Binga: divas grāmatas

Džordžija Binga (dzimusi 1965. gada 6. septembrī) ir britu bērnu autore, ilustratore, aktrise un filmu producente.

Džordžija Binga. Mollija Mūna

Biogrāfija

Dzimusi 1965. gada 6. septembrī Londonā, Anglijā.

Viņa uzauga Abbots Worthy ciematā netālu no Vinčesteras Hempšīrā. Viņai ir trīs brāļi un viena māsa.

Viņa mācījās Princeses Mīda skolā Vinčesterā, pēc tam no 12 gadu vecuma Vestonbirtas skolā, neatkarīgā internātskolā meitenēm Glosteršīrā. Apmeklējusi arī Pītera Saimonda Sestās formas koledžu Vinčesterā.

No 1984. līdz 1987. gadam Binga apmeklēja Centrālo runas un drāmas skolu, kas ir daļa no Londonas Universitātes koledžas.

Binga strādāja par aktrisi no 1989. līdz 1990. gadam, piedaloties televīzijas seriālos "Second Screen", "Dealers" un "Capstick's Law".

Turpinot strādāt par aktrisi, Binga sāka rakstīt komiksus un ilustrēt. Pēc panākumiem šajā jomā viņa pameta aktiermākslu, lai visu laiku veltītu rakstīšanai un ilustrēšanai. Viņas pirmā publicētā grāmata bija komikss "Zeķu monstri".

Bingas slavenākais darbs ir "The Incredible Book of Hypnosis" no "Molly Moon" sērijas. Šī grāmata ir par meiteni, kura atrod grāmatu par hipnozi un iemācās hipnotizēt cilvēkus. Vēlākajās grāmatās Mollija iemācās manipulēt ar laiku un lasīt domas. Sestā grāmata "Molly Moon" sērijā tika izlaista 2012. gadā. Binga ir līdzautore scenāriju filmai "Molly Moon and The Incredible Book of Hypnosis", kas ir viņas pirmās grāmatas adaptācija.

Personīgajā dzīvē

Binga apprecējās ar Danielu Čedviku 1990. gadā, un pēc pieciem gadiem viņi izšķīrās. No šīs laulības piedzima 1990. gadā meita Taigere. Pēc tam Binga apprecējās ar mākslinieku Marku Kvinu. Viņai no viņa ir vēl divi bērni - dēli Lūkass (dzimis 2001. gadā) un Sky (dzimis 2005. gadā). Taču arī šī laulība izjuka 2014. gadā.

2019. gada martā viņa saderinājās ar dziedātāju Gaju Pratu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Byng

"Molly Moon's Incredible Book of Hypnotism" ir britu autores Džordžijas Bingas 2002. gada romāns bērniem. Tā ir Molly Moon sešu grāmatu sērijas pirmā daļa. "Amber Entertainment" un "Lipsync Productions" producēja filmas adaptāciju "Molly Moon and the Incredible Book of Hypnotism", kas tika izlaista 2015. gada 11. aprīlī.

Sižets

Mollija Mūna, bārene Hardvika nama bērnunamā Briersvilā, Anglijā, dzīvo "garlaicīgu un vienkāršu" dzīvi kopā ar savu labāko draugu Rokiju Skārletu, vēl vienu bāreni. Viņa tiek raksturota kā vienkārša izskata ar lielu "kartupeļa" degunu, ļodzīgiem ceļiem un zaļām acīm. Parasti viņu piekauj Aderstounas kundze, par bērnunamu atbildīgā sieviete, un Heizela, snobiskā bāreņu meitene. Skolas laikā Mollija un Rokija sakaujas, un Mollija dodas prom uz pilsētas bibliotēku. Ieejot iekšā, viņa atrod vīrieti, kurš kliedz uz bibliotekāru par viņa pasūtīto grāmatu, bet ignorē viņu. Meklējot ziņkārīgo ierobežotās sadaļas nodalījumu, viņa atrod grāmatu par hipnotismu, kas ievietota nepareizajā sadaļā, jo "H" tika norauts no muguriņas. Ieinteresēta, viņa to nozog un izlīst no bibliotēkas. Viņa to aiznes uz bērnu namu lasīt.

