Apple izziņo jaunos iPhone 14, Apple Watch Series 8 un jauno Apple Watch Ultra, kā arī otrās paaudzes AirPods Pro austiņas

08.09.2022

Ir pagājis gads, un atkal klāt ierastā Apple rudens prezentācija. Kaut arī šajā reizē pasākums ir ar žurnālistu piedalīšanos klātienē, visi prezentāciju video materiāli joprojām ir filmēti iepriekš. Un jāatzīst, ka tie tiešām ir acij tīkami.

Kā ierasts šādu prezentāciju sākumā, Tims Kuks veic kādu atsauci par aktualitātēm, un šajā reizē jau no pašā pasākuma sākumā ir skaidrs, ka tiks prezentēti jaunie iPhone, Apple Watch un AirPods modeļi.

Vēl prezentācijās ievadā ir publiskoti interesanti stāsti par to, kā Apple Watch ir izglābis dzīvības, un viens no iespaidīgākajiem ir par tā darbību, kad notikusi lidmašīnas avārija, kuras rezultātā viedpulkstenis automātiski izsaucis neatliekamo palīdzību.

Jaunais Apple Watch Series 8 un Watch SE

Jaunais Apple Watch Series 8 modelis ir dizainiski identisks iepriekšējās paaudzes Apple Watch Series 7, līdz ar to saglabājot ierastos izmērus un formu, tikai ar nedaudz noapaļotākām malām, lai attēlotu pēc iespējas vairāk informācijas. Tas ir saņēmis jaunu temperatūras sensoru, kas ļaus pietiekami precīzi noteikt menstruālo ciklu un ovulāciju. Temperatūra tiks mērīta gan no rokas locītavas, jo viens sensors atradīsies viedpulksteņa aizmugurē, bet viens ekrānā. Protams, nav aizmirsts par drošību, jo šī informācija tiks aizsargāta no svešām acīm.

Tāpat jaunais Apple Watch Series 8 viedpulkstenis saņēmis funkcionalitāti, kas ļaus noteikt to vai cilvēks ir nokļuvis autoavārijā. Tas būs pateicoties jauniem kustību sensoriem, kuri spēj noteikt precīzu trieciena momentu, kā arī spiediena spēku. Tāpat Apple ir ievācis informāciju par dažādām avārijām, lai no šīm triecienu analīzēm spētu noteikt negadījumu. Viedpulkstenis varēs noteikt autoavāriju no populārākajiem auto modeļiem, un tas spēs automātiski noteikt, kad cilvēks pārvietojas ar auto. To nodrošinās gan mikrofons, gan akselerometrs. Ja pulkstenis sajutīs avāriju, tas parādīs attiecīgo paziņojumu un ja lietotājs nebūs spējīgs nospiest “Viss kārtībā” pogu, automātiski izsauks glābējus.

Joprojām pulkstenis spēs nodrošināt vienas dienas baterijas darbību. Jaunums būs iespēja ieslēgt uzlaboto Low Power Mode režīmu, lai saglabātu ilgāku darbību, atslēdzot lielāku daļu funkciju. Tas ļaus sasniegt 36 stundu darbību pret 18 stundām bez aktivizētas šīs funkcijas. Tāpat ar jauno watchOS 9 un sākot no Series 5 modeļiem LTE režīms darbosies arī ārvalstīs.

Tāpat būs pieejamas ierastās krāsas un jaunas aproces. Reizē papildināti gan speciālie Nike un Hermes modeļi ar īpašām aprocēm, kas lielos vilcienos neko nemaina, bet tikai stilu. Kopumā jaunais modelis ļaus noteikt temperatūru un palīdzēs noteikt menstruālo ciklu, bet pārējais gan dizainiski, gan jaudas ziņā neatšķirsies no iepriekšējā Series 7 modeļa. Jāpiezīmē, ka ļoti daudz jaunumu ir vairāk saistīti ar operētājsistēmu watchOS 9, nevis tehniskajiem uzlabojumiem, tāpēc daļa funkcionalitāšu būs pieejamas vecākiem modeļiem. Tā cena būs 499 EUR par parasto modeli, bet 549 EUR par LTE modeli.

