AOC CU34P3CV – platleņķa monitors IT entuziastiem

Priede 27. Sep, 2023

Vienalga vai ikdienas darbiem izmantojat portatīvo vai stacionāro datoru, mūsdienu digitālajā laikmetā, ikvienam, kas daudz laika pavada pie datora, kārtīgs monitors ir kļuvis par nepieciešamību. Jāsaka, ka mūsdienās interneta veikalos monitoru klāsts ir visai pārpilns – tiek piedāvāti monitori ar dažādas izšķirtspējas, izmēru un proporciju ekrāniem ļoti dažādās cenu kategorijās. Pavisam nesen AOC mums uz apskatu atsūtīja CU34P3CV monitoru. Tas ir platleņķa monitors ar ieliektu displeju, kas mums, kā IT entuziastiem it īpaši iet pie sirds, jo platajā ekrānā iespējams izvietot vairāku programmu logus un ērti tos pārskatīt. Ar kādām vēl priekšrocībām izceļas šis monitors? Par to šajā apskatā!

AOC CU34P3CV ekrāna izšķirtspēja un krāsu precizitāte

Nenoliedzami ekrāna izšķirtspēja, izmērs un krāsu precizitāte ir 3 galvenie faktori, kuriem vairums pievērš uzmanību, izvēloties jaunu monitoru.

Tā kā AOC CU34P3CV ir platleņķa monitors, tā dimensijas ir nedaudz citādas kā ierasts – tas ir 36.7 cm augsts un veselus 80.8 cm plats un sasniedz 34 collas! Bet bez uztraukuma – ja izvēlēsieties šo monitoru kā savu ikdienas sabiedroto, monitora ieliekuma dēļ, tas uz darba galda neizskatīsies pārlieku liels.

Kā tad ar ekrāna kvalitāti? AOC CU34P3CV ekrāns nodrošina 3440 x 1440 pikseļu izšķirtspēju (Wide Quad HD (WQHD)). Monitora 21:9 malu attiecība ir lieliska, lai ne tikai skatītos filmas, bet, lai arī iegrimtu video montāžas, fotoattēlu apstrādes vai programmēšanas darbos, jo uz ekrāna ir gana vietas, lai ērti izvietotu un pārskatītu dažādu programmu logus.

Ražotājs savā oficiālajā lapā min, ka ekrānam ir 8-bitu krāsas, kas nodrošina plašu krāsu paleti dzīvīgiem, dabiska izskata attēliem. Monitora VA panelis attēlo dziļākus melnos toņus un augstu kontrastu izteikti spilgtiem un gaišiem attēliem. Jāsaka, ka krāsas monitoram nav tās sliktākās, taču, šis monitors nebūs piemērots, piemēram, video krāsošanas darbiem, kur nepieciešama augsta krāsu atainošanas precizitāte, bet jāatcerās, ka monitoriem ar augstas precizitātes krāsu atainošanu cena ir ievērojami augstāka.

AOC CU34P3CV funkcijas

AOC CU34P3CV korpusa kreisajā malā izvietotas visai daudz pogas ar plašām funkcionalitātes iespējām. Jāsaka, ka sākumā šķita nedaudz sarežģīti atrast, kur tad pogas īsti novietotas, jo korpusa malā esošās ikonas ir mazas, bet pašas pogas paslēptas korpusa apakšā. Daudziem monitoriem mūsdienās tiek izmantotas plānas vai skārienjutīgas pogas, tādēļ AOC CU34P3CV biezās pogas, kas rada nelielu klikšķa skaņu, šķita nedaudz vecmodīgas, taču savas funkcijas tās, protams, pilda.

Funkciju klāsts ir visai bagāts. Kā jau vairumam monitoru, ar pogām varēsiet mainīt monitora spilgtumu, kontrastu, vai izvēlēties kādu jau no ražotāja iestatītajiem režīmiem.

Monitoram ir septiņas dažādas funkcijas iespējas. Luminance piedāvā iespēju mainīt kontrasta un spožuma iestatījumus. Color Setup ļauj mainīt krāsu siltumu, kā arī variet norādīt, kuras krāsas vēlaties izcelt. Picture Boost viena no iespējām ir izcelt konkrētu ekrāna lauku, piešķirot tam lielāku kontrastu. Turpretī, OSD Setup pieejami dažādi iestatījumi, piemēram, valodas iestatīšana. PIP Settings kā, iespējams, jau var saprast pēc nosaukuma, sadaļā var iestatīt PIP un PBP režīmus.

Game Settings ir visplašākais piedāvājums ar iestatījumiem, ko var mainīt. Pie pirmās sadaļas Game mode jau tiek piedāvātas sešas dažādas funkcijas, līdzīgi tas ir arī citās sadaļās – shadow controloverdrive, u.c. Pie Extras atrodami papildus iestatījumi, kā input select.

Pieslēgvietas, ergonomitāte un citas nianses

Izvēloties atbilstošu kabeli, monitoru varēsiet pieslēgt gan Windows, gan Mac ierīcēm. Monitoram ir arī gana daudz portu, lai iztiktu bez papildus aksesuāriem – HDMI 2.0 x 1, DisplayPort 1.4 x 1, USB-C 3.2 x 1, USB 3.2 (Gen 1), RJ45, 3.5 mm audio ports.

