All You Need Is Kill. Nākotnes šķautne

All You Need Is Kill (jap. オール・ユー・ニード・イズ・キル о:ru ju: ni:do idzu kiru, «Viss, kas tev ir vajadzīgs — tas ir nogalināt») — japāņu rakstnieka ranobe «kaujas fantastikas» žanrā ar Jositosi Abe ilustrācijām, kas publicēta 2004. gadā. 2005. gadā nominēta Seiun prēmijai, kā «Gada labākais japāņu romāns». 2014. gadā tika izdota ranobe adaptācija mangas veidā, kā arī iznāca režisora Daga Laimena filma uz tā bāzes «Nākotnes šķautne».

Ranobe (vieglais romāns) tika tulkots angļu un krievu valodā ar nosaukumu «Edge of Tomorrow» («Nākotnes šķautne»). Krievijā tika izdots divas reizes, izdevniecībā «Центрполиграф» 2014. gadā kā «Грань будущего», šajā tulkojumā oriģinālais nosaukums uz vāka parādījās kā apakšnosaukums, bet ilustrācijas nebija, un izdevniecībā «Истари комикс» 2019. gadā ar jaunu tulkojumu un visām Jositosi Abe ilustrācijām.

Sižets.

Vairāk nekā 20 gadus cilvēce cīnās ar citplanētiešu iebrukumu. Citplanētieši - sfēriskas radības, ko dēvē par "atdarinātājiem", bruņojušās ar taustekļiem - lēnām, bet noteikti iznīcina Zemes iedzīvotājus. Viņi spēj pārvietoties gan uz sauszemes, gan zem ūdens, ir neticami ātri un izturīgi. Atdarinātāji ir pat ne pilnīgi saprātīgi radījumi, tomēr uzvar atkal un atkal, sagūstot un padarot lielu planētas virsmas daļu par neapdzīvojamu. Keidži Kirija ir Apvienoto Aizsardzības spēku (O.DF) jauniesauktais, kuram nav kaujas pieredzes. Viņa vienība aizstāv Japānas piekrasti no atdarinātājiem, kas tiek uzskatīts par stratēģiski svarīgu - ir militāras rūpnīcas, kas ražo augsto tehnoloģiju kaujas uzvalkus - "Vestes", kas aprīkotas ar eksoskeletu un iebūvētiem ieročiem. Bez tiem kājnieku karavīram nav ne mazākās iespējas cīņā ar atdarinātāju. Pirmajā kaujā Keidži mirst kopā ar visiem biedriem, taču notiek kaut kas dīvains: nāvīgi ievainots, viņš izdara pēdējo šāvienu atdarinātājā un... pamostas savā gultā, apmēram 30 stundas pirms nāves. Neviens, izņemot viņu, neatceras notikumus, kas notiks rīt. Keidži nomira un "augšāmcēlās" četras reizes, pirms saprata, ka atrodas laika cilpā, un nomirs vēl un vēl. Viņam neatliek nekas cits, kā uzlabot savas militārās prasmes, Vestes un ieroču izmantošanas tehniku, izmisīgi mēģinot mainīt likteni.

Jositosi Abe (jap. 安倍吉俊 dzimis 1071. gada 3. augustā, Tokijā) — japāņu grafiķis, ilustrators, mangaka un tēlu mākslinieks.

Beidzis Tokijas Mākslas universitātes Japānas glezniecības nodaļu. Saņēmis mākslas maģistra grādu. Darbi izceļas ar asām, nevērīgām līnijām un triepieniem, savdabīgu stilu. Ilustrāciju veidošanas procesā viņš neizmanto lineālu, kā to dara lielākā daļa viņa kolēģu. Gandrīz neizmanto spilgtas krāsas, dodot priekšroku tumšām, pasteļkrāsām. Parasti viņš pieraksta savi vārdu latīņu valodā - "Yoshitoshi ABe", ar lielo burtu "B" vārdā "ABe".

Viņš kļuva slavens ar darbu anime "Eksperimentu joslā" (rež. Ryutaro Nakamura) kā ilustrators un konceptu mākslinieks. Turklāt viņš ir pazīstams ar seriālu Texhnolyze un NieA under 7 varoņu dizainu. Viņš ir doujinshi "Union of Grey Wings", vēlāk - tāda paša nosaukuma anime autors. “Leina eks rimentus” un Texhnolyze kopražoja viņa draugs un kolēģis Chiaki Konaka.

Skolā studējis japāņu mākslu un karjeru sāka Tokijā. Intervijā Crunchyroll Expo 2018 viņš noliedza savu hobiju uz grafiti: “Tā nav taisnība. Es pat nepaņēmu krāsas bundžu.” Tiek uzskatīts, ka drūmā, biedējošā atmosfēra, kas raksturīga lielākajai daļai Abes darbu, radās tieši šajā dzīves periodā.

