Atnācēji starp mums. Post Post Scriptum. Vai pāvestu ir padzinuši citplanētieši?

Raksts no izdevuma "Prikļučeņija. Taini. Čudesa" 2013. gada aprīļa 8. numura. Izmantoti materiāli no portāla www.ufolog.ru. Iepriekšējo lasiet šeit.

Iespējams, Benedikta XVI atteikšanos no amata izsauca kosmiska mēroga iemesls.

Ufoloģiskas novirzes konspirologi ir saskatījuši dīvainu sakarību starp to, ka Romas pāvests aizgāja pensijā pēc tam, kad Vispasaules ekonomiskā foruma eksperti Davosā brīdināja par to, ka no ārpus Zemes civilizāciju pārstāvjiem nākoši draudi ir nopietni. Protams, diez vai pontifiku sabiedēja iespējamie kontakti ar atnācējiem, kas noteikti nesāktos bez augstākās garīdzniecības klātbūtnes. Turklāt, nenotiks nemaz tik drīz. Taču nopietnus satricinājumus ticības pamatiem citplanētieši var sagādāt. Pat neapmeklējot Zemi.

Zemei ir vajadzīgi “vīri melnā”.

Lūk, Šveices pilsētā Davosā februārī notikušā, starptautiskā ekonomiskā foruma dalībnieki pilnīgi nopietni apsprieda, ar ko riskē cilvēku civilizācija, ja nodibinās kontaktus ar citplanētiešiem. Vai vispār, tikai ar to, ka uzzinās, ka Visumā eksistē citas civilizācijas. Kaut arī sanāksmi, kur par to sprieda, sauca tikai par diskusiju “X-faktors”, par to patiešām runāja. Tēmu ierosināja autoritāti ieguvušais, zinātniskais žurnāls “Nature”.

 

 

“Iespējams, pēc desmit gadiem mēs uzzināsim, ka Zeme nav vienīgā planēta Visumā, uz kuras ir dzīvība”, - paziņoja foruma dalībnieki. Un atzina, ka draudi no tikšanās ar ārpus Zemes civilizāciju pārstāvjiem patiešām pastāv. Eksperti aicināja pasaules sabiedrību izvērtēt to un gatavoties tikties ar citplanētiešiem. Vēl vairāk, tika izteikts priekšlikums radīt īpašu dienestu, līdzīgu “vīriem melnā”, kas atklātu citplanētiešus, lai savlaicīgi reaģētu uz briesmām, kas nāk no kosmosa.

Foruma dalībnieki uzsvēra, ka jābaidās ir ne tikai no tiešiem kontaktiem ar citu saprātu, bet arī no hipotētiskiem kontaktiem kaut kad nākotnē. Viņi paredz: “Pat iespēja, ka tiks atklāta dzīvība uz citas planētas, izsauks runas par dzīvības iespējamību Visumā, kas savukārt var graut filozofijas un reliģijas bāzi”. Vai pasaules reliģijas nesabruks pēc tam, kad kļūs skaidri zināms, ka atnācēji eksistē?

Dievs ir viens visā Visumā.

Tagad neliekas nejauši, ka katoļu baznīca jau pirms vairākiem gadiem sāka izvērst ideju, ka Dievs varēja radīt, ne tikai cilvēkus, bet arī zaļos cilvēciņus. Un, ka var savienot ticību Dievam un saprāta brāļiem. Par to liecina sava veida programmas raksts ar skaļu nosaukumu “Citplanētieši – mani brāļi”, kas publicēts avīzē “L'Osservatore Romano”. To izdod Vatikāns. Raksta autors nav nekāds fanātiķis-ufologs, bet pats tēvs Hosē Gabriels Finess – zinātniskajās aprindās atzīts astronoms un Vatikāna observatorijas vadītājs, tā atrodas Romas pāvesta vasaras rezidencē. Uz turieni, starp citu, pārcelsies uz dzīvi bijušais pāvests. Finess paziņoja, ka ticība Dievam un saprātīgai dzīvei uz citām planētām nebūt nerunā viena otrai pretī. Vēl vairāk, viņš pieļauj, ka citplanētieši eksistē. Tajā skaitā, tādi, kas tālu ir apdzinuši mūs attīstībā. Bet radījis viņus visus tas pats Dievs Tas Kungs, kas ir viens visā Visumā.

''Ja jau uz Zemes ir tik daudz visdažādāko būtņu, tad kaut kur noteikti var būt arī citas, ko radījis Dievs, ieskaitot arī saprātīgas, - sludina astronoms. - Ne jau mums būs ierobežot viņa radošo brīvību”. Agrāk pat Svētais Asīzes Francisks uzskatīja, ka visas Zemes radības ir mūsu brāļi un māsas. Tad kāpēc lai cilvēkiem tāpat nebūtu jāizturas pret citplanētiešiem? Kā pret brāļiem? Arī viņi taču ir dievišķā nodoma daļa.

Pēc zinātnieka vārdiem, cilvēkveidīgie saprāta brāļi kopā ar cilvēkiem var cerēt uz izpirkto glābiņu, ko dāvājis Jēzus Kristus, kā arī uz Dieva žēlastību.

Starp citu, tēva Gabriela atklāsme savā veidā nav pirmā. Benedikta XVI priekšgājējs, pāvests Jānis Pāvils II arī vēl 1999. gadā runāja, ka visvarenais Dievs varēja radīt dzīvību ne tikai uz Zemes.