Viņa izliekas, ka ir slima, lai varētu labāk izpētīt grāmatu. Interesanti, ka viņa konstatē, ka trūkst 7. un 8. nodaļas ("Tikai balss hipnoze" un "Tālas distances hipnoze"). Neilgi pēc grāmatas atklāšanas viņa uzzina, ka Rokijs ir adoptēts un aizvests uz Ameriku kopā ar savu jauno ģimeni. Apņēmusies atkal satikt savu draugu, viņa iegūst īstu spēju hipnotizēt no nodarbībām savā grāmatā, vispirms veiksmīgi hipnotizējot bērnu nama suni Petuli. Vēlāk viņa spēj hipnotizēt gan Aderstonas kundzi, gan viņu bērnunama šefpavāru Ednu. Izmantojot savas spējas, Mollija vietējā talantu konkursā iegūst lielu naudas summu, liekot pūlim noticēt, ka viņa ir talantīga dziedātāja un dejotāja. Viņa izmanto naudu, lai lidotu uz Ņujorku, līdzi ņemot Petulu. Pirms došanās ceļā viņa nopērk lielu zelta svārstu, kurā noslēpumainais profesors no bibliotēkas uzzina par viņu pēc tam, kad viņš ir iegādājies antihipnozes brilles. Viņa arī hipnotizē Aderstonas kundzi un Ednu, lai tās būtu jaukas pret visiem bērniem.

Drīz pēc ierašanās Mollija hipnotizē savu ceļu uz Brodveju, iegūstot galveno lomu mūziklā ar nosaukumu "Stars on Mars". Tomēr viņa šo daļu nozog īstai bērnu zvaigznei, vārdā Davina Nutela. Izrāde ir ļoti veiksmīga, un tā piesaista vīrieša Saimona Nokmena uzmanību, kurš sevi nodēvējis par hipnozes "profesoru", bet patiesi ir tikai noziedznieks. Viņš teorētiski apgalvo, ka Mollija ir ieguvusi grāmatu un iemācījusies hipnozi, un sastāda plānu. Pēc vienas mūzikla "Stars on Mars" izrādes Nokmens nolaupa Petuli, draudot viņu nogalināt, ja Mollija nepildīs viņa pavēles, un viņa nevar viņu hipnotizēt, jo viņš vienmēr valkā Briersvilā pirktās antihipnotiskās brilles. Viņš liek viņai izmantot savus talantus, lai viņam no bankas nozagtu dažas retas dārglietas.

Tā kā nav izvēles, Mollija piekrīt. Ar laupīšanu viss norit kā plānots, līdz viņa atrod Rokiju, kurš viņai par lielu pārsteigumu arī ir iemācījies hipnozi. Viņš iepriekš bija nozadzis un mācījies no Mollijas hipnotisma grāmatas trūkstošajām nodaļām "Tālzāles hipnoze" un "Tikai balss hipnoze". Viņš arī atklāj, ka bija iecerējis Molliju paņemt līdzi, kad tika adoptēts, taču nav spējis hipnotizēt savus vecākus. Kopš tā laika viņš viņus pameta, jo tie nebija īpaši jautri. Strādājot kopā, abi veiksmīgi izbeidz laupīšanu, bet vēlāk izstrādā plānu dārglietu atgriešanai. Rokijs izmanto savu balss hipnotizēšanas spēku, lai nohipnotizētu Nokmenu, lai viņš pamestu savu noziedzīgo dzīvi. Pēc tam viņš palīdz Mollijai atdot nozagtās dārglietas, ievietojot tās dobos dārza rūķīšos un izliekot pa pilsētu. Tomēr Mollija patur vienu dimantu, kuru Petula atrada savā jakā.