Viņš ir tehnoloģiski lietpratīgs, izmanto modernus sīkrīkus: viņš bieži ar pirkstu zīmē skices, izmantojot iPad lietotni. Publicēja divus savus iepriekšējos doujinshi, apejot drukātos izdevējus — Pochiyama at the Pharmacy (2008), kas paredzēts iPhone un iPod Touch, un I am an Alien, I have a Question, Kindle.

Viņš, tāpat kā daudzi citi, sāka ar zīmuli un papīru. Izmantoja Painter un Photoshop, izveidoja tekstūras bibliotēkas. Pēc viņa domām, dators ievērojami atvieglo darbu, pretējā gadījumā māksliniekam ir jāpērk materiāli un jāsagatavo krāsas, kas prasa daudz laika. Dod priekšroku Mac.

2009. gadā Abe paziņoja par darbu ar jauno anime Despera līdzās Ryutaro Nakamura un Chiaki Konaka. Bet 2010. gadā režisora veselība pasliktinājās, projekts tika iesaldēts. 2013. gadā Nakamura aizgāja mūžībā. 2015. gadā Abe teica, ka sērijā strādās jauns režisors. 2018. gadā Konaka atklāja, ka viņi darīs visu iespējamo: problēma ir ne tikai finansējums, bet arī plānošana mūsdienu anime nozarē. 2021. gadā kļuva zināms, ka Despera tika finansēts par 80%, un galvenais personāls nenogurstoši strādāja, līdz ražošana tika apturēta COVID-19 pandēmijas dēļ. Oficiālais paziņojums gaidāms 2022. gadā.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B1%D1%8D,_%D0%81%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%81%D0%B8

Par filmu.

«Nākotnes šķautne» (angļu. Edge of Tomorrow) — amerikāņu fantastisks grāvējs, 2014. gads. To uzņēma Dags Laimens ar Tomu Krūzu un Emīliju Blantu galvenajās lomās. Scenārija pamatā bija Hirosi Sakuradzaki ranobe «Nākotnes šķautne». Pasaules pirmizrāde notika 2014. gada 28. maijā.

Par filmas moto kļuva frāze «Dzīvo. Mirsti. Atkārto.» (Live. Die. Repeat.).

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8C_%D0%B1%D1%83%D0%B4%D1%83%D1%89%D0%B5%D0%B3%D0%BE

Manga. No tā paša Visuma

Sižets tiek prezentēts no Keidži Kirijas, kas ir jauns Apvienotās aizsardzības frontes darbinieks, kurš karo ar noslēpumainiem citplanētiešiem, kuri uzbrūk Zemei. Pirmā kauja Keidži ir pēdējā. Bet tā vietā, lai klusi atkāptos citā pasaulē, viņš nonāk laika cilpā. Pēc katras nāves viņš tiek nogādāts pagātnē, tieši vienu dienu pirms liktenīgās kaujas. Ieslodzīts šajā nāves un atdzimšanas ciklā, Keidži pakāpeniski iegūst kaujas pieredzi un neveiksmīgi mēģina mainīt savu likteni. Vēlāk viņš satiek meiteni un ar viņas palīdzību cer atstāt šo apburto loku.

Citāti.

Tiklīdz jūs nomirsiet, es izņemšu akumulatoru no jūsu uzvalka. Man tas būs ļoti noderīgi. Tāpēc nekautrējieties un pēc iespējas ātrāk dodieties nākamajā pasaulē.

Rita Vrataski

Es esmu nogalināšanas mašīna. Un manās dzīslās asiņu vietā - eļļa.

Keidži Kirija

Nāve tagad ir mans sabiedrotais, tāpēc es noteikti kļūšu stiprāks!

Keidži Kirija

https://mintmanga.live/edge_of_tomorrow

Autors. Takesi Obata. Pēc Hirosi Sakuradzakas darbu notīviem.

Dzimis: 11.02.1969

https://mintmanga.live/list/person/obata_takeshi

Video. Kas labāks? Filma vai manga?

https://www.youtube.com/watch?v=QMq5gLeT4oo

Cits salīdzinājums.

Kas man patīk? Manga

Kas nepatīk? Teiktu, ka filma, taču arī tā nav slikta, lai gan atpaliek.

 

Filmas gads – 2014.

Mangas autori: Hirosi Sakuradzaka (idejas autors), Takeuti Rjosuke (scenārists),

Takesi Obata (mākslinieks), Jositosi Abe (tēlu dizains)

Filmas autori: Kristofers Makvorijs, Džezs Batervorts, Džons-Henrijs Natervorts (scenārijs),

Dags Laimens (režisors)

Mangas žanrs: seinens, psiholoģija, fantastika, grāvējs, drāma

Filmas žanrs: fantastika, grāvējs

https://aminoapps.com/c/timeisrunningout/page/item/obzor-mangi-mangi-all-you-need-is-kill-i-sravnen/7eor_xaLsNIakj0e4raqEnQomaxlM6bqgBL