Apple izziņo jaunos iPhone 15 un iPhone 15 Pro modeļus, kā arī Apple Watch Series 9 un Apple Watch Ultra 2

12.09.2023

Klāt viens no gada apspriestākajiem tehnoloģiju notikumiem, kas neatstāj vienaldzīgu ne pieredzējušu Apple fanu, ne nīstākos pretiniekus. Jau 16. gadu pēc kārtas ticis izziņots jauns iPhone viedtālruņa modelis un citi uzņēmuma produkti. Šajā reizē pie lietotājiem nonāks iPhone 15 modeļi, Apple Watch Series 9 un Apple Watch Ultra 2 viedpulksteņi.

Kā jau pēdējos gados ierasts, Apple produktu prezentācijas vairs nenotiek klātienē, bet mediju pārstāvji tiek aicināti uz vietas uzņēmuma teritorijā, lai noskatītos iepriekš sagatavotu video.

Apple Watch Series 9 viedpulkstenis

Jaunais 9. paaudzes viedpulksteņa modelī ticis aprīkots ar S9 SiP procesoru, kas, protams, ir līdz šim jaudīgākais Apple Watch procesors. Taču tas joprojām nodrošinās tikai vienas dienas baterijas darbību. Pateicoties jaunajam procesoram, dažādi jautājumi Siri viedajam palīgam tiks apstrādāti pašā pulkstenī, nepieslēdzoties mākoņpakalpojumam.

Reizē ar to būs iespējams vaicāt pēc specifiskiem veselības datiem, ko uztver viedpulkstenis. Pateicoties otrās paaudzes Ultra Wideband mikroshēmai, būs iespējams noteikt precīzu iPhone atrašanās vietu. Tiks norādīta distance līdz telefonam. Līdzīgi, kā tas ir, meklējot AirTag piekariņu. Apple Watch Series 9 ekrāna spilgtums sasniegs 2000 cd/m², kas ir divreiz vairāk nekā Series 8 modelim, bet mazākais spilgtums būs tikai 1 cd/m².

Šķiet, ka lielākais jaunums būs iespēja pulksteni kontrolēt ar pirkstu saspiešanu. Piemēram, lai akceptētu zvanu nevajadzēs spiest uz pulksteņa ekrāna, bet gan divreiz saspiest rādītājpirkstu un īkšķi. Šo kustību varēs izmantot, lai piekļūtu citai svarīgākai informācijai pulkstenī. To nodrošinās jaunais S9 procesors.

Apple Watch Series 9 ierasto krāsu shēmu papildinās rozā krāsas korpuss. Kā tika baumots, tad lai samazinātu ekoloģisko nospiedumu, jaunais Apple Watch viedpulkstenis vairs nesaņems ādas aproces. To vietā nāks angliski dēvētais FineWoven, kas būs smalki austs audums. Joprojām izdevies saglabāt sadarbību ar Hermès, jo tika baumots, ka tā varētu tikt pārtraukta, saistībā ar Apple Watch siksniņu nomaiņu.

Ļoti daudz tika runāts par dažādu pārstrādāto materiālu izmantošanu pulksteņa ražošanā, kā arī ražošanas process tiekot darbināts ar elektrību, kas 100% iegūta no atjaunojamiem resursiem. Apple Watch Sport Loop aproce tagad būs radīta no 82% pārstrādājamo materiālu.

Ļoti izteikti ir vēlme prezentēt savu atbildību pret vidi, kas ir atzīstami. Katru gadu šai sadaļai tiek veltīts arvien vairāk un vairāk laika. Gan jau pēc gadiem to spēsim novērtēt vēl vairāk. Tikmēr šogad netika izziņot jauni Apple Watch SE modeļi.

Jaunā Apple Watch Series 9 cena būs sākot no 449 EUR par 41mm modeli, bet 479 EUR par 45mm modeli.

Apple Watch Ultra 2

Otrās paaudzes Apple Watch Ultra 2 viedpulkstenis arī saņēmis jauno S9 SiP procesoru, un to varēs vadīt ar pirkstu saspiešanu. Ekrāna spilgtums sasniegs iespadīgos 3000 cd/m², ļaujot to redzēt tiešos saules staros.

Daļa no Apple prezentētajiem jaunumiem patiesībā ir saistīti tieši ar watchOS 10 operētājsistēmu, ko saņems arī citi modeļi. Līdz ar to tie nav tehniskie jaunumi. Joprojām Apple Watch Ultra 2 varēs lietot aptuveni trīs dienas ar vienu uzlādi.

