (Grimdark Magazine).

Mājaslapa.

https://www.briannaslund.com/

Autora blogs.

https://www.scifinow.co.uk/blog/brian-naslund-author-blog-top-5-most-badass-action-heroes-in-pop-culture

Intervija ar autoru.

https://fantasy-hive.co.uk/2019/09/interview-with-brian-naslund-blood-of-an-exile/

Izdevniecības lapa.

https://www.panmacmillan.com/authors/brian-naslund/27505

Attēlos vispirms ASV izdevums, tad – britu.