Atjauninājumus saņēmis arī Apple Watch SE budžeta klases Apple viedpulkstenis, kas tagad būs veidots pilnībā no 100% pārstrādāta alumīnija, kā arī ieguvis jaunas krāsas. Tas būs spējīgs sniegt ierastās pamata darbības, kā arī būs saņēmis jaunos kustību sensorus, kas var noteikt autoavāriju līdzīgi Apple Watch Series 8. Izmēra ziņā tas līdzināsies pirmās paaudzes SE, bet būs par 30% lielāks nekā Series 3 modelis. Tas būs lielisks tiem lietotājiem, kuri vēlas vienkāršu viedpulksteni ikdienas lietotošanai un nevēlas par to maksā pārlieku daudz naudas. Otrās paaudzes Apple Watch SE cena būs 299 EUR par 40 mm modeli, bet 339 EUR par 44 mm modeli.

Jauns izturīgais viedpulksteņa modelis Apple Watch Ultra

Neizpalika ilgi gaidītais jaunais izturīgais Apple Watch viedpulksteņa modelis Apple Watch Ultra (nevis Pro, kā tika baumots iepriekš). Tas būs līdz šim izturīgākais Apple viedpulksteņa modelis, kura rāmis ir veidots no titāna, bet ekrāns būs veidots no safīra, un tas būs pilnībā taisns, kas to pasargās no lieliem tricieniem. Apple Watch Pro būs 49mm liels viedpulkstenis. Jaunums ir jauna papildu Action poga, kura varēs atbildēt par dažādām funkcijām, kā arī ritināšanas poga aprīkota ar izgriezumiem, lai to būtu ērtāk lietot dažādos apstākļos, piemēram, cimdos.

Apple Watch Ultra saņēmis līdz šim lielāko bateriju no Apple viedpulksteņiem, nodrošinot 36 stundu darbību, bet ieslēdzot īpašo taupības režīmu varēs sasniegt 60 stundas, kas tāpat nesniedzas tuvumā citiem sporta viepdulksteņiem. Lielais ekrāns ļaus nodrošināt plašāku informācijas attēlošanas iespēju, kas noderēs aktīviem cilvēkiem. Uzlabotais mikrofons ļaus labāk uztvert cilvēka balsi, jo to paredzēts lietot, piemēram, vējainos apstākļos, cik nu gan kāds gatavs runāt pa telefonu, kāpjot kalnos.

Ir padomāts par jaunām pulksteņa aprocēm, kas pielāgosies dažādām aktivitātēm, īpašu uzmanību pievēršot skrējējiem, peldētājiem un kalnā kāpējiem. Dizaina ziņā jaunais pulkstenis atgādinās ierastās Apple Watch tendences, tomēr tas būs biezāks un masīvāks, labajā sānā būs ļoti izteiktas pogas un izvirzījums. Tāpat piedomāts pie precīza GPS rādījuma, jo tas ir svarīgi šāda pulksteņa izmantotājiem, līdz ar to Apple izveidojis jaunu divu frekvenču nolasīšanas iespēju. Nakts laikā būs iespējams samazināt ekrāna krāsas, pagriežot rotējošo pogu.

Apple apgalvo, ka šis GPS būs visprecīzākais līdz šim pieejamais sporta viedpulksteņos. Apple Watch Ultra rādīs arī augstuma metrus, kas ir svarīgi skējējiem. Ar speciālo Action pogu varēs uzsākt jaunu laika atskaiti skrējienā, kas īpaši noder treniņos. Protams, pulkstenis radīts ar domu, lai tas darbotos ļoti dažādās temperatūrās. Pārgājienā noderēs uzlabotais kompass, un viedpulkstenis būs spējīgs atcerēties iepriekšējās koordinātes, ja cilvēkam gadījies apmaldīties.

