Ar savu alkatību viņi ekonomiski nogalina krievu kosmosu

6. decembris, 2017.

Kosmoss vienmēr ir bijis mūsu lepnums. Gagarins, Koroļovs – šos vārdus pazīst visa pasaule. Taču šodien raķetes nelido. Apmēram pirms nedēļas kosmodromā „Vostočnij” ļoti nesekmīgi palaida raķeti. Visi 19 dārgie pavadoņi, ko tai vajadzēja izvest orbītā, iegāzās Atlantijas okeānā. Avārija notika tāpēc, ka speciālisti bija sajaukuši kosmodromus un lidojuma uzdevumā ievietojuši parametrus startam no „Baikonuras”.

Kāpēc tā sanāca, ka visi nopūdelēja? Labi, es neesmu speciālists, bet ir lietas, kas saprotamas arī nespeciālistam.

Es nolēmu pašķirstīt vakances „Roskosmosa” struktūrvienībās un meitas uzņēmumos – lūk, ko es atradu.

[Tālāk autors runā par rubļiem, tāpēc pievienoju to kursu. 100 rubļi ir 1.44 eiro – t.p.]

Inženieris-elektroniķis. Akadēmiķa Makejeva Valsts raķešu centrs – stratēģiskās nozīmes šķidrās un cietās degvielas raķešu kompleksu galvenais izstrādātājs. Alga - 11 983 rubļi.

Inženieris-konstruktors. Zinātniskās ražošanas uzņēmums „Turbonasos”, nodarbojas ar sūkņu, turbīnu un enerģētisko sistēmu izstrādi, izgatavošanu, izmēģinājumiem un servisu raķešu kosmiskai nozarei. Alga – 20 000 rubļi.

Inženieris-programmētājs. Akadēmiķa Semihatova automātikas zinātniskās ražošanas uzņēmums – izstrādā un izgatavo vadības un radioelektroniskās aparatūras sistēmas raķešu kosmiskajai tehnikai. Alga – no 23 000 rubļiem.

Inženieris-tehnologs. IKB „Fakel” – izstrādā elektriskās sistēmas orbītas korekcijai. Alga – no 23 000 rubļiem.

Galvenais inženieris. Centrālais Mašīnbūves ZPI ar lielāko raķešu kosmiskās nozares eksperimentālo bāzi. Alga – no 23 000 līdz 30 000 rubļiem.

Kā tas tā ir sanācis, ka inženieri vadošajos, kosmiskajos uzņēmumos saņem mazāku algu, kā oficiantes „Šokoladņicā”? Tas taču ir „kajuk” visam! Nevar taču maksāt nenormālajai Poklonskai Domē 800 000, bet inženierim, kurš atbild par mūsu valsts nākotni – 20 000. Tas ir nonsenss, kas galvā pat nelien.

Neviens normāls cilvēks, kuram ir jābaro ģimene, jāaudzina bērni, neies strādāt uz ‘Roskosmosu”. Talantīgi puiši, kuri varētu celt mūsu kosmisko rūpniecību, vienkārši izbrauc no valsts.

Varbūt „Roskosmosam” nav naudas? Varbūt tas nespēj savilkt galus kopā? Nē, tā priekšniecība dzīvo zaļi, to var saprast no ziņu aģentūru jaunumiem:

„Roskosmoss” ir iztērējis 9 miljonus rubļu, lai noīrētu lidmašīnu, ar ko aizvest delegācijas uz nesekmīgo raķetes startu kosmodromā „Vostočnij”. Valsts iepirkumu datu mājaslapā redzam, ka korporācija ir noīrējusi reaktīvo divmotoru biznesa klases lidmašīnu Gulfstream Aerospace GV-SP. Blagoveščenskas lidostā viņiem bija jānodrošina visu īpašā lidojuma pasažieru apkalpošana pēc „VIP klases”. Iepirkums ticis veikts bez konkursa, „Roskosmoss” to paskaidrojis ar to, ka „pakalpojums ir bijis ļoti steidzīgs”.

Saprotat? Tie arī ir Krievijas ienaidnieki. Cilvēki, kuri spēj tikai rīt un piemēslot – viņi ir sagrāvuši lielo padomju mantojumu un visu iztērējuši savām „VIP klasēm”. Viņi lido ar biznesa džetiem uz budžeta rēķina, bet inženieru korpusam pamet nožēlojamus atlikumus, ko neēstu pat viņu elitārie sunīši.

Tas arī viss. Sajukuši prātā un - ekonomiski nogalinājuši krievu kosmosu. Visās nozīmēs.

http://fishki.net/2450399-svoej-alchnostyju-oni-jekonomicheski-ubivajut-russkij-kosmos.html

[Nākošgad firma „SpaceX” ir paredzējusi vairāk raķešu startu kā Krievija – t.p.]