Anomālās parādības Toljati.

No nedēļraksta "Taini i zagadki XX veka" 2014. gada 41. numura. Autore Elžbeta Beļinska, no poļu valodas tulkojis Vadims Iļjins, raksta fragments.

Samāras Luku teritorijā atrodas viena no pašām pazīstamākajām anomālajām zonām visā Krievijā. Runā, ka tur notiek kas tāds, kas ufologiem nav pat sapņos rādījies. Bet šo notikumu centrs ir rūpniecības pilsēta Toljati.

Ķīmijas kombināts - citplanētiešu kosmoosta?

Kombināts "Toljatiazot" ir pasaulē lielākais amonjaka ražotājs. 2012. gada septembrī uzņēmuma darbinieks paziņoja žurnālistiem, ka šeit regulāri notiek kontakti ar NLO. It kā te vēl no Padomju Savienības laikiem kombināta teritorijā parādījās divi nosēšanās laukumi, tvertnes ar raķešu degvielas komponentiem, lai darbinātu NLO dzinējus, kā arī laukumi, kur atnācēji remontē savus kuģus. Tur esot arī radioaktīvo atkritumu - NLO dzinēju "produktu" krātuve.

 

 

Vēl zem "Toljatiazot"-a ēkām atrodas milzīgs bunkurs, kur novietoti trīs sarkofāgi no ložunecauršaujama stikla. Tur formalīna šķīdumā ievietotas 2008. gada sprādzienā bojā gājušo atnācēju atliekas. Sprādziens noticis degvielas pārsūknēšanas laikā.

Šensāciju pārpoblicēja visi Krievijas MIL, taču, liekas, ka tāda ziņa vismazāk uztrauca Toljati iedzīvotājus. Kāpēc? Tāpēc, ka pēc ufologu datiem katrs trešais pilsētas iedzīvotājs vismaz reizi mūžā ir redzējis NLO.

Uzskata, ka ārpus Zemes kuģu aktivitātes ir saistītas arī ar koncernu "AutoVAZ", kur ražo automašīnas "Lada".

Te būs pieraksts kāda "AutoVAZ" veterāna sarunai ar žurnālisti Jeļenu Kudrjavcevu, kas publicēta avīzē "Novije Izvestija" 2008. gada 26. februārī.

-Eju no rīta uz darbu, bet virs administrācijas ēkas karājas liela, spīdoša lode.

-Varbūt tas bija mēness?

-Ko tad, vai es nekad mūžā mēnesi neesmu redzējis?

"Trokšņainais gars" "AutoVAZ"-ā un jētiji uz ielām.

Par tipiskām anomālijām grāmatā "Toljati: anomālo notikumu hronika, fakti un pārdomas" raksta Tatjana Makarova, kas vada sabiedrisko komisiju, sastāvošu no noslēpumaino parādību aculieciniekiem un, kas darbojas no 1990. gada.

Pie minētām anomālajām parādībā var pieskaitīt arī poltergeistu. Pēc komisijas datiem, pirmais raksts par poltergeistu parādījās vēl 1990. gadā, avīzē "Ploščadj Svobodi".

Tur bija stāstīts, ka reiz vakarā "AutoVAZ" apsargi izdzirdēja klauvējienus ēkas ārsienā. Izejot no ēkas, viņi neko neieraudzīja. Taču pēc minūtes klauvējieni atsākās no jauna. Vēl bija dzirdams, it kā kāds staigātu pa jumtu. Taču arī uz jumta neviena nebija!

Nākošajā dienā pati no sevis ieslēdzās ventilācija, bet pēc tam arī televizors, kas atradās dežūrtelpā. Kad dežurants devās apgaitā, tad vienā no telpām viņš pamanīja kādu figūru apmēram 120 centimetru garumā.

Tad virs dežuranta galvas parādījās dziļa piltuve un sāka iesūkt viņu sevī. Mati viņam sacēlās stāvus, bet krekls izlīda no biksēm. Kad dežurants vairākas reizes izšāva piltuvē no pistoles, tā pazuda.

Taču vēlāk ne griestos, ne uz sienām neatklāja nekādas ložu pēdas. Šo gadījumu neviens nespēj izskaidrot vēl līdz šim.

Toljati var sastapt arī reliktos humanoīdus. Par vienu no šādiem gadījumiem minētajā grāmatā raksta Tatjana Makarova.

1995. gadā Centrālā rajona iedzīvotāja pastaigājās ar suni netālu no Leva Tolstoja ielas. Pēkšņi suns spēcīgi izstiepa pavadu. Paskatījusies atpakaļ, sieviete ieraudzīja netālu esošu pinkainu milžu grupu. Pametusi pavadu viņa pakaļ sunim metās uz mājām. Taču ziņķārība uzvarēja un sieviete kopā ar radiem atgriezās uz "notikuma vietu". Uz zemes viņi ieraudzīja izteiktus milzīgu pēdu nospiedumus.

Līdzīgs gadījums notika 2005. gadā uz ceļa netālu no "Toljatiazot"-a korpusiem.

-Citās vietās "sniega cilvēks" dzīvo pēc iespējas tālāk no cilvēkiem, mežonīgā dabā. Bet pie mums - uz Ļeva Tolstoja ielas, pie ķīmiskiem uzņēmumiem, 12. kvartāla teritorijā un uz ceļa, kas ved uz ciematu Povolžskija, - konstatē makarova kādā no intervijām presē.

[Ko te vairāk lai saka? Ja var iestāstīt, ka "sniega cilvēki" Krievijā dzīvo lielās pilsētās, tad nav brīnums, ka Krievijā var iestāstīt pilnīgi jebko un tauta tic - t.p.]