Andrejs Dmitruks. Dievu kauja

Andrejs Vsevolodovičs Dmitruks (dzimis 1947. gadā) - padomju un ukraiņu scenārists, zinātniskās fantastikas rakstnieks, dziesmu autors, TV žurnālists, sabiedrisks darbinieks.

Biogrāfija

Dzimis 1947. gada 10. jūlijā Kijevā.

Beidzis Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūtu. Viņš strādāja populārzinātniskajā kino.

Dzīvo Kijevā. Līdz 2018. gada aprīlim viņš bija dokumentālo filmu autors un vadītājs Ukrainas Televīzijas Pirmajā nacionālajā kanālā. Volodimira Frolkisa Labdarības fonda prezidents, kurš atbalsta Ukrainas zinātnieku pētījumus cilvēka dzīves pagarināšanas jomā.

Grāmatas, nosaukumus netulkoju.

Великая миссия цивилизаторов. Научно-фантастические рассказы. — Киев: Веселка, 1967

Аурентина. Научно-фантастические рассказы.  — Киев: Веселка, 1982.

Ночь молодого месяца. Фантастические рассказы. — Москва, изд. Молодая гвардия, 1984.

Морская пена. — Киев: Молодь, 1987.

Следы на траве. Фантастические повести и рассказы. — Москва. Молодая гвардия, 1990.

Битва богов: Роман. — Киев, Полиграфкнига, ИД «Оболонь», 1996. — 390 с.

Смертеплаватели. Роман. Киев, изд. ООО Журнал «Радуга», 2012. — 527 стр.

История сердобольного вампира. Фантастическая повесть. Киев, изд. ФОП Афонин А.А., 2016. — 192 стр.

Мы — дети Днепра. Книга-документ. Киев, ООО Журнал «Радуга», 2016. — 64 стр.

Защита Эмбриона. Роман. Киев, издательство "Перун", 2018. — 366 стр.

Магические приключения Лярусса и Марше. Детектив-фэнтези. . Киев, издательство "Перун", 2018. — 256 стр.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA,_%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B9_%D0%92%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

Dievu kauja

Grāmatā iekļauta diloģijas "Dievu kauja" pirmā un otrā daļa: "Mēs esam tikai jūras putas ..." un "Tūkstošgades kara hronika".

Pirmajā daļā mūs sagaida atdzimusi senākā senatne ar tās nežēlīgo pirmcivilizācijas realitāti, 20. gadsimta tehnoloģiju līmenī izveidotajiem tehniskajiem artefaktiem, globālo katastrofu un supercivilizācijas nāvi. Otrā daļa paver Otrā pasaules kara panorāmu. Darbība notiek fašistiskajā Trešajā reihā un noslēpumainajā mistiskajā Tibetā. Tieši tur, debess augstumā esošajos Himalaju augstumos, leģendārajā valstī Meru-Agharti, okultais SS melnais ordenis sūta savu vēstnesi pēc nāvējošām zināšanām, lai izveidotu "Atriebības ieroci".

https://fantlab.ru/work71558

Nāves peldētāji

7 cilvēki no pilnīgi dažādiem laikmetiem un kultūrām, 7 dažādi likteņi, 7 nāves gadījumi. Katram no šiem cilvēkiem pēcnāves esamība izrādās atšķirīga saskaņā ar viņa reliģisko pārliecību. Un katrs no saviem dieviem saņem svētu uzdevumu, ko atcerēties. Pēc iespējas skaidrāk un detalizētāk atcerēties visus cilvēkus, kurus viņš kādreiz pazina, kurus mīlēja un kurus ienīda, tos, kurus viņš nogalināja, un tos, kas viņu nogalināja. Un atmiņas ne tikai paliek atmiņas ...

Liela mēroga mēģinājums ar zinātniskās fantastikas palīdzību visaptveroši iemiesot (un attīstīt) Krievijas kosmisma idejas, it īpaši Nikolaja Fjodorova "Kopējās lietas filozofiju".

https://fantlab.ru/work127514

Embrija aizsardzība

XXXV gadsimts. Kādreiz uz Zemes uzvarējušais komunisms atrisina ne tikai sociālās, bet patiesi universālās problēmas. Virssaprāta civilizācija saskaras ar pasaules mēroga Šekspīra jautājumu - būt vai nebūt dzīvībai, Saprātam, Metavisumam. Jauna Visuma embrija liktenis ir atkarīgs tikai no nākotnes cilvēkiem un viņu atdzīvinātajiem senčiem, tikai augstākas pakāpes humānisms spēj nodrošināt embrija aizsardzību ...

Šis romāns ir viens no nedaudzajiem optimistiskajiem utopiskā žanra darbiem postpadomju telpā. Raksta "Embrija aizsardzība" autors turpina labākās Ivana Efremova darba tradīcijas un Nikolaja Fjodorova "Kopējās lietas filozofiju".

https://fantlab.ru/work1200061