ASV valdībai nācies noliegt nāriņu un zombiju eksistenci

DELFI Izklaide, 09. jūlijs 2012

 

ASV valdībai nācies izplatīt oficiālus paziņojumus, ka nāras un zombiji nav reāli dzīvojošas būtnes, jo šāda pārliecība daudzus amerikāņus bija pārņēmusi pēc kādas filmas noskatīšanās un uzzinot par cilvēkēdāja uzbrukumu Maiami.

Daudzi skatītāji, kas bija uztvēruši televīzijas raidījumu par jūras iemītniecēm kā dokumentālu filmu, rakstīja vēstules uz Nacionālo okeānu un atmosfēras administrāciju, lūdzot paskaidrojumus par filmā redzētajiem radījumiem.

 

 

Šādu reakciju bija izraisījusi filmas Mermaids: The Body Found (Nāras: Atrastais ķermenis) demonstrēšana televīzijas kanālā Discovery Channel.

Okeānu administrācija uz jautājumu atbildējusi, nopublicējot izglītojošu rakstu mājas lapā Ocean Facts.

Tajā teikts, ka nāras ir mitoloģiskas būtnes, kas parādās dažādu tautu folklorā, ticējumos, kā arī daiļliteratūrā, piemēram, Homēra Odisejā.

Secinājumā aģentūras zinātnieki paziņojuši: "Nav atrasti nekādi pierādījumi ūdenī dzīvojošu humanoīdu eksistencei."

Discovery Channel atzina, ka pārraides formāts varēja maldināt skatītājus, bet patiesībā tas ir zinātniski izglītojošs raidījums, kurā apvienota "mūsdienu datoranimācija, vēsturiski fakti, sazvērestības teorijas, kā arī reāli un viltoti kadri."

Savukārt bailes no zombijiem daudzus pārņēmušas pēc maija beigās Maiami notikušā narkomāna uzbrukuma kādam cilvēkam.

Prāta aptumsuma brīdī narkomāns Jūdžins Rūdijs uzklupis kādam bezpajumtniekam un saplosījis lielu daļu viņa sejas. Vīrietis izdzīvojis, tomēr viņš ticis nopietni sakropļots.

Pēc šī gadījuma satrauktos pilsoņus mierinājis Slimību profilaktikas un kontroles centrs, izplatot paziņojumu, ka tā rīcībā nav informācijas par vīrusu, kas varētu atdzīvināt mirušos un piespiest ēst dzīvus cilvēkus.

Oriģinālu lasiet šeit