Mollija atdod savu lomu filmā "Stars on Mars" Davinai un atgriežas mājās kopā ar Rokiju. No līdzjūtības pret salauzto vīrieti viņa paņem līdzi Nokmenu. Pirms aizbraukšanas viņi strādā kopā, lai ierakstītu reklāmu, izmantojot savas hipnotiskās spējas, lai pārliecinātu cilvēkus būt laipniem pret saviem bērniem. Tomēr, kad viņi atgriežas, viņi konstatē, ka Aderstonas kundze un Edna ir pazudušas, jo uzskata, ka bērni tur būs laimīgāki, ja apkārtējie pieaugušie neteiks, ko darīt, atstājot bērnunamu haosā. Vecākie bērni, kas kādreiz bija tuvu, ir cīnījušies savā starpā, un jaunākie bērni ir paslēpušies augšstāvā, pārāk baidoties no vecākiem bērniem un žurkām, kas, viņuprāt, dzīvo bērnu namā, lai mestos lejā virtuvē. Ar Nokmena palīdzību Mollija un Rokija atgriež bērnu namu dzīves kārtībā un liek bērnu nama kalponei Trinklberijas kundzei, lai to vadītu kopā ar Nokmenu. Bērnu nams tiek pārdēvēts par “Laimes namu”, un nauda, ko Mollija nopelnīja Ņujorkā, tiek izmantota jaunu lietu iegādei un bērnu nama pārkārtošanai. Tomēr tiek domāts, ka Nokmens ir atgriezies pie sava vecā dzīvesveida, jo viņš bērnu nama bērniem nozog kameru, konfekti un piecas mārciņas.

Grāmatas beigās Molliju uz bibliotēku noslēpumaini izsauc bibliotekāre Lūsija Logana. Lūsija paskaidro, ka viņa ir profesora Logana, vīrieša, kurš sākotnēji rakstīja hipnotizēšanas grāmatu, pēctece un pati ir prasmīga hipnotizētāja. Viņa bija apzināti hipnotizējusi Molliju, lai tā atrastu profesora Logana hipnotisma grāmatu un glabātu to mēnesi. Tagad Mollija ir atgriezusies, lai to atgrieztu.

Epilogā tiek atklāts, kas notika ar Aderstonas kundzi un Ednu; Adderstone kundze aizgāja, lai kļūtu par pilotu, un Edna tagad ir itāļu šefpavāre.

[Manuprāt, tas sižeta pārstāsts ir visai muļķīgs, zūd  vēlēšanās ko tādu lasīt, bet laikam grāmata nav tik slikta? - t. p.]

https://en.wikipedia.org/wiki/Molly_Moon%27s_Incredible_Book_of_Hypnotism

Mollijas Mūnas pasaule.

https://www.mollymoonsworld.com/

Arhivētā lapa.

http://www.meetmollymoon.com/index.html

Mollija Mūna latviski.

Mollijas Mūnas fantastiskā hipnozes grāmata

Mollija Mūna aptur pasauli

Mollijas Mūnas hipnotiskais ceļojums laikā

Bārenīte Mollija Mūna pavisam maziņa atrasta kartona kastē ar uzrakstu 'mūna mīkstās karameles". Veselus desmit gadus Mollija ir dzīvojusi tumšaja Hārdvikas bāreņu namā bargās Andersona jaunkundzes uzraudzībā. Taču viņas dzīve sagriežas kājām gaisā vienas nakts laikā, kad viņa uziet noslēpumainu grāmatu par hipnozes mākslu un atklāj sevī neticamu talantu - spēju likt apkārtējiem darīt pilnīgi visu ko viņa vēlas.

Aizbēgusi no bāreņu nama, Mollija dodas slavas un bagātības meklējumos uz Ņujorku. Taču ceļā viņai jāparvar vairāki bīstami šķēršļi tad, kad Mollijai lūdz izmeklēt kāda amerikāņu miljardiera tumšos darījumus, meitenei nākas stāties pretī nāvi nesošam pretiniekam. Primo Sems ir hipnozes meistars kurš slepeni kontrolē Holivudas spožāko zvaigžņu prātus. Mollija, Rokijs un Petula tiekas ar Sellu Oskara balvas pasniegšanas ceremonijā un veic dažus pārsteidzošus atklājumus,

Trešajā grāmatā Mollija kopā ar labāko draugu Rokiju ir nonākuši nepareizajā vietā un nepareizajā laikā viņus nolaupa varaskārs, laikā ceļojošs maharadža. Lai Mollija nekad nekļūtu par izcilu hipnotizētāju, viņš meiteni aizved uz 19. gs. Indiju. Tur Mollija nokļūst aci pret aci ar sevi pašu, jo maharadža aizved atpakaļ laikā arī četras jaunākas Mollijas.

2005

http://ebooks.ucoz.lv/load/bernu_jauniesu/mollija_muna/3-1-0-47