Baltijas teiksma : lietuviešu fantāzija un fantastika

Rakstnieki (-ces): Saulius Tomas Kondrotas, Gediminas Kulikauskas, Rūta Marija Klovaste, Nigelis, Remigijus Misiūnas, Gintautas K. Ivanickas, Banguolis Balaševičius, Lina Darbutaitė, Justinas Žilinskas (Goodreads Author), Linas Urbonas, Diana Butkienė, Margarita Lužite, Austėja, sastādītāji Ģedimins Beresņēvičs, Imants Belogrivs. 2003. gads.

Lietuviešu fantāzija un fantastika. Mēs redzam visu savādāk… Mūsu meli var likties esam par nākotni, ber jūs zināt tie ari ir meli, vai ne? Mūsu meli ir par tagadni, un varbūt mēs redzam lietas, kuras citi sliecas nemanīt. Jūs zināt no vietas, kur mēs stāvam, redzējums ir citādāks. Mēs ari nestāstām šeit melus tādā pašā veidā kā jebkur citur, jo visupirms mums ir citi pieņēmumi. Turklāt tā ir patiesība, ka mēs baidāmies stāstīt melus tā, kā tos stāsta kaut kur citur. Mēs gribam paturēt prātā, gribam ticēt, ka esam savādāki. Mums ir meli priekš jums tiem, kam patīk tāda veida lietas. Vesels sainis ar meliem, bez garantijas, ka jelkādi no tiem jums ļaus justies labāk, atvieglos jūsu prātu vai dos jums to pašu mierinājumu, kādu gūstat, lasot sev ierastu literatūru. Atvainojiet par to. Būtībā ne, ari tie ir meli.

https://www.goodreads.com/book/show/55813707-baltijas-teiksma

Saturs

Šauļus Toms Kondrots. Dzimta ar kentauru ģerbonī ; Ģedimins Kuļikausks. Pieminekļu meistars ; Rūta Marija Klovaste. Sausums ; Niģelis. Spoguļa viņā pusē ; Remigijs Misūns. Nemirstīgo gals ; Ģintauts K. Ivanicks. Notrauc man no acīm sapņus ; Bangolis Balašēvičs. Baltijas teiksma ; Lina Darbutaite. Vēju krustmeita ; Justins Zilinsks. Teiksma par guģi, duramo un dzelzs cilvēkiem ; Lins Urbons. Dzīvais ūdens ; Diāna Butkiene. Im ; Margarita Lužite. No cikla “valdīšanas” ; Austēja. Vēstules no dzimstošas planētas. hekate2003

Grāmatas beigās pastāstīts par katru autoru.

https://egramatas.com/2015/11/21/baltijas-teiksma/