Kristiešiem ir bail.

Pirms pāvesta atkāpšanās tika veikts socioloģisks pētījums, ko pēc Vatikāna pasūtījuma veica profesors-teologs no Berklijas Teds Peterss.

Viņš noskaidroja: vai patiešām nesagrūs pasaules reliģijas pēc tam, kad kļūs precīzi zināms, ka citplanētieši eksistē? Vai vispār nesašķobīsies ticība Dievam?

Vairāk nekā trešā daļa no ticīgajiem – no apjautātajiem vairākiem tūkstošiem – atbildēja uz šo jautājumu pozitīvi. Apmēram 40 procentu budistu uzskatīja, ka neapstrīdams fakts, ka mums ir saprāta brāļi, radīs nepārvaramas problēmas pasaules reliģijām. Tāds pat viedoklis bija arī 69 procentiem ateistu.

Izskatās, ka baznīcu, īpaši – katoļu – patiešām gaida smagi laiki. Pat zinātnieki to paredz.

- Kristieši tic, ka Jēzus atnāca uz Zemi glābt cilvēci – nevis delfīnus, neandertāliešus vai kaut kādus tur atnācējus, - Petersa pētījumu rezultātus komentē Pols Dēviss, astrobiologs no Arizonas universitātes. - Citplanētiešu esamība nozīmē sekojošo: vai nu vajag palielināt Jēzu skaitu – pa vienam Dieva Dēlam uz katras apdzīvotas planētas, vai arī ir jāizdomā iemesls, kāpēc tieši cilvēce ir nopelnījusi īpašu Dieva uzmanību.

Nobeigumā...

Pati par sevi pāvesta Benedikta XVI atteikšanās no Svētā Krēsla jau kļuva skaļš notikums un te vēl zibens iespēra Svētā Pētera bazilikā. To uzreiz noturēja par zīmi un atkal atcerējās X gadsimta bīskapa Svētā Malahija pareģojumu, kas runāja, ka Benedikta XVI pēctecis būs pēdējais pontifiks vēsturē.

Piekrītiet, ka liekas, izkaisītu faktu savākts kopums liecina, ka ufoloģiskai versijai par Romas pāvesta atkāpšanos ir tiesības uz eksistenci kopā ar citām versijām. Tā pat nav pati neprātīgākā un tām, kas nākušas klajā pēdējā laikā.

Kas tad sanāk? Zinātnieki nezina, ko darīt ar citplanētiešiem, ANO plāna nav, draudzes ir apjukušas... kas zina, varbūt, lai stātos pretī draudiem no kosmosa, patiešām ir vajadzīgi daudz lielāki spēki, nekā bija palicis Benediktam XVI?

Speciālistu viedoklis.

Liekas, ka secinājumi, pie kuriem ir nonākuši Davosā un Vatikānā, ir sekas pūlēm, ko zinātnieki velta pēdējā laikā.

No vienas puses, potenciāli apdzīvoto pasauļu paliek arvien vairāk un vairāk, pateicoties pētījumiem, kurus astronomi veic ar orbitālā teleskopa “Keplers” palīdzību. NASA speciālisti, piemēram, ir paziņojuši, ka līdz 2013. gadam izdevies atklāt 2740 eksoplanētas. Un, ka šīs planētas ir visai izplatīti objekti Visumā. Tādas ir vairums zvaigznēm.

-Tagad mēs nešaubāmies, ka kādreiz atradīsim precīzu Zemes kopiju, - paziņoja pēdējo atklājumu iedvesmotais Stīvens Houels, viens no vadošajiem pētniekiem, kas strādā ar teleskopu “Keplers”.

No otras puses, arī paši citplanētieši cilvēku apziņā ir pārstājuši būt kaut kādi pārdabiski radījumi. Taču pēc tā paša žurnāla “Nature” datiem, biologi un astronomi joprojām nezina, kā rīkoties, ja ārpus Zemes saprāts patiešām tiks atklāts. Zinātnieki ir pārliecināti, ka ir vajadzīgs kaut kāds darbības plāns kontaktam ar citplanētiešiem. Bet tāda nav. Un nevienai valdībai nav koncepcijas, kā reaģēt uz tādu atklājumu.

Attiecīgas instrukcijas ir tikai ekspertiem, kas strādā pie programmas SETI – cenšoties notvert signālus no Visuma kaimiņiem. Viņiem ir cītīgi jāpārbauda iegūtie dati, pēc tam tos jāpublicē. Un nedrīkst steigties ar atbildi. [Visa Zemes vēsture viennozīmīgi parāda, ka augstāk attīstītas sabiedrības pārstāvju ierašanās jebkur vietējiem iedzīvotājiem atnes vienīgi iznīcību un nāvi. Tad kāpēc nepieņemt, ka arī citplanētieši baidās no tā un nekādus signālus kosmosā neraida? No tāda likteņa brīdina par Stīvens Hokings - t.p.]

-Plānu patiešām ir nepieciešams pieņemt ANO līmenī, - vēl pirms dažiem gadiem aicināja astrofiziķis Mārtins Dominiks no britu Sentendrūsas universitātes. Un minēja, ka eksistē iespēja agresijai no atnācēju puses. “Saprāts... un sabiedriskā dzīve citās pasaulēs var būt tāda pati kā uz Zemes – saistīta ar vardarbību”.