Ar mīluli - pie altāra.

Pēc interneta un avīzes "Stupeņi" (2013. gada 11. numurs) materiāliem. Tulkojums no izdevuma "Zagļaņi za gorizont" 2013. gada 7. numura,

Mīlestība ir ļauna - iemīlēsi pat āzi. Pēdējā laikā šo izteicienu nereti izmanto arī burtiskā nozīmē: mūsu neprātīgajā gadsimtā cilvēki arvien biežāk stājas laulībā... ar dzīvniekiem. Protams, parasti kā otrās pusītes tomēr neuzstājas āži, bet suņi, kaķi un pat delfīni.

Delfīns un bagātniece.

Pirms dažiem gadiem Izraēlā notika visai neparastas laulības. Precējās 41 gadu vecā miljonāre Šārona Tendlere un 35 gadus vecais delfīns Sindijs.

Dāma iepazinās ar delfīnu, kas dzīvoja voljerā “Delfīnu rifs”, 15 gadus pirms šī nozīmīgā notikuma, kad pirmo reizi atbrauca uz Izraēlas kūrorta pilsētu Eilatu. Tikko ieraudzījusi Sindiju, britāniete saprata, ka ir apburta. Tā bija mīlestība no pirmā acu uzmetiena. No tā laika Šārona sāka braukt uz Eilatu divas-trīs reizes gadā, lai pavadītu laiku kopā ar savu jauno draugu. Viss bija labi, tikai šķiršanās periodi Šāronai likās neizturami. Kad kārtējo reizi viņa ieradās vizītē, viņa vērsās pie delfīna dresētājas Maijas Zilberes ar neparastu lūgumu: atļaut viņai par zināmu summu kļūt par Sindija sievu.

 

 

Kāzas notika līgavaiņa “mājās”, tajās piedalījās daudzi viesi no līgavas puses, šokētie delfinārija apmeklētāji un līgavaiņa sugas brāļi. Kā pienākas, līgava bija baltā kleitā, bija skūpsts un kāzu mielasts, kurā pasniedza makreles. Svētku beigās dāmu iegrūda ūdenī, lai viņa varētu pabūt sava laulātā drauga sabiedrībā.

“Es esmu pati laimīgākā meitene pasaulē, nevis kaut kāda izvirtule”, - paziņoja jaunā sieva. Pēc viņas vārdiem, kad viņa peld kopā ar Sindiju, viņu pārņem miers un svētlaime. “Vienkārši, es esmu ļoti vientuļa. Un ne ar vienu man nav tik labi un mierīgi kā ar Sindiju”, - Šārona atzinās.

Ne mīlestības, bet labuma dēļ.

Vispār, kāzu daudzuma ziņā ar dzīvniekiem pirmo vietu pasaulē pelnīti ieņem Indija. Piemēram, Indijas štatā Orisā laikam notika vienas no pašām neparastākajām kāzu ceremonijām. Divu tūkstošu viesu klātbūtnē 30 gadus vecs vīrietis stājās laulībā... ar čūsku.

Šarma Dalmija, kā jau līgavainim pieklājas, bija tērpies svētku kostīmā. Garīdznieks apstiprināja savienību, lasot tradicionālās mantras. Līgava mierīgi gulēja viņam līdzās uz grīdas.

“kaut arī čūskas neprot runāt, mēs sazināmies īpašā veidā. Katru rītu un vakaru es nolieku pienu pie skudru pūžņa, kur dzīvo mana laulātā draudzene. Viņa vienmēr atlien pēc cienasta un nekad man nekož”, - Šarma saka. - Dažreiz mēs kopā sildāmies saulītē, dažreiz sieva atlien pie manis uz mājām“.

Jāpiezīmē, ka Dalmija pieder pie zemākās indiešu sabiedrības kastas un ir vaišnavu sektas loceklis. Tās piekritēji arī pierunāja vīrieti apprecēties ar čūsku, kas Indijā ir svēts dzīvnieks. Viņi uzskata, ka šī savienība nes veiksmi un aizsargā no nepatikšanām. Tāds pat viedoklis ir arī līgavaiņa mātei: “Es esmu ļoti laimīga. Dsēls bieži slimoja un mums nebija nauda, lai viņu ārstētu. Taču pēc tam, kad viņš sāka nest čūskai pienu, slimība atkāpās. Tāpēc arī dēls iemīlējās kobrā”.

Kaimiņu provincē, lai aizsargātu no ļauna 9 gadus vecu meiteni Karnamoni Hazdu viņu apprecināja ar... klaiņojošu suni. Saskaņā ar santalu cilts ticējumiem, ja bērnam pirmais zobs izaug no augšžokļa, tad bērnam draud milzīgas briesmas. Un novērst tās var tikai ar cilvēka labākā drauga – suņa – palīdzību. Tā arī rīkojās gadījumā ar Karnamoni.

Paši maigākie un uzticīgākie partneri.

