Atmiņas par pagātni

Atceroties bērnību un to, kāpēc es uz visu mūžu iemīlēju fantastiku, neapšaubāmi savu lomu nospēlēja tas, ka man ļoti patika lasīt un klausīties pasakas, un lasīt es iemācījos vēl nesācis iet skolā. Tieši fantastika mani piesaistīja, kad žurnālā “Zvaigzne” tika nodrukāts I.Jefremova romāns “Andromēdas miglājs”, toreiz izlasīju gan tikai sākumu, jo nākošajā gadā mani vecāki žurnālu nebija abonējuši. Bet ar to pietika, nākošais grūdiens fantastikas literatūrā bija V. Mihailova garstāsts “Sevišķa Nepieciešamība”, un arī filma “Vētru planēta”, kuru 1960-tajos gados regulāri, katru gadu rādīja pa TV. Kaut kad 60-to gadu vidū mums parādījās pirmais televizors KVN. Tas laiks, kad rādīja šo filmu, man bija NOTIKUMS un es pametu visus darbus, lai noskatītos filmu. Filma bija uzņemta 1961. gadā pēc A. Kazanceva tāda paša nosaukuma romāna.

 

 

Darbība filmā ir šāda. Uz Venēru dodas kompleksā padomju kosmiskā ekspedīcija ar trīs kuģiem, tās sastāvā ir arī amerikāņi, jo līdzi brauc liela cilvēkveidīga robota “dzelzs Džons” radītājs. Ir domu robotu izmantot uz planētas (tolaik jau nezināja, kādi ir patiesies apstākļi uz tās un valdīja hipotēze, ka salīdzinot ar Zemei Venēra ir jauna pasaule, bet Marss – veca. Tātad uz Venēras ir dinozauru laikmets.

Taču pielidojot pie Venēras, viens no kuģiem iet bojā meteorīta triecienā, nākas koriģēt visus plānus, lai tomēr nosēstos uz planētas. Rezultātā notiek nosēšanās divās planētas vietās, kosmonautiem jāatrod vienam otru, lai atgrieztos orbītā pie palikušā kuģa, kur viņos gaida viens apkalpes loceklis, lai vestu mājās. Kosmonautiem jāpārvar visdažādākās briesmas, lai apvienotos, izpildītu zinātnisko programmu, beigās diezgan mistiskā veidā pat netieši tiek parādīts, ka uz Venēras ir arī saprātīgas būtnes.

Ak vai!

Pirms kāda gada paskatījos filmu onlainā:

http://film.arjlover.net/info/planeta.bur.avi.html

http://www.sharereactor.ru/movies/8110

http://kadr2.ru/Planeta_bur-film-291146.html

Arī lejupielāde iespējama.

Fragmenti YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=RD_rqVkH93I

 Diemžēl redzēju bez beigu daļas. Aizkustinoši, taču tik nedabiski un specefekti – tīrās šausmas. Īsti nesapratu, par ko es toreiz tiku jūsmojis. Taču – tas jau bija cits laiks. Fantastika pie mums bija kā rets viesis, ne jautā kā tagad, kad no tās reizēm pat atkauties nevar. Citi laiki...

Vēl par filmu stāstīts šeit:

http://www.nashekino.ru/data.movies?id=3940