Runājot par šo produktu, Apple neiztika par informāciju, kādā veidā izdevies samazināt ekoloģisko nospiedumu. Vienas baumas gan neizrādījās patiesas, jo Ultra 2 modelis nav saņēmis melnas krāsas korpusu, un būs pieejams tikai vienā krāsā.

Apple Watch Ultra 2 cena būs 899 EUR.

Apple iPhone 15 un iPhone 15 Plus

Jaunie Apple iPhone 15 modeļi tagad ir aprīkoti ar ovālo ekrāna izgriezumu, ko uzņēmums dēvē par Dynamic Island, un kas tika prezentēts reizē ar iPhone 14 Pro modeli pagājušajā gadā. Viedtālruņi būs aprīkoti ar OLED tehnoloģijas ekrāniem, sasniedzot 1600 cd/m² spilgtumu.

Būs pieejami 6.1 collu un 6.7 collu izmēra displeji. Ekrāns joprojām aprīkots ar keramisko aizsargslāni, kas ir jau pieejams pāris gadus. Jaunās paaudzes iPhone 15 modeļi saņēmuši 48MP izšķirtspējas galveno kameru. Tas ļaus uzņemt augstākas izšķirtspējas, asākas un precīzākas krāsas fotogrāfijas. Būs iespējams uzņemt bildes ar divkāršu optisko palielinājumu, kas nebija iespējams iepriekš klasiskajos iPhone modeļos.

Šajā reizē īpaši tika izcelta Portrait režīma bilžu uzņemšana, nodrošinot uzlabotu kvalitāti sliktas gaismas apstākļos. Šis režīms tagad darbosies automātiski, ja bildē parādīsies cilvēks. Tāpat uzlabotas bilžu apstrādes iespējas pēc to uzņemšanas. Piemēram, iespēja mainīt fokusu no viena cilvēka uz otru.

Sekojot Apple loģikai, jaunie iPhone 15 modeļi tikuši aprīkoti ar A16 Bionic procesoriem, kas iepriekš bija pieejami iPhone 14 Pro modelī. Atskaitot visas gudrās runas par tā uzbūvi, domāju, ka galvenais punkts ir tas, ka procesors nodrošinās visas dienas darbību iPhone 15 modelim.

Apple iPhone 15 saņēmis otrās paaudzes Ultra Wideband mikroshēmu, tāpat kā Apple Watch Series 9. Tā ļaus noteikt precīzu atrašanās vietu trīs reizes tālāk nekā iepriekš. Vēl viens no jaunumiem būs iespēja atslēgt fona trokšņus un koncentrēties vienīgi uz runātāja balsi zvana laikā. Tas lieliski noderēs situācijās, kad apkārt ir skaļš troksnis.

Reizē ar jaunajiem iPhone modeļiem un iepriekšējā gadā izziņoto satelītu atbalstu, būs pieejams jauns pakalpojums, piedāvājot palīdzību uz ceļa, kad notikusi problēma ar auto. Sākotnēji tā būs pieejama ASV.

Protams, ar nosacīti pompozu tiek pieteikta USB-C pieslēgvieta, ko saņēmis iPhone 15 modelis. Reizē ar to tika izziņots, ka USB-C saņēmusi AirPods Pro 2 uzlādes kārbiņa. To būs iespējams uzlādet arī no iPhone, tā kā ir notikusi pilnīga Apple produktu pāreja no Lightning uz USB-C, izņemot AirPods Max bezvadu austiņas.

Saistībā ar visām vides lietām, kā tika baumots, tad iPhone 15 izskaistināšanai būs pieejami FineWoven materiāla vāciņi, aizstājot iepriekš pieejamos ādas apvalkus. Telefons būs veidots no 75% pārstrādāta alumīnija, un akumulatorā ticis izmantots 100% pārstrādāts kobalts.

Apple iPhone 15 būs pieejami 5 krāsās: melnā, gaiši zilā, gaiši zaļā, gaiši dzeltenā un rozā. Viedtālruņa cena būs sākot no 949 EUR par iPhone 15, bet 1099 EUR par iPhone 15 Plus.

