Apple izlaidis 10 paaudzes iPad ar jaunu dizainu un košām krāsām

19. Okt, 2022

Vakar, 18. oktobrī, Apple preses relīzē savā oficiālajā vietnē paziņojis par jaunu dizainu saviem iPad planšetdatoriem. Jaunajiem 10 paaudzes planšetdatoriem ir 10,9 collu Liquid Retina displejs, to darbina A14 Bionic procesors un tas būs pieejams jaunās, košās krāsās.

“Mēs esam sajūsmā par pilnībā pārveidotā iPad nonākšanu mūsu visu laiku progresīvākajā iPad klāstā,” stāsta Apple vecākais viceprezidents pasaules mārketinga jautājumos Gregs Josvjaks. “Ar lielu 10,9 collu Liquid Retina displeju, jaudīgu A14 Bionic procesoru, pirmo reizi ainavas virzienā novietotu priekšējo kameru, ātru bezvadu savienojamību, USB-C un atbalstu tādiem aksesuāriem kā jaunais Magic Keyboard Folio, jaunais iPad nodrošina lielāku vērtību, daudzpusību – un vienkārši izskatās nedaudz interesantāk.”

Apple iPad jaunais dizains

Jaunie iPad planšetdatori būs pieejami 3 košās krāsās – zilā, dzeltenā un rozā -, kā arī jau ierastajā sudraba tonī. Jaunajam modelim ir nedaudz šaurāki rāmji un ekrāns ir izstiepts tuvāk ierīces malām, saglabājot gandrīz tos pašus ierīces izmērus, kā iepriekšējās paaudzes planšetdatoram. 10.9 collu lielais Liquid Retina displejs nodrošina 2360 x 1640 pikseļu izšķirtspēju, gandrīz 4 miljoni pikseļus, 500 nitu spilgtumu un True Tone tehnoloģiju. True Tone ir Apple izstrādāta displeja tehnoloģija, kas, mainot ekrāna spilgtumu un temperatūru, palīdz attēliem dažādās apgaismojuma situācijās izskatīties dabiskāk.

Ja jaunais dizains neliksies nekas īpašs un vēlēsieties būt atšķirīgs, ražotājs piedāvā ierīces aizmugurē izvietot personalizētu gravējumu.

A14 Bionic procesors Apple planšetdatoros

Ražotājs sola, ka līdz ar A14 Bionic procesora ievietošanu jaunajā planšetdatorā, tas, salīdzinot ar iepriekšējo paaudzi, iegūs līdz pat 20% labāku CPU veiktspēju un līdz pat 10% grafikas uzlabojumus. Apple arī piemetina, ka tas padarīs iPad līdz pat 5 reizēm ātrāku kā vispārdotāko Android planšetdatoru. Netiek gan piemetināts Android planšetdatora nosaukums, taču pieminēts, ka tests veikts septembrī, salīdzinot 10 paaudzes iPad ar A14 procesoru un Android planšetdatoru ar MediaTek MT8768N procesoru un jaunāko Android 11 operētājsistēmu.

Pašportretu kamera mainījusi atrašanās vietu

Visos iepriekšējos Apple planšetdatoros pašportretu kamera bija izvietota ierīces portreta režīmā jeb pie tās īsākās augšējās malas. Līdz ar dizaina maiņu, ražotājs veicis izmaiņas un pārvietojis to pie ierīces garākās malas jeb tās ainavas režīmā. Izmaiņas veiktas, lai, piedaloties video zvanos vai veicot video ierakstus, lietotājs atrastos tieši pretī kamerai nevis skatītos augšup uz to. Pati kamera aprīkota ar 12MP sensoru un Center Stage funkciju, kas automātiski pietuvinās video un sekos līdzi lietotājam, lai tas vienmēr paliktu kadrā. Duālie mikrofoni video laikā palīdzēs slāpēt dažādas fona skaņas.

Jaunas iPad funkcijas

Līdz ar jaunu planšetdatora versiju, parādījušās arī jaunas funkcijas. Kā būtiskākās no tām var minēt:

  • Iespējas rediģēt vai atsaukt nesen nosūtītas ziņas;
  • Jaunu lietotni Freeform, kas palīdzēs uzlabot produktivitāti;
  • iCloud Shared Photo Library piedāvās automātiski kopīgot attēlus ar līdz pat 6 ģimenes locekļiem;
  • Interneta pārlūkprogramma Safari pievienos Tab Groups un uzlabos drošību;
  • Mail lietotne piedāvās iespēju ieplānot e-pastus noteiktam laikam un ļaus tos atcelt pirms tie izsūtīti;
  • Weather lietotne ar animācijām paziņos par laika apstākļiem un pēkšņām to izmaiņām;
  • Live Text spēs atpazīt tekstu no attēliem un video.

iPad kļuvis nedaudz dabai draudzīgāks

Jaunajos Apple planšetdatoros procentuāli tiek izmantoti vairāk otrreiz pārstrādāti materiāli kā agrāk. Iepakojumā tiek izmantota mazāk plastmasa un 97% iepakojuma ir veidoti uz “šķiedru bāzes”, tuvinot Apple  mērķim līdz 2025. gadam pilnībā vairs neizmantot plastmasu iepakojumos. Par no šķiedru bāzes veidotu iepakojumu bieži tiek saukts iepakojums, kas veidots no atjaunojamas koksnes.

Šobrīd Apple ir oglekļa dioksīda emisiju ziņā neitrāls uzņēmums. Līdz 2030. gadam uzņēmums vēlas panākt 100% oglekļa emisiju neitralitāti visā ražošanas piegādes ķēdē un visos produktu aprites ciklos.

Cena un pieejamība

Jaunos planšetdatorus iespējams rezervēt iepriekš pārdošanā oficiālajā mājas lapā jau no 18. oktobra. Sākumā tie būs pieejami 28 valstīs, kas nav izziņotas, bet Latvijas oficiālajā Apple vietnē tie nav izvietoti.  Cenas sāksies aptuveni no 450 Eur par 64 GB versiju un sākot no aptuveni 510 Eur par 256 GB versiju. Apple 10 paaudzes iPad planšetdatori veikalos būs pieejami un to piegādes tiks uzsāktas pēc 26. oktobra.

Līdz ar jaunajiem 10 paaudzes iPad ražotājs paziņoja arī par jauniem iPad Pro, bet par tiem nedaudz vairāk – nākošajā rakstā.

https://notepad.lv/apple-izlaidis-10-paaudzes-ipad-ar-jaunu-dizainu-un-kosam-krasam/