Interesanta iespēja ir ieslēgt sirēnu, lai tādējādi ziņotu par savu atrašanās vietu. Pulkstenis būs spējīgs parādīt cik dziļi cilvēks ir ieniris, kā arī atspoguļot ūdens temperatūru, kas noderēs nirējiem un ūdens sporta mīļotājiem. Tā rezultāta ir radīta speciāla lietotne Oceanic+, kas palīdzēs droši ienirt un uzpeldēt. Šis modelis principā paredzēts tikai ļoti noteiktam lietotāju profilam, kas ir aktīvi sportisti. Tā cena mūsu pusē ir 999 EUR, un visi Apple Watch Ultra modeļi ir aprīkoti ar LTE mobilo sakaru iespēju.

Otrās paaudzes AirPods Pro bezvadu austiņas

Par šo baumu fāzē nebija īstas skaidrības, tomēr Apple izziņojis otrās paaudzes AirPods Pro bezvada austiņu modeli, un AirPods Pro bijis līdz šim vecākais aktīvais pārdotais Apple produkts. Jaunais modelis ir saņēmis identisku dizainu iepriekšējai paaudzei, taču jaunums ir otrās paaudzes skaņas apstrādes procesors H2, kas nodrošinās uzlabotu skanējumu.

Jaunās tehnoloģiskās iespējas ļaus uzlabot Spatial Audio telpiskā skanējuma funkcionalitāti, un kā Apple saka, tad klausītājam liksies, ka viņš atrodas privātā koncertā uz skatuves, kurā skaņa dzirdama no visām pusēm. Papildu tam algoritms būs spējīgs pielāgoties katra lietotāja ausīm, lai radītu šo sajūtu. Tāpat būs uzlabota aktīvā trokšņu slāpēšana (ANC), ko nodrošinās H2 procesors, un tā būs par divām reizēm labāka nekā pirmās paaudzes AirPods Pro austiņās.

Apple AirPods Pro 2 īpašnieki saņems īpašas maza izmēra gumijas, kas var uzlabot pasīvo trokšņu slāpēšanu. Joprojām austiņu kājiņā būs spiediena sensori, taču tagad tie papildināt ar iespēju sajust slīdēšanas kustību, līdz ar to sniedzot iespēju regulēt skaļumu caur austiņām. Aleluja, beidzot! Ar vienu uzlādi austiņas darbosies sešas stundas ar ieslēgtu ANC, un uzlādes kārbiņa nodrošinās papildu 30 stundu uzlādi. Kā baumots iepriekš, jaunā kārbiņa būs spējīga pati atskaņot signālu, lai to atrastu ātrāk. Tāpat austiņu uzlādes kārbiņu varēsim uzlādēt novietojot uz Apple Watch lādētāja. Ērtākai pārnēsāšanai būs iespējams šo kārbiņu ievērt virvītē. Jauno Apple AirPods Pro 2 cena būs 299 EUR.

Jaunie iPhone 14 modeļi

Šeit jau no sākuma var pateikt, ka lielākais jaunums ir lielāka izmēra klasiskā iPhone modelis. Tas būs ar 6,7 collu diagonāli, un tas sauksies iPhone 14 Plus. Protams, tas atspoguļos vairāk informācijas, līdz ar to sniedzot plašākas iespējas pārvaldīt dažādas lietotnes, piemēram, redzēt vairāk datu par fitnesa aktivitātēm. Apple iPhone 14 izmērs saglabāsies 6,1 collu izmērā.

Abi modeļi saņēmuši jau ierasto XDR displeju, un kopumā tas izskatās identisks iPhone 13 paaudzei, jo Apple nerunā par nekādām citām tehniskajām detaļām. Nedaudz izmainītas ir krāsas, piedāvājot gaiši zilu. Izskatās, ka iPhone 14 modelis varētu būt saņēmis to pašu bateriju, kas nodrošinās pietiekami ilgu darbības laiku, īpaši, iPhone 14 Plus modeļa sakara.

Jā, baumas ir bijušas patiesas, jo jaunie iPhone modeļi joprojām saņēmuši pērnā gada A15 Bionic procesoru, tomēr tas ir saņēmis piecus grafiskos (GPU) procesorus. Tāpat tas labāk apstrādās bildes, bet lielos vilcienos tas ir tas pats procesors, un tagad Apple spiež uz ļoti maziem sīkumiem, kurus noteikti nepamanīs lielākā daļa lietotāju.

