Arkādija Martina. Atmiņa, ko sauc par impēriju

Ieskats autores daiļradē un biogrāfijā

A Memory Called Empire

Kad vēstniece Mahita Dzmare ierodas pilsētā-planētā daudzsistēmu Teikskalaanas impērijas centrā, viņš atklāj, ka viņas priekšgājējs - iepriekšējais vēstnieks ar viņu mazo, bet ļoti neatkarīgo kalnrūpniecības staciju - ir miris. Neviens negrasās atzīt, ka viņa nāve nebija nejaušība vai ka Mahita varētu būt nākamais impērijas tiesas politisko intrigu upuris. Tagad Mahitai ir jānoskaidro, kas slēpjas slepkavības pamatā, kā arī jāmēģina glābt sevi un savu Staciju no Teikskalaanas pastāvīgās ekspansijas.

https://fantlab.ru/work1153904

A Desolation Called Peace

Svešzemju armada slēpjas Teikskalaanas telpas malās. Neviens nevar ar to sazināties, neviens to nevar iznīcināt, un flotes kapteinei Nine Hibiscus ir jādara viss, ko vien var.

Izmisīgi mēģinot vest diplomātiju ar noslēpumainajiem iebrucējiem, flotes kapteine ir nosūtījusi diplomātisko sūtni. Tagad Mahita Dzmare un Three Seagrass - kas joprojām ir nesenā impērijas satricinājums - saskaras ar neiespējamo uzdevumu, mēģināt sazināties ar naidīgu vienību.

Tas, vai viņiem izdosies vai neizdosies, var uz visiem laikiem mainīt Teikskalaanas likteni.

https://www.goodreads.com/book/show/45154547-a-desolation-called-peace

Mājaslapa.

Arkādija Martina ir spekulatīvās daiļliteratūras autore un kā Dr. AnnaLindena Vellere, Bizantijas impērijas vēsturniece un pilsētu plānotāja. Pašlaik viņa ir politikas padomniece Ņūmeksikas enerģētikas, minerālu un dabas resursu departamentā, kur strādā pie klimata pārmaiņu mazināšanas, enerģijas tīkla modernizācijas un elastības plānošanas. Zem abiem vārdiem viņa raksta par robežu politiku, retoriku, propagandu un pasaules malām. Viņas pirmais romāns “Atmiņa, ko sauc par impēriju” ieguva Hugo balvu par labāko romānu 2020. gadā. Arkādija uzauga Ņujorkā un pēc kāda laika Turcijā, Kanādā, Zviedrijā un Baltimorā, dzīvo Santafē kopā ar sievu, autori Vivian Shaw. Atrodi viņu tiešsaistē vietnē arkadymartine.net vai čivinātavā kā @ArkadyMartine.

https://www.arkadymartine.net