Ko tur Indija! Analoģiskas laulības tikušas reģistrētas arī ASV, Eiropā un citās planētas daļās. Dažos Amerikas štatos ir atļauts vai, pareizāk sakot, nav aizliekts stāties laulībā ar dzīvniekiem. Vienkārši, likumdevēji pat nevarēja iedomāties, ka kāds pie vesela saprāta un kārtīgas atmiņas gribēs precēt tādu vai citādu faunas pārstāvi.

Bet Mārgarēta Džonsa no Ilinoisas, esot miruša miljonāra atraitne, kas atstāja visu savu mantojumu mīļotajam sunim Bobijam, tūlīt pat par to iedomājās! Un apprecējās ar bagāto mantinieku. Nu un kas, ka viņam ir četras kājas un aste! Katram ir savi trūkumi.

Džozefa Guizo, Tuvumbas pilsētas iedzīvotājs Austrālijas Kvīnslendas štatā, arī apprecējās ar savu suni – viņš to darīja reliģisku apsvērumu dēļ. Kad vīrietis ieguva savā īpašumā labradoru Haniju, viņš tūlīt sajuta pret savu suni ļoti spēcīgas jūtas un, būdams ļoti reliģiozs cilvēks, uzskatīja, ka tagad viņam Hanija ir jāapprec.

Pēc Guizo vārdiem, viņš nestājās ar labradoru intīmās attiecībās, viņu vada tīri platoniska mīlestība. Viņš arī paziņoja, ka esot izteicis savam sunim precību piedāvājumu, kad bija izvedis to pastaigāties. “Hanija neko neatbildēja man, tāpēc es uzskatīju, ka viņa ir ar mieru”, - austrālietis paskaidroja.

Precējies ar sevi, mīļoto.

Bet dažiem cilvēkiem visvairāk patīk viņi paši. Tik stipri patīk, ka viņi ir gatavi apprecēt paši sevi.

Tā, piemēram, rīkojās Nīderlandes iedzīvotāja Dženifera Husa, viņa kļuva pati sev par sievu. Sieviete nopirka krāšņu kāzu kleitu un sarīkoja laulību ceremoniju pati ar sevi. Kaut gan viņas attiecības pašai ar sevi atsacījās oficiāli reģistrēt, taču holandiete nezaudē cerības, ka kādreiz viņai tas izdosies.

Ķīnas iedzīvotājs Ļu Je ļoti vīlās sievietēs, izmisis, nespēdams atrast sev laulāto draudzeni, tikpat gudru un skaistu kā viņš pats, ka rezultātā nolēma apprecēt pats sevi. Ķīnietis atnesa pie altāra pats savu fotogrāfiju pilnā augumā, kurā bija tērpies skaistā, sārtā kāzu kleitā.

Precējies ar pieminekli.

Dīvaino vēlēšanos saistīties laulības saitēm ar mājas mīluļiem vēl kaut kā var saprast: kaķi un suņi ir dzīvas būtnes, vairums gadījumos mīļas un uzticīgas. Taču, kā lai izskaidro dažu cilvēku mīlestību pret nedzīviem priekšmetiem?

Džins Lī Gjū no Dienvidkorejas apprecējās ar spilvenu-dakimakura (tulkojumā no japāņu - “spilvens, lai apskautos”) ar personāžu vārdā Feita Testarossa no anime “Meitene-burve ririkaru Nanoha”. [Šos spilvenus pavisam nesen izgudroja kāds japānis un tie pēc formas atgādina it kā pusi no cilvēka, gultā ar to, liekas, ka neguli viens – t.p.]

Ērika Latūra apprecējās ar Eifeļa torni, kas apbūra sievieti ar savu skaistumu. Pēc svinīgā notikuma dāma pat nomainīja uzvārdu, kļūstot par Ēriku Latūru Eifeli. Starp citu, tornis nebija viņas pirmā mīlestība: agrāk viņa simpatizēja Berlīnes sienai. Taču viņiem tik un tā nekas nesanāktu, jo vēl 1979. gadā Sienu apprecēja zviedriete, kas pēc kāzām ieguva jaunu uzvārdu un viņu sāka saukt – Eija-Rita Berliner-Mauere. [Laikam vēlāk viņa kļuva par atraitni? Sienu taču nojauca – t.p.]

te būs vēl daži pārsteidzoši fakti.

24 gadus veca meitene Hermione Veja apprecējās ar savu laptopu Aleksi.

Le Vans apglabājis savu karsti mīlēto sievu, izveidoja māla lelli tās veidolā un apprecējās ar savu “Galateju”.

Francūziete Kristela Demišela apprecējās ar sava bojā gājušā līgavaiņa spoku.

Kanādietis Enrē Laružs apprecējās ar kļavas koku.

Moldāvu dzejniece Leonīda Lari 1989. gadā salaulājās ar moldāvu kņaza Štefana čel Mare pieminekli, kas ir uzstādīts Kišiņevas centrā.

Pēc divām nesekmīgām laulībām 42 gadus vecs Melburnas iedzīvotājs pilnīgi vīlās sievietēs un apprecējās ar savu televīzoru.

P.S. Patiešām! http://strawberry-pacifist.xanga.com/419563420/item/

Un vēl kaut kas!

http://www.freedating.co.uk/articles/do-you-take-this-dolphin.html