Apple iPhone 14 saņems uzlabotu galveno kameru, kas joprojām būs ar 12 MP izšķirtspēju. Salīdzinot ar iepriekšējo modeli, tā uzņems par 49% labākas bildes vājā apgaismojumā. Tāpat jaunais viedtālruņa modelis saņēmis jaunu priekšējās kameras dziļuma sensoru, kas nodrošinās ātrāku fokusu un labāku darbību sliktas gaismas apstākļos. Uzlabojumus ieguvusi arī datorizetā bilžu apstrāde, kas tieši saistīta ar procesora izmantošanu.

Kā norāda Apple, tad šajā reizē lielus uzlabojumus saņēmusi kamera, kurai pieejams jauns Action režīms, kas darbosies līdzīgi kā speciāli rokturi, kas nodrošina līdzsvaru (angliski gimbal), kas nozīmē, ka tā filmēs stabilu video attēlu. Tas būs īpaši noderīgi uzņemot video, esot kustībā. Reāls ieguvums varētu būt ērtāka pārslēgšanas starp vairākām e-SIM kartēm. Interesanti, ka ASV pieejami iPhone modeļi nebūs aprīkoti ar atsevišķu SIM kartes pieslēgvietu, līdz ar to Apple soli pa solim virzās uz mērķi atbrīvoties no dažādām ārējām pieslēgvietām.

Protams, Apple runāja par dažādiem drošības ieguvumiem, bet domāju, ka tie vairāk saistīti ar jauno operētājsistēmu iOS 16 (kas visiem būs pieejama no 12. septembra), ne tieši jaunajiem iPhone modeļiem. Labāk apzināties, ka ir dažādas drošības iespējas,un ka tās nekad nenāksies izmantot praksē. Saistībā ar to tika izziņota iPhone iespēja pieslēgties pie satelītiem, ja nav pieejams ierastais pārklājums no torņiem. Par šo tika baumots iepriekš.

Šis satelīts gan būs paredzēts tikai ārkārtas gadījumos, bet ne ikdienā, kā arī debesīm būs jābūt skaidrām, bet ja laiks ir mākoņains, tad ziņu apmaiņa var ievilkties vairāku minūšu garumā. Tādēļ Apple ir izdomājuši lietot dažādas pamata frāzes, lai ātrāk komunicētu ārkārtas gadījumos. Jāpiezīmē, ka šis serviss nebūs par brīvu, bet jaunajiem iPhone 14 klientiem tas pirmos divus gadus būs bez maksas, tāpat sākumā tas būs pieejams ASV un Kanādā.

Jāatzīst, ka par iPhone 14 tas vairāk ir par dažādām funkcionālajām iespējām, bet mazāk par reāliem tehnoloģiskajiem jaunumiem, jo principā tas ir pagājušā gada iPhone 13 modelis. Beidzot visiem lietotājiem no visām valstīm būs pieejams Fitness+ serviss. Jaunā iPhone 14 cena būs sākot no 999 EUR, bet iPhone 14 Plus no 1149 EUR. Salīdzinājumam ASV iPhone 14 cena ir sākot no 799 USD.

Apple iPhone 14 Pro

Izskatās, ka Pro modeļi gan nesīs lielākus jaunumus, un tas tiešām ir jaunais ekrāna izgriezums, kas beigās ir ovāla formā un vairs nesaskarsies ar augšējo malu, bet būs pilnībā nodalīts. Interesanti, ka Apple gājuši tieši pretējā virzienā un vairs necenšas noslēpt ekrāna izgrauzumu. Tagad tas nosaukts par dinamisko saliņu un tā spēj mainīt izmēru, kā arī attēlot dažādu informāciju, piemēram, par zvanu vai atskaņoto mūziku. Interesanta ideja, kas nekur citur nav redzēta un domāju, ka varam paredzēt, ka drīz to kopēs lieli un mazi Android ierīču ražotāji.

Apple iPhone 14 Pro rāmis kā jau ierasts būs veidots no tērauda. Viens no jaunumiem būs violetās krāsas modelis. Kā jau teicu, lielākais no vizuālajiem jaunumiem ir ekrāna izgriezums, kurā ievietoti sensori un priekšējā kamera.

