Balss forma. Koe no katachi. A Silent Voice

Pilnmetrāžas anime filma no Kyoto Animation, 2016. gads - režisore Naoko Jamada. Nav fantastika.

Bērnu pasaule vienkārši necieš atšķirīgo un ir ļoti nežēlīga, tāpēc ka tās iemītnieki, atšķirībā no vecākiem cilvēkiem, nemāk slēpt pretīgas domas un kontrolēt savas emocijas. Bērni ir paštaisni un var sagādāt sāpes, pat nenojaušot par to. Kļūstot vecāki un atskatoties atpakaļ, daudzi no viņiem saprot, kādi nelieši viņi ir bijuši un viņiem ir milzīgs kauns, taču ir arī tādi, kas bijušo neatceras. Kļuvis vecāks Sei ienīst sevi par to, ka ir pārvērtis sākumskolā savas klasesbiedrenes dzīvi par īstu elli, tikai tāpēc, ka viņa ir kurlmēma. Tagad ar lielu nokavēšanos viņš saprot: lai kādam pateiktu kaut ko svarīgu, ja viņš tevi nedzird, pavisam obligāti nav jāizmanto balss...

Skatīties var krievu dublāžā te. http://baskino.me/films/multfilmy/18256-forma-golosa.html

Režisore veidojusi arī filmu "Liza un Zilais putns" (Liz and the Blue Bird) ["K-on!" filmu, "Tamako mīlas stāsts", "Haruhi Sudzumijas pazušana" un citas filmas] un tādus iemīļotus seriālus, kā "K-On!" un "Tamako Market" (par tiem un citiem esmu jau stāstījis). Piedalījusies arī "Haruhi Sudzumijas melanholijā", "Klannādē", "Kobajaši jaunkundzes pūķī istabenē" un daudzos citos anime seriālos.

2019. gada 18. jūlijā, kad kāds vīrs aizdedzina "Kyoto Animation" galveno studiju, nogalinot 35 cilvēkus un ievainojot 33 citus, kā ziņo, Jamada ugunsgrēkā nav cietusi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Naoko_Yamada