Neskaitot ieslēgšanas / izslēgšanas pogu, monitora aizmugurē ir slēdzis, kas ļauj monitoru atslēgt no strāvas pilnībā.

Tie, kas pie datora pavada garas stundas, visticamāk novērtēs iespēju ar statīvu regulēt monitora augstumu 150 mm diapazonā. Pateicoties Vesa montāžas risinājumam, kas monitoru pievieno pie statīva, būs iespējams regulēt ne tikai monitora augstumu, bet arī leņķi, kā arī pagriezt to ainavas vai portreta režīmā. Vesa stiprinājums ļaus arī monitoru droši pievienot pie sienas, kā arī ir saderīgs ar trešās puses ražotāju statīviem. Monitora leņķa un augstuma pielāgošana ir visai būtiska ergonomiskai darba videi, lai to pielāgotu atbilstoši acu augstumam un dienas laikā nenogurtu spranda. Turklāt, ja izmantojat elektrisko galdu, vai maināt datora krēsla augstumu dienas laikā, monitora izvietojumu varēsiet pielāgot vien dažu sekunžu laikā.

Monitoru var ērti savienot gan ar Mac gan ar Windows datoriem. Jāsaka, ka biju patīkami pārsteigts, kad pēc ilgākas rakstīšanas vēlējos savam Windows portatīvajam datoram pievienot USB-C tipa lādētāju, bet atklāju, ka USB-C tipa vads, ar kuru portatīvo datoru savienoju ar monitoru, ir uzlādējis arī manu datoru. Patīkami, ka šāda neliela funkcionalitāte ļauj samazināt uz darba galda nepieciešamo vadu daudzumu.

AOC CU34P3CV ikdienas lietošanā

Ikdienā izmantoju standarta monitoru bez izliekuma, tādēļ pirmajās stundās, strādājot pie AOC CU34P3CV monitora, bija grūti pierast pie tā ieliektā ekrāna. Taču, jau dienas beigās acis pie tā pierada un izliekumu jau vairs nemanīju. Jāsaka, ka šāda tipa monitori ir gaumes jautājums. Ievēroju, ka AOC CU34P3CV monitors arī nedaudz “paslēpj” uz ekrāna esošo informāciju, jo, skatoties no malas uz ekrāna esošās krāsas izskatās citādāk un informāciju ir grūtāk saskatīt.

Ja ikdienā strādājat ar video montāžas darbiem, AOC CU34P3CV var būt lielisks sabiedrotais. Testa laikā uz monitora atvēru video montāžas programmu un lielais platleņķa ekrāns šķita lieliski piemērots, lai pārskatītu garo video Timeline un ērti pa to pārvietotos. Monitors šķita atbilstošs arī dažādiem grafiskā dizaina darbiem, jo vienlaicīgi uz platā ekrāna varēju izvietot dažādas Adobe programmas un pilnvērtīgi pārskatīt projektam visus nepieciešamos funkciju logus.

Tehniskā specifikācija

Dimensijas

808.34 x (482.44 ~ 611.03) x 275.13mm

Ekrāna izmērs

34 collas

Ekrāna izšķirtspēja

3440 x 1440 pikseļi

Ekrāna atsvaidzes intensitāte

150

Statīva regulēšanas iespējas (asugstums)

līdz 150 mm

Skaļruņi

5 W x 2

Enerģijas avots

100 – 240V 50/60Hz

Pieslēgvietas

HDMI 2.0 x 1, DisplayPort 1.4 x 1, USB-C 3.2 x 1, USB 3.2 (Gen 1), RJ45, 3.5 mm audio ports

Kā jau visi mūsdienīgi ražotāji, arī AOC monitoru ražošanā izmanto 85% pēcpatēriņa pārstrādātu plastmasu.

Kopsavilkums

Patika:

  • Ekrāns patīkami ataino krāsas, ja nepieciešams, funkcijās tās var nedaudz pielabot pēc saviem ieskatiem;
  • Gana daudz funkcijas;
  • Kvalitatīvs statīvs, kas ļauj ērti mainīt monitora augstumu;
  • Monitora aizmugurē ir poga, kas ļauj to atslēgt no strāvas, nav nepieciešams to atvienot no rozetes.

Nepatika:

  • Monitoru ir nedaudz sarežģīti pievienot pie statīva, tādēļ tā uzstādīšanas laikā gadījās saskrāpēt tā aizmuguri;
  • Monitora aizmugurē esošajai pogai, kas ļauj to atvienot no strāvas nav gaismas indikatora, kas ļautu vieglāk saprast, kad tā ieslēgta, bet kad – izslēgta.
  • Statīvs ļauj monitoru regulēt tikai uz augšu un leju, bet ne uz sāniem.

Ja esat IT entuziasts, programmētājs, video montāžists vai vienkārši brīvajā laikā labprāt atpūšaties pie kādas datora spēles un kvalitatīva ekrāna un meklējat gana lielu budžetam draudzīgu monitoru, AOC CU34P3CV varētu būt Jums piemērots. Latvijas interneta veikalos monitors pieejams vidēji par 350 – 450 Eur.

https://notepad.lv/apskati/aoc-cu34p3cv-platlenka-monitors-it-entuziastiem/