Balvu centrā atrastajam Ķīnas ūdensbriedim jaunas mājas - Zooloģiskajā dārzā

Diena.lv
Trešdiena, 20. oktobris (2010)

Muntjac3Balvu centrā atrastais Ķīnas ūdensbriedis, kas tiek dēvēts arī par mundžaku, pirmdien nonācis Rīgas Zooloģiskajā dārzā, skaidro Zooloģiskā dārza Informācijas dienesta pārstāvis Māris Lielkalns.
Jaunais Zooloģiskā dārza iemītnieks patlaban mājvietu radis kamieļu mājā, tomēr apmeklētājiem šis dzīvnieks vēl kādu laiku nebūs apskatāms, jo Ķīnas ūdensbriedim jāpārvar karantīnas laiks un Zooloģiskā dārza darbiniekiem jāiepazīst jaunais dzīvnieks.

 

 

3272472_BIG_1287501308Rīgas Zooloģiskajā dārzā tiks meklēta arī vieta, kur izmitināt jauno dzīvnieku. "Dzīvnieciņš pret cilvēkiem ir puslīdz draudzīgs, tas nozīmē, ka pie cilvēkiem viņš ir pieradis. Pats savām kājām no Ķīnas šis dzīvnieks nav atskrējis, tādēļ ir skaidrs, ka viņš tepat kaut kur dzīvojis, tikai saimnieks nav spējis nodrošināt dzīvniekam pienācīgus apstākļus, lai tas nevarētu izlauzties," atklāja M. Lielkalns.
Rīgas Zooloģiskajā dārzā nonākušais Ķīnas ūdensbriedis varētu būt divus līdz četrus gadus vecs. Latvijā Ķīnas ūdensbriedis ir diezgan liels retums, bet Anglijā nebrīvē tiek turēti samērā daudz šādu dzīvnieku, skaid M. Lielkalns.
Ķīnas ūdensbriedis ir zālēdājs, tomēr šis dzīvnieks ir atšķirīgs ar to, ka viņam ir visai gari ilknīši, kas ir redzami, īpaši pieaugušiem tēviņiem, ārpus lūpām tad, kad mute ir aiztaisīta ciet. Arī ragi ir daudz interesantāki un savādāki nekā tradicionālajiem briežiem. Ķīnas ūdensbriedis ir viens no mazākajiem briežiem. Šis dzīvnieks ir nedaudz lielāks par Zooloģiskajā dārzā mītošo pudu, kas ir viens no pasaulē mazākās briežu sugas pārstāvis, vēstīja Zooloģiskā dārza pārstāvis.
Diena.lv jau ziņoja, ka sestdien,16.oktobra rītā Balvos Teātra un Bērzpils ielu iekšpagalmā bija iemaldījies ļoti neparasts dzīvnieks – mazs briedis ar maziem ilknīšiem. Pašvaldības policijas vīri viesi iesprostoja tuvējā šķūnī un vakarā aiztransportēja uz briežu dārzu "Mežsētas” Rugāju novadā.
article-0-02E704B3000005DC-163_634x457
• Šodien LTV1 raidījumā "Labrīt, Latvija!" ziņoja, ka šis briedītis pavasarī izbēga no kāda Igaunijas putnu-zvēru dārza. Visnotaļ ilgi pabijis brīvē!