Animegao kigurumi maskošanās.

Raksts par to jau ir bijis, taču varbūt kādu interesē ar papildimformācija.

Animegao (アニメ顔, anime sejas) tas ir kigurumi paveids, ko lieto, lai portretētu anime vai citus animācijas tēlus. Ir arī citi paveidi, piemēram kāda dzīvnieka tēls, [rincipā pie šādas pārģērbšanās var pieskaitīt arī visdažādākos talismanus: sporta komandā, visdažādākām firmām, arī Rīgas gaili un vistu, ko varēja redzēt Rīgas svētkos, ar cerībām, ka tādi publiski pasākumi vēl būs. Pārģērbšanās Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svētkos gan pie tā nepieskaistīsi, jo tur dalībnieki neaizklāj sejas.

Izpildītāja seja ir pilnībā pārklāta ar stilizētu masku, un tiek uzvilkts varoņa kostīms. Animegao kostīmus izmanto gan profesionālos skatuves šovos, gan arī kosplayeri, kurus dažkārt dēvē par “lellēm”, un viņi izgatavo dažādu varoņu maskas. Tā joprojām ir ļoti maza daļa no cosplay skatuves Japānā, lai gan aptuveni 2005. gadā tā sāka piesaistīt uzmanību citās valstīs, tostarp Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā un Eiropas valstīs.

Televīzijā

Pašreizējās izrādes ar kostīmu varoņu marionetēm ir Sezama ielas lielais putns, Bārnijs no Bārnija un draugiem un Lāča lācis Lielajā zilajā mājā (Big Bird of Sesame Street, Barney from Barney and Friends, un Bear of Bear no the Big Blue House). Mazāk sarežģīti varoņi ir Hip Hop Harijs, Yo Gabba Gabba! un TVO angļu bērnudārzs (Hip Hop Harry, Yo Gabba Gabba! un TVO English Kindergarten).

Vecāki piemēri ir New Zoo Revue, H. R. Pufnstuf, Banana Splits un Lielbritānijas seriāls Gophers !.

Neatļautie kostīmu varoņi

Pēdējos gados izpildītāji, kuri nēsā neatļautus, viltotus popkultūras varoņu, piemēram, Mikija Peles, Elmo, SpongeBob SquarePants vai Spider-Man, kostīmus, ir parādījušies populāros tūristu galamērķos, piemēram, Holivudas bulvārī un Times Square. Viņi parasti pozē fotogrāfijām un vāc naudu (vai biežiāk izspiež naudu) no tūristiem. 2007. gada dokumentālā filma “supervaroņa konfesijas” koncentrējas uz kostīmētiem “supervaroņiem” Holivudas Slavas alejā. Tā kā tie nav reglamentēti vai atļauti, Taimskvērā ir bijuši daudzi strīdi un aresti, kas saistīti ar kostīmiem.

Kaut kas līdzīgs, tikai bez sejas maskām ir arī Romā, kur darbojas Senās Romas varoņu - karavīru vienības, dieži - neoficiāli.

https://en.wikipedia.org/wiki/Costumed_character#In_Japan (papildinājums  no manis).

Kigurumi masku kosplejs.

https://www.facebook.com/groups/AnimegaoKigurumiCosplayers/

Viena no firmām, kas piedāvā kostīmus

https://damekigurumi.com/