ANO: 40 gadu laikā okeānos varētu izzust zivis

Ņujorka, 18.maijs, LETA--AFP.

Līdz 2050.gadam pasaules okeānos varētu izzust zivis, ja netiks pārkārtota zivsaimniecība, pirmdien atzina ANO eksperti, sniedzot ieskatu topošajā ziņojumā ANO Vides programmas Zaļās ekonomikas iniciatīvas ietvaros.

Zivju resursu samazināšanās nav tikai vides jautājums. Tas ietekmē arī miljardu planētas iedzīvotāju, lielākoties nabadzīgajās valstīs, kuriem zivis ir galvenais proteīnu avots pārtikā, vēstīts ANO ziņojumā.

 

 

Ar zvejniecību pasaulē nodarbojas aptuveni 35 miljoni cilvēku, aptuveni 170 miljoni darbavietu ir tieši vai netieši saistītas ar šo ražošanas nozari.

Teju 30% no zivju krājumiem pasaulē jau izzuduši, tādējādi šīs nozares ražīgums ir mazāk nekā 10% no to bijušā potenciāla, bet visai zivsaimniecībai draud komerciāli izdevīgas nozvejas beigas 2050.gadā.

Pēc ANO ekspertu uzskatiem, pasaule no katastrofālajām sekām varētu izvairīties, samazinot valstu subsīdijas zvejas flotilēm un izveidojot zivju aizsardzības zonas.

Ziņojumā eksperti sniedz arī iespējamos risinājumus, kā apmierināt arvien augošās globālās vajadzības, piemēram, pēc enerģijas un svaiga ūdens, vienlaikus izvairoties no planētas vides iznīcināšanas.

P.S. No vienas tādas krīzes pasaulei izdevās izvairīties. Atceros, ka 1970-tajos gados rakstīja to, ka, pastāvot tādiem pašiem koku izciršanas tempiem, uz Zemes pēdējais koks tikšot nocirsts apmēram 2010. gadā.

Oriģinālu lasiet šeit