Alesandro Gatti. Pjerdominiko Bakalario. Zilā Safīra mīkla

īsumā par triju autoru kopdarbību

Une énigme bleu saphir (Drôles d'espions #1)

Laipni lūdzam mājīgajā Intrigio ģimenes savrupmājā! Klusā svētdienas rītā viņu pastkastītē iekrīt neparasta dzeltena aploksne, un spiegu ģimene dodas uz Parīzi pazudušā nenovērtējamā safīra meklējumos. Maskēšanās, noslēpumainas relikvijas un Intrigio unikālās superspējas palīdzēs viņiem atklāt slepenu sazvērestību. Aizraujošs detektīvstāsts no populārā seriāla "Kaķi-detektīvi" autora Alesandro Gatti (Alessandro Gatti) pasaules bestsellera "Ulisa Mūra slepenās dienasgrāmatas" radītāja Pjerdomeniko Bakalario.

https://kniga.lv/shop/sinij-sapfirovaja-zagadka/

Pjerdominiko Bakalario

Valsts Itālija, dzimis 1974. gada 6. martā. Pseidonīmi: P. D. Bach, Ciro Cabala, Irēna Adlera, kopā ar Gatti (Irene Adler), Džeremijs Belpoiss (Jeremy Belpois), Uliss Mūrs (Ulysses Moore).

Pjērdomeniko Bakalario dzimis nelielā un ļoti skaistā pilsētā Akviterma Pjemontas reģionā Itālijas ziemeļos. Viņš uzauga mājā mežā, ar trim suņiem un velosipēdu pagalmā ... Acīmredzot viņu apņemošā maģiskā ainava iedvesmoja Pjērdomeniko radīt vairāk nekā 30 fantāzijas romānus, kas tulkoti 18 pasaules valodās. Un viņa sērija "Ulisa Mūra slepenās dienasgrāmatas" par dvīņu Kavenanta un viņu drauga Rika ceļojumu laikā izrādījās "pietiekami maģiska" Disnejam, kurš bija ieinteresēts grāmatas pielāgot lielajiem ekrāniem.

Kamēr viņš vēl mācījās vidusskolā, Pjērdomeniko sāka veidot īsus stāstus, kurus viņš lasīja klasesbiedriem. Un pēc tam, kad viņš atklāja, ka viņš ir kļuvis diezgan populārs ne tikai draugu, bet arī citu klašu bērnu vidū, Pjērdomenico sāka darināt tos vēl entuziastiskāk, ļoti ātri iemācoties rakstīt un cenšoties izdomāt visnegaidītākos sižeta pavērsienus, lai nepieviltu jauniegūtos fanus.

Pjērdominiko savu debijas romānu «La Strada Del Guerriero» uzrakstīja 15 dienu laikā un iesniedza to "Il Battello a vapore" konkursā, kur viņš ieguva pirmo vietu. Rakstnieks 23 gadus bija ļoti kautrīgs, tāpēc darbu parakstīja ar kaimiņa vārdu: žūrija bija pārliecināta, ka romānu ir uzrakstījis vecs un gudrs filozofs!

Papildus grāmatu rakstīšanai Pjērdomeniko nodarbojas ar žurnālistiku un aktīvi publicējas Itālijas žurnālos, un ne tikai bērnu žurnālos. Sadarbojas ar Pizas Augstāko normālo skolu - valsts augstākās izglītības un pētniecības centru. Daudzus gadus Pjērdomeniko ir žūrijas loceklis konkursā «Best of Show» - gada balvai, kas kopš 1993. gada tiek piešķirta par labāko spēļu industrijas produktu un ko organizēja Lucca Games festivāls; no 2005. līdz 2008. gadam viņš bija žūrijas priekšsēdētājs. 2011. gada maijā Pjērdomeniko ieguva "Terre del Magnifico" literāro balvu par romānu «Cyboria. Il risveglio di Galeno», kuras žūrijā bija bērni no 12 līdz 14 gadiem.

Rakstniekam patīk ceļot, atklāt jaunu vietu un kultūru skaistumu, bet vēl vairāk Pjērdomeniko patīk atgriezties mājās - pie kaut kā pazīstama un mājīga. Autors šobrīd dzīvo Milānā.

https://fantlab.ru/autor11783

Šerloks, Lupēns un es.

