Boriss Georgijevs. Ulisa medības

Ieskats autora daiļradē un biogrāfijā

Tāpat kā senatnē, arī 2086. gadā vara paliks vara un spēks paliks spēks. Bet pat vareno un nemaldīgo planētāro mašīnu laikmetā nākotnes viltīgie ulisi nespēj pārvarēt tiem piešķirto ceļu un nevar uzvarēt tikai ar ieroču spēku. Kas zina, kas kļūs par lielāko šķērsli: cilvēku bezdvēseliskums vai mašīnu cilvēcība? Prom ar šaubām! Ceļu apgūs tas, kurš iet, un lai viņam palīdz senais spēks un visspēcīgākā vara! Bet esiet uzmanīgs, dārgais lasītāj, "Ulisa medību" sezona ir atklāta ...

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/269145/

Dalila - WEB.

Viņam vēl nav divdesmit gadu, viņš ir iemīlējies, viņa mīlestība ir skaista, tāpat kā sapnis, bet noplukušā, automatizētā, standartizētā, nelabumu trulinošā pasaule nepamet viņu brīvprātīgi. Vai ir iespējams samierināties ar šo situāciju? Bēgšana ir vienīgā izeja. Bet tiklīdz viņš skries, sistēma pamanīs un gaidīs aiz katra stūra. Viņš, iespējams, viņu neatpazīst, kad tiekas aci pret aci, jo viņai ir miljoniem seju, un tad viņš sapratīs, cik liels ir viņa sapnis. Sistēma ir greizsirdīga un nerēķinās ar jūtām, turklāt viņa zina to, ko viņš neuzdrošinātos atzīt pat sev. Viņa vēlas viņu. Pārstartēšana nepalīdzēs.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/333549/

Kosmogons.

Šis ir stāsts par to, kā viss bija neskaidrā stāvoklī, viss bija auksts, viss bija klusumā; viss ir nekustīgs, kluss; un debesis bija tukšas. Vai arī tas: kad debesis augšpusē netika nosauktas un zeme, kas atradās zem nosaukuma, nebija nosaukta, Apsu bija pirmdzimtais, visu labvēlis ... Vai pat tas: apmēram pirms četrarpus miljardiem gadu Piena Ceļa galaktikas Oriona kopas  gāzes putekļu mākonī notika gravitācijas sabrukums.

Bet visas šīs ir pasakas! Lasiet par to, kā viss patiesībā bija, un pats galvenais, kā notikušais atsaucās uz  cilvēci, lasiet jaunajā Borisa Georgijeva romānā, kas rakstīts pēc labākajām zinātniskās fantastikas tradīcijām.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/408676/

Par autoru.

Georgijevs, Boriss Valerijevičs ir ukraiņu zinātniskās fantastikas rakstnieks.

Dzimis 1967. gada 21. augustā Harkovā. Vairākas viņa senču paaudzes bija celtnieki, un varētu šķist, ka viņa ģimene ir uzrakstīta, lai kļūtu par celtnieku, bet liktenis noteica citādi.

Pēc tam, kad 1984. gadā beidzis Harkovas pilsētas 27. fizikas un matemātikas skolu, viņš iestājās Harkovas Politehniskā institūta inženierzinātņu un fizikas fakultātē un būtu sekmīgi beidzis, ja ne pēkšņs likteņa pavērsiens.

Tā vietā, lai kļūtu par mašīnbūves inženieri-pētnieku, 1986. gada pavasarī viņš aizbrauca uz Urāliem un kļuva par seržanta apmācības kadetu, pēc tam nokļuva Vācijā, kur strādāja par kājnieku kaujas transportlīdzekļa komandieri un nepilnu darba laiku radio nodaļas komandieri. 1988. gadā viņš atgriezās dzimtenē un bija ļoti pārsteigts, atklājot, ka pamet vienu valsti un atgriezās citā.

Izglītības inerces ietekmē Georgijevs atjaunojās Politehniskajā institūtā un absolvēja to 1991. gadā. Kaut kā notika, ka līdz tam laikam viņš apprecējās un viņam bija divus gadus veca meita. Divi absolventi ģimenē (neņemot vērā bērnu) pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā Georgijevam šķita tīrākais sibarisma ūdens, un 1993. gadā viņš apmainīja lietišķās matemātikas katedru pret to, ko mūsdienās parasti sauc par biznesu. Komercija viņu tik ļoti aizrāva, ka līdz 2008. gadam viņš pamanīja: cieš pirmā (izņemot sievu un divas meitas) mīlestība - literatūra. Žanra preferenču trūkums un literārā pieredze mūsdienu autoram nav pārāk ērtas īpašības, taču Georgijevs, iedvesmojoties no skolotāju piemēra: Svifts, Rablē, Šekspīrs, Dikenss, Puškins, Tolstojs, Dostojevskis, Kerols, Gēte, Ficdžeralds, Šovs, Villons, Gogolis, Kafka, Džoiss , Prusts, Vindems, Pasternaks, Mopasāns, Igo, Kobo Abe, Šeklijs, Kaverins, Hemingvejs, Strugatski, Katajevs, Oļeša, O'Henrijs, Ilfs un Petrovs, Džeroms, Vonneguts, Tvens, Beljajevs, Feihtvangers, Bērnss, Buņins, Bredberijs, Brodskis, Brokhauzs un Efrons, Homērs un citi, ieskaitot mūsdienu rakstniekus, mēģināja uzrakstīt romānu un piedāvāja rokrakstu Maskavas izdevniecībai “Snezhny Kom M.”.

Par pārsteigumu autoram redaktors labvēlīgi uzņēma debijas romānu "Ulisa medības", un tas tika izdots ar zibens ātrumu. Tātad 2011. gada februārī parādījās topošais rakstnieks Boriss Georgijevs, un, ja uzskatām, ka rakstnieks galvenokārt ir publicēti teksti, varam secināt: Georgijevs joprojām ir ļoti jauns, un jūsu izlasītajai biogrāfijai nav īstas nozīmes.

https://fantlab.ru/autor13249

Mājaslapa Facebook.

https://www.facebook.com/boris.goncharuk.58