Beļģijā piedāvā...

Beļģijā piedāvā mirušo cilvēku ķermeņus izšķīdināt un iepludināt kanalizācijā.
08.07.2010
Beļģu uzņēmēji plāno izšķīdināt mirušo ķermeņus un iepludināt kanalizācijā, ziņo Newsru.com. Pēc autoru domām, jaunajai metodei ir vairākas „priekšrocības”: tā ir mazāk darbietilpīga, nekā apglabāšana kapsētās, un praktiski nekaitē dabai, atšķirībā no kūpošajām krematorijām, raksta «The Daily Mail». Lai pilnīgi izšķīdinātu ķermeni sārmainā šķīdumā, vajag ne vairāk par 3 stundām.

Savukārt, «The Daily Telegraph» citē Flāmu uzņēmēju asociācijas pārstāvi, kas stāsta, ka ķermenis pēc ievietošanas utilizācijas konteinerā pārvēršas pelnos un šķidrumā, ko var ievadīt kanalizācijas sistēmā un tālāk attīrīšanas iekārtās.
Beļģijas varas iestādes vēl apspriež šādu mirušo „utilizācijas” metodi. Metodi pēta arī ES un, ja to apstiprinās, tad mirušos sāks „nopludināt” visā Eiropā. [Tā kā ir pagājuši vairāki gadi un par šo metodi nekas nav dzirdēts, kā arī no Briseles nav saņemtas nekādas regulas, tad laikam tā lieta ir atlikta – t.p.] Izdevums atgādina, ka „mirušo izšķīdināšana” nesen ieguvusi likumīgu spēku sešos ASV štatos – Menā, Kolorado, Floridā, Minesotā, Oregonā un Merilendā.

 

 

Taču daži Eiropas „pragmatiķi” savos „racionalizācijas priekšlikumos” iet vēl tālāk. Tā, pēc zviedru bioloģes Sjūzenas Vīgas domām, mirušo ķermeņu izšķīdināšana nav „ekonomiska”, tāpēc ka no tiem var „pagatavot ļoti labu kompostu”. „Daba jau no sākuma bija paredzējusi, ka mirušie paliek gulēt zemē, kļūstot par dzīvnieku barību un pakāpeniski pārvēršoties augsnē”, - viņa paziņo. Tāpēc, zviedriete uzskata, mirušo cilvēku ķermeņus jāpārvērš kompostā, uz kura to radinieki varēs pieminekļu vietā audzēt puķes, kas pašas par sevi ir „pats labākais piemineklis”.
Lai tādu „kompostu” radītu, bioloģe piedāvā mirušo ķermeņus sasaldēt līdz mīnus 196 grādu temperatūrai, bet pēc tam ar mehānisku kratīšanu pārvērst rupjā pulverī, ko pēc tam izžāvē un atbrīvo no metāliskiem piemaisījumiem. Rezultātā, viņa pabeidz, no 75 kg smaga ķermeņa paliek pāri apmēram 25 kg granulēta pulvera gaiši rozā krāsā, ko „var lietot kā mēslojumu”. Sjūzenas Vīgas izgudrojums jau ir patentēts 35 valstīs.

http://www.proza.ru/2010/07/08/1125

Papildus raksts par ķermeņa piedzīvojumiem pēc nāves.

http://www.kommersant.ru/doc/399451

Ekobēru organizācijas mājas lapa.

http://www.promessa.se/en/#

Ekoloģiskās apglabāšanas entuziaste.

http://www.promessa.se/en/about-promessa/susanne-wiigh-masak/

Absolūti noraidoša attieksme krievu, pareizticīgās aprindās. Eiropa demonstrējot humānisma norietu un ētiskas attieksmes pret mirušo neesamību.

http://7x7-journal.ru/post/11889

http://hram-troicy.prihod.ru/articles/view/id/1171982