Bir Tavila.

Vai pasaulē ir iedomājama zemes platība, kas nav vajadzīga nevienai valstij? Cik kari uz pasaules ir izcēlušies pat vismazāko teritoriālo strīdu dēļ? Ne saskaitīt. Taču Zemeslode ir liela un iespējams ir viss. Starp Ēģipti un Sudānu atrodas neliels zemes trīsstūrītis, kura nosaukums latviski skanētu „Dziļā aka”. Tas ir tuksnešains apvidus, bez ūdens, kur minētā aka patiešām ir bijusi, bet tagad nav nekā. Kādreiz Sudāna bija Anglo-ēģiptiešu kopdomīnija, kad valsts ieguva neatkarību, robeža starp to un Ēģipti gāja pa 22 paralēli, izņemot Bir Tavilu un Halaibu – pēdējā ir cits stāsts un par to starp abām valstīm notiek karš. Toties, pirmā izrādījās nevajadzīga ne Ēģiptei, ne Sudānai, un tā kā teritorija atrodas starp abām valstīm – tad arī nevienai citai valstij to nevajag. Nav jau brīnums, jo šajā teritorijā, ne būt ne mazā - 2060 km2 - ir tikai smiltis un klintis, pat ūdens nav.

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bir_Tawil
Bet, kur „slinko” īstās nācijas, klāt ir mikronācijas. Tāpēc, laipni lūdzam Bir Tavilas Karalistē! Tās valdnieks ir kāds Džordžs Henrijs I, kuram pagaidām ir tikai 14 pavalstnieki, bet – visi gribētāji var pietekties un pat saņemt pavalstnieka dokumentus. http://kingdomofbirtawil.blogspot.com/
Vēl internetā var atrast Bir Tavilas Valsti

http://micronations.wikia.com/wiki/State_of_Bir_Tawil

un Bir Tavilas Lielhercogisti.

http://www.chiefacoins.com/Database/Micro-Nations/Grand_Dukedom_of_Bir-Tawil.htm

Vai arī Bir Tavilu savā sastāvā ieslēdz mikronācijas, kas „pretendē” arī uz citām zemēm, ļoti daudz uz Antarktīdu, kas arī oficiāli nevienai valstij nepieder.

http://microwiki.org.uk/index.php?title=Kingdom_of_Finismund