Joprojām saglabāsies iepriekšēji 6,1 un 6,7 collu displeji, bet būs samazinātas apmales. Tāpat ekrāna maksimālais spilgtums sasniegs 2000 cd/m². Jā, baumas izrādījušās patiesas arī par vienmēr ieslēgto (angliski always-on) ekrānu, beidzot sastādot konkurenci citiem ražotājiem, kas to piedāvā jau daudzus gadus. Šis režīms vienmēr attēlos gan ekrāna logrīkus, gan paziņojumus, kas būs pienākuši.

Apple iPhone 14 Pro saņēmis jaunu A16 Bionic procesoru, kas būs aprīkots ar 16 miljardiem tranzistoru. Tas būs pirmais 4 nm mobilais procesors. Protams, tas būs ātrākais mobilais procesors tirgū, un šim gan jau var piekrist tagad. Tas būs ļoti jaudīgs. Jaunais Neural Engine spēs apstrādāt līdz 17 miljoniem darbību sekundē. Procesors saņēmis īpašu sadaļu ekrāna darbībai, lai nodrošinātu 1 Hz atsvaidzi un vienmēr ieslēgto displeju.

Nopietni uzlabojumi beidzot arī kameru segmentā. Apple iPhone 14 Pro būs aprīkots ar 48 MP izšķirtspējas galveno kameru, kas būs aprīkota ar Quad Pixel sensoru, kas spējīgs uztvert četras reizes vairāk pikseļu. Tas būs līdz šim lielākais sensors Apple iPhone viedtālrunī. Loģiski. Jaunā kamera spēs uzņemt divreiz labākus foto vājas gaismas apstākļos. Apple iPhone 14 Pro ļaus uzņemt jaunu divreiz pietuvināto Telephoto režīmu. Profesionāļi varēs izmantot ProRAW formātu, bet tas bija pieejamas iepriekšējās paaudzes Pro modelī, taču tagad tas varēs izmantot jauno 48 MP sensoru. Jaunais sensors ļaus uzņemt vēl asākus Macro režīma attēlus. Reizē uzlabota LED gaismiņa, kas kļuvusi divreiz spilgtāka.

Tāpat kā iPhone 14, arī jaunie Pro modeļi saņēmuši īpašo Action video uzņemšanas režīmu. Pagājušajā gadā izziņotais Cinematic režīms tagad darbosies ar 24 un 30 kadriem sekundē. Vismaz Apple kameru jaunumus pasniedz ar domu, ka tie var noderēt profesionāļiem video un foto uzņemšanā, bet par to es neņemos spriest.

Neskaitot jaunās iespējas, Apple joprojām sola lielisku baterijas darbību, bet to atklās testi, taču skatoties iepriekšējā gada salīdzinājumus, iPhone 13 Pro turējās visilgāk, un to varētu sagaidīt arī no šiem modeļiem. Vienīgi vairāk enerģiju varētu patērēt vienmēr ieslēgtais displejs, taču nedomāju, ka tas kritiski ietekmēs kopējo patēriņu. Tāpat jaunie Pro modeļi varēs izmantot Apple satelītu tīklu. Apple iPhone 14 Pro modeļa cena būs sākot no 1299 EUR, bet iPhone 14 Pro Max sākot no 1449 EUR.

Ko tu domā par jaunajiem Apple produktiem? Vai tie nes tādas funkcijas, kas tev liek gribēt iegādāties šo gadžetus? Varbūt ir kaut kādas nianses, ko jaunajās ierīcēs gaidīji, taču tā arī nesaņēmi? Pastāsti par to plašāk komentāros. Cepums tam komentētājam, kas pirmais nokliegsies, ka “Always on” displejs Android ierīcēs jau ir vairāk nekā 10 gadus! https://kursors.lv/2022/09/08/apple-izzino-jaunos-iphone-14-apple-watch-series-8-un-jauno-apple-watch-ultra-ka-ari-otras-paaudzes-airpods-pro-austinas/