Autoru pseidonīms Irena Adlere.

Bērnu detektīvi par Šerloka Holmsa tēmu. Autoro Pkērdomeniko Bakalario un Alesandro Gatti.

https://ast.ru/authors/adler-iren-1012432/

"Kaķi-detektīvi", autori Davide Morozinoti un Alesandro Gatti.

Alesandro Gatti

Esmu dzimis 1975. gadā Aleksandrijā. Nē, nevis Ēģiptē, bet Pjemontā. Un notika tā, ka gandrīz visu mūžu esmu dzīvojis mazā ciematā Asti provincē, kuras vārdā ir pat pieci burti "a": Calamandrana. Un, iespējams, man ir tik apnikuši šie patskaņi, ka pēdējos gadus es dzīvoju galvenokārt Turīnā, kur es pat nesmaržoju pēc burtiem "a". Lūk, mans stāsts. Bērnībā man patika pētījumi, bet es biju ļoti slinks. Par laimi es dzīvoju vecā mājā, kas bija pilna ar noslēpumainām kastēm, lai varētu tās mierīgi izpētīt, pārāk nesasprindzinoties. Šajās kastēs es atradu daudzas lietas, kas man patika: alvas zaldātiņus, monētas no tālām valstīm, tādu pilsētu plānus, kas vairs nepastāv, pīpes, vecas smaidīgu cilvēku fotogrāfijas, vecas skumju cilvēku fotogrāfijas ... Īsāk sakot, daudz lietas, kuras, manuprāt, bija stāsti. Stāsti, kurus es nezināju, bet kurus es varētu izdomāt. Varu derēt, ka jūs jau izdomājāt, kā viss beidzās ... Mēģinot nākt klajā ar šiem stāstiem, es sāku tos pierakstīt. Un es nepārtraucu to darīt pat tad, kad kastē vairs nebija nevienas lietas.

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/author/509814-alessandro-gatti

https://ast.ru/authors/gatti-alessandro-1189312/

Davide Morosinotto

Davide Morozinotto dzimis 1980. gadā nelielā Itālijas pilsētā netālu no Padujas. Viņš ir vairāk nekā 30 jautru grāmatu bērniem autors, kā arī žurnālists un video spēļu tulkotājs. Kopš agras bērnības viņš mīlēja izgudrot neticamus piedzīvojumus un fantastiskas pasaules, viņš vienmēr gribēja kļūt par rakstnieku. 2007. gadā viņš saņēma Mondadori izdevniecības balvu “Mondadori Junior Award” un izdeva savu pirmo grāmatu "Slavenais Walker & Down katalogs" ir pirmais rakstnieka romāns, un tas stāsta par piedzīvojumu, par kuru pats autors sapņoja bērnībā. Viņš Davide atnesa augstāko balvu bērnu literatūrā - Andersena medaļu 2017. gadā.

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/author/1156541-davide-morozinotto

https://ast.ru/authors/morozinotto-davide-1189313/

Saindētais biķeris. Bakalario un Gatti.

Voltera alejas 11. mājas iedzīvotāji ļoti aizraujas ar detektīviem. Viņiem piemīt īstu detektīvu maņa. Noguruši no ikdienišķajām daudzdzīvokļu mājas problēmām, viņi izveidoja detektīvu klubu. Katru reizi, kad viņiem izdodas nojaust vēl vienu mīklu, viņi pulcējas pirmajā stāvā, Parīzes lielākā detektīva Gustava Darbona dzīvoklī. Un starp sinjoras Bardušones izcepto kūkas gabalu un kārtējo tenku sākas izmeklēšana!

Pirmā Anetes un Fabo lieta, šķiet, patiešām ir ļoti grūta. Turīgā grāfiene Blumjē ir mirusi, un dīvainas sakritības dēļ mesjē Delofrs, kas kopā ar viņu atpūtās, tiek turēts aizdomās par dubultu slepkavību. Varbūt abas mīklas ir kaut kā saistītas? Ar to pietiek, lai detektīvi no Voltēra alejas varētu sākt izmeklēšanu!

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/441146/