Apple iPhone 15 Pro un iPhone 15 Pro Max

Kā tika gaidīts, tad lielākos un interesantākos jaunumus saņēmuši iPhone 15 Pro modeļi. Tā korpuss būs veidots no titāna, nodrošinot lielāku izturību un mazāku svaru. Tāpat jaunie materiāli un iespējas ļāvušas samazināt ekrāna apmales, padarot tās par šaurākajām nozarē. Joprojām būs pieejami divi izmēri: 6.1 un 6.7 collas.

Apple iPhone 15 Pro izmantos 5. pakāpes titānu. No vizuālā viedokļa viedtālrunis vairs neizskatīsies tik gluds, tomēr tā nebūs īstenība, un apmales neskrāpēs lietotāja roku. Tikmēr iekšējā struktūra būs veidota no alumīnija. Izmantojot jaunos materiālus, piedomāts pie iespējas ērtāk nomainīt iekšējās komponentes un aizmugurējo stikla paneli.

Jaunie iPhone Pro modeļi ir saņēmuši speciālu Action pogu, kas aizstās iepriekšējo skaņas izslēgšanas slēdzi. Tā būs maza izmēra poga virs skaļuma regulēšanas pogām, kurai varēs piesaistīt dažādas funkcijas, lai tās izsauktu ar vienu spiedienu. Ekrāns lielos vilcienos ir palicis tāds pats, un lielākais jaunums ir tieši iOS 17 piedāvātais StandBy režīms, kas attēlos informāciju, kamēr iPhone atradīsies horizontālā stāvokl un lādēsies.

Apple iPhone 15 Pro modeļi ir aprīkoti ar jaunu A17 Pro procesoru. Kā redzams, tad ir radies jauns procesoru nosaukums, izmantojot vārdu Pro. Līdzīgu nosaukumu shēmu esam redzējuši jau citos produktos. Tas būs pirmais 3nm tehnoloģijas procesors, kas tiek izmantots viedtālrunī. Kā teica Apple, tas būs līdz šim ātrākais viedtālruņa procesors pasaulē. Īsāk sakot būs apmēram 10% līdz 20% uzlabojumi dažādos rādītājos. Spriežot pēc prezentācijas, jauno procesoru jau varēs salīdzināt ar datora procesoriem.

Viens no jaudas piemēram ir iespēja palaist videospēli “Resident Evil 4” jaunajos iPhone 15 Pro modeļos, kas iepriekš nebija iespējams.

Jaunais iPhone 15 Pro saņēmis uzlabotu 48MP izšķirtspējas galveno kameru. Tagad būs iespējams izmantot 48MP arī HEIF formātam. Būs iespējams izvēleties starp trim populāriem fokusa garumiem: 24mm, 28mm un 32mm. Apple iPhone 15 Pro arī saņēmis uzlabotās Portrait režīma iespējas, tāpat kā iPhone 15 modeļi. Parastais iPhone 15 Pro varēs izmantot trīskāršu optisko palielinājumu.

Tikmēr iPhone 15 Pro Max modelis varēs izmantot pieckāršu optisko palielinājumu, kā arī sasniegt 120mm fokālo garumu. Lai to izdarītu, netiks izmantota periskopa tipa lēca, kā tika baumots iepriekš, bet Apple ir radījis savu risinājumu. Jaunās kameras būs spējīgas uzņemt 4K izšķirtspējas video ar 60fps iepriekšējo 4K 30fps vietā. Ar jaunajām kamerām būs iespējams uzfilmēt 3D video, kopēc tam varēs skatīties Apple Vision Pro brillēs.

Jā, arī iPhone 15 Pro saņēmis USB-C pieslēgvietu, kas ļaus apmainīties ar informāciju, kuras ātrums sasniegt 10GBb/s. Tiesa, tam būs nepieciešams atsevišķi iegādāties Apple datu pārraides kabeli.

Jauno iPhone 15 Pro būs pieejami četrās krāsās: dabīgā titāna krāsa, melnais titāns, zilais titāns un baltais titāns. Lētākā iPhone 15 Pro modeļa cena būs 1199 EUR, bet dārgākais iPhone 15 Pro Max modelis sasniegs 1949 EUR.

Vēl no jaunumiem ir iespēja iegādāties lielāka izmēra iCloud ietilpību, proti, 6TB un 12TB.

Kurš no jaunumiem un produktiem jūs ieinteresēja visvairāk?
https://kursors.lv/2023/09/12/apple-izzino-jaunos-iphone-15-un-iphone-15-pro-modelus-ka-ari-apple-watch-series-9-un-apple-watch-ultra-2/