Ārnolds Lobels un viņa abinieki

«Vardes un Krupja piedzīvojumi» - izdots stāstu krājums mazajiem lasītājiem.

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laiž klajā amerikāņu autora Ārnolda Lobela (Arnold Lobel, 1933–1987) stāstu krājumu “Vardes un Krupja piedzīvojumi”. Krājumā apkopotas četras grāmatas, kas kļuvušas par amerikāņu bērnu literatūras klasiku, paziņojumā presei informēja izdevniecības pārstāvji.

Amerikāņu bērnu grāmatu rakstnieks un ilustrators Ārnolds Lobels savu nodarbošanos uzskatīja par labāko pasaulē un dēvēja sevi par sapņotāju. Viņa grāmatas sarakstītas vienkāršā, bērniem viegli uztveramā valodā, taču stāsta par svarīgām sajūtām, kas labi pazīstamas arī pieaugušajiem – vientulību, bailēm, draudzību, mīlestību. Divus draugus – Vardi un Krupi iemīļojuši vairāku paaudžu lasītāji. Varde ir aktīvs un dzīvespriecīgs piedzīvojumu meklētājs, Krupis – neuzņēmīgāks un neveiklāks, bet draudzībā viņi papildina viens otru un nespēj viens bez otra iztikt. Lobels sacījis, ka abus šos jaukos abiniekus viņš radījis, atspoguļojot pats savu raksturu un emocijas.

Draugi apciemo viens otru, lai dotos pastaigās dabā, pavasarī modina no ziemas miega, vasarā peldas upē, ēd cepumus un mācās plānot savu dienu, rakstot darāmo darbu sarakstu, taču katrā notikumā ietvertas universālas cilvēciskas īpašības, kuras autors atklāj ar sirsnīgu un empātisku humoru. Nedrošs par savu izskatu, Varde dodas peldēties peldkostīmā. Kārdinājums apēst visus cepumus noved draugus pie risinājuma tos izbarot putniem. Slinkumu celties no ziemas miega viņi asprātīgi apved ap stūri, nomainot sienas kalendārā mēnesi. Krupis, tikko pamodies, savā darāmo darbu sarakstā ieraksta “pamosties” un tūdaļ to izsvītro kā paveiktu darbu. Savstarpējs atbalsts, laipnība un uzticēšanās caurvij katru piedzīvojumu.

Krājumā iekļautas četras grāmatas: “Varde un Krupis ir draugi”, “Varde un Krupis kopā”, “Varde un Krupis visu gadu” un “Dienas ar Vardi un Krupi”.

https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vecaki-un-berni/vardes-un-krupja-piedzivojumi-izdots-stastu-krajums-mazajiem-lasitajiem.a427166/

Autors.

Ārnolds Lobels (dzimis 1933. gada 22. maijā Losandželosā — 1987. gada 4. decembrī Ņujorkā) ir populārs amerikāņu bērnu grāmatu autors. Slavenākie no tiem ir "Peļu zupa" un stāstu sērija par draugiem - abiniekiem "Varde un krupis".

Biogrāfija un ģimene

Dzimis Losandželosā, Kalifornijā, bet audzis Šenektādijā, Ņujorkā. Beidzis Mākslas skolu - Prata institūtu. Viņš apprecējās ar Anitu Kekpleri, kura arī ilustrēja bērnu grāmatas. Arnolds un Anita pārcēlās uz Ņujorku. Viņiem bija divi bērni: meita Adrianna (viņa kļuva par režisori, mākslinieci un producentu) un dēls Ādams.

Arnolds Lobels no AIDS nomira 1987. gada 4. decembrī Manhetenas Ārstu slimnīcā.

Radošums un sasniegumi

Par grāmatu "Fables" viņam tika piešķirta 1981. gada Kaldekota medaļa.

Lobels ilustrēja arī citu autoru grāmatas. Labs piemērs ir Nataniela Benčlija (Nathaniel Benchley) grāmata "Sam the Minuteman", kas pirmo reizi tika publicēta 1969. gadā.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BB,_%D0%90%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%B4