Atcerēsimies. Īstais D'Artanjans.

Ieskats šī ievērojamā cilvēka patiesajā biogrāfijā

1673. gada 25. jūnijā Māstrihtas aplenkumā d'Artanjans tika nogalināts sīvā cīņā par vienu no nocietinājumiem.

Kāds bija īstais musketieru kapteinis?

Patiesībā viņu sauca Šarls de Baics (Charles de Baatz). Bet šis vārds nebija slavens, un viņš sāka saukt sevi par ′ ′ Se yenʹor d 'Artagnan ′ ′ - vārdā, kas piederēja vienas no slavenākajām Gaskoņas ģimenēm, ar kuru viņš, iespējams, piederēja radniecībai. Arī ′ ′ Trīs musketieros′ ′ Portoss nāca klajā ar sulīgu vārdu - ′ ′ Baron du Wallon de Brasier de Pierphon ".

Romānā d 'Artanjans piedalās Larošelas aplenkumā un spēlē nozīmīgu lomu neskaidrajās attiecībās starp karali Luiju XIII, Austrijas karalieni Annu, Bekingemas hercogu, kardinālu Rišeljē. Patiesībā tur aprakstītie notikumi notika 1625. gadā, kad mazais Šarls joprojām atradās autiņos un klausījās šūpuļdziesmas. Viņš devās uz Parīzi tieši pirms Rišeljē nāves, aptuveni 1640. gadā.

Romāna d'Artanjans lapās parādās astoņpadsmit gadus vecs, bet XVII gadsimtā neatkarīgā dzīve sākās agrāk: Pēc mūsu standartiem viņš bija tikai greideris, kaut arī diezgan pieaudzis.

Ceļā uz Parīzi viņš faktiski nonāca cīņā nevis Menge, bet Sendjē. Viņa nejaušais pretinieks tika nosaukts Rosne, un atšķirībā no grāmatas Rošfora tam nebija nekāda sakara ar kardinālu Rišeljē. Un Rosne neizsmeja zirgu skaļi - viņš tikai pasmaidīja, ieraugot šo smieklīgo dzīvnieku.

Dimā diezgan precīzi pārstāstīja, kā d 'Artanjans satika trīs musketierus. Turklāt tos faktiski sauca par Atosu, Portosu un Aramisu. Tikai viņi nebija draugi, bet gan izcelsmes brāļi, d'Artanjana tautieši - viņu vecāki dzīvoja Gaskoņā, kas atradās blakus De Baacu ģimenei. Pēc d'Artanjana atmiņām nevar saprast, ar ko brāļi atšķīrās viens no otra. Tas, ka Atoss ir cēls grāfs de Fērs, Aramiss, kurš izliekas par klusu un gatavojas priesteriem, un Portosa lielīšanās un rijība - tas ir viss, ko Dimā izdomāja darbībai.

Bet d 'Artanjana zēnu piedalīšanās kontrakcijās ar kardināla sargiem ir tīra patiesība. Pēc viņa teiktā, ′ ′ starp musketieru kompāniju un kardināla de Rišeljē apsardzes pulku bija tāda greizsirdība, ka viņi katru dienu saķērās roku rokā ".

Apmeties Parīzē, d 'Artanjans ilgu laiku iesūdzēja Rosni un galu galā uzvarēja. Rosne tika notiesāts uz nāvi, bet viņš aizbēga uz Angliju, un tā vietā viņu pakāra putnubiedēkli. Izdevumi bija dārgi, un uzvara pār putnubiedēkli Artanjanam maksāja divus tūkstošus livru. Nav zināms, kas ar viņu būtu noticis, ja nebūtu brīnišķīgas traktiera īpašnieces palīdzības. Romānā viņu sauc Bonasjē kundze, viņa tur ir lēnprātīga skaistule. Īstā traktierniece bija asāka: kad de Trevils piespieda D 'Artanjanu šķirties no viņas, viņa nosūtīja bijušajam mīļotājam slepkavu un izglāba viņu tikai laimīgs gadījums.

Daudz vietas d 'Artanjana atmiņās piešķir sievietei, kuru viņš nosauc par Milēdiju. Viņš viņu satika nevis ceļā uz Parīzi, bet daudz vēlāk komandējumā uz Angliju. Tajā laikā nedz Luijs XIII, nedz Rišeljē vairs nebija dzīvi. Karalis Karls I Stjuarts cīnījās ar savu parlamentu par tiesībām celt nodokļus bez pavalstnieku piekrišanas.

D 'Artanjans, kuram patiešām nepatika prostitūcija, starp citu Karla pusē cīnījās ar citiem Francijas augstmaņiem. Tomēr britiem tas nepatika, un viņš tieši sacīja karalienei, ka Anglija ir skaistākā valsts pasaulē, taču cilvēki tajā ir tik atkritumi, ka viņš drīzāk piekristu dzīvot lāču, nevis britu vidū. Par tik drosmīgu paziņojumu viņš saņēma mīlas vēstuli no karalienes Freilenas (tā bija Milēdija) un divcīņas uzaicinājumu no viņas brāļa. Tālāk viss bija gandrīz tā, kā aprakstīja Dimā, izņemot to, ka Milēdija nebija saistīta ar Rišeljē vai Atosu.

Tagad jūs saprotat, kā vēsture atšķiras no daiļliteratūras rakstīšanas?

1673. gada 25. jūnijā Māstrihtas aplenkumā D 'Artanjans tika nogalināts sīvā cīņā par vienu no nocietinājumiem atklātā apgabala uzbrukumā, ko organizēja jaunais Montmutas hercogs, lode galvā (pēc lorda Alingtona teiktā).

A. A. ALEKSEEVS, vēsturnieks. Tulkoju, kā mācēju no angļu valodas ar Google palīdzību.

(No Facebook)

Šarls Ožjē de Bacs de Kastelmors, grāfs d’Artanjans (fr. Charles Ogier de Batz de Castelmore, comte d'Artagnan; dzimis 1613, Kastelmoras pilī, Gaskoņā, Francijā, miris 1673. gada 25. jūnijā, Māstrihtā, Nīderlandē) – Gaskoņas augstmanis, kuram bija spoža karjera Ludviķa XIV karalisko musketieru rotā. Daudzu piedzīvojumu romānu un kinofilmu varonis.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%E2%80%99%D0%90%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%8C%D1%8F%D0%BD