Alekss Norts. Ēnu ēna

Alex North

Alekss Norts ir angļu detektīvu un trilleru rakstnieks. Alekss ir dzimis Līdsā, Anglijā, kur joprojām dzīvo kopā ar sievu un dēlu. Romānu "Čuksti aiz loga" (The Whisper Man) viņš uzrakstīja pēc tam, kad dēls reiz ieminējās, ka spēlējas ar "puiku grīdā". Iepriekš Alekss Norts publicējās ar citu vārdu.

Čuksti aiz loga

Šajā tumšajā, spriedzes pilnajā trillerī Alekss Norts auž vairāku paaudžu stāstu par tēvu un dēlu, kas nonākuši izmeklēšanas krustpunktā, lai notvertu sērijveida slepkavu, kas upurēja mazpilsētu. Pēc sievas pēkšņās nāves Toms Kenedijs uzskata, ka jauns sākums palīdzēs viņam un viņa mazajam dēlam Džeikam izārstēties. Jauns sākums, jauna māja, jauna pilsēta (Featherbank). Taču pilsētai ir tumša pagātne. Pirms divdesmit gadiem sērijveida slepkava nolaupīja un noslepkavoja piecus iedzīvotājus. Kamēr Frenks Kārters beidzot netika notverts, viņu sauca par "Čukstētājcilvēku", jo viņš izvilināja savus upurus, naktīs čukstējot pie viņu logiem. Brīdī, kad Toms un Džeiks apmetas savās jaunajās mājās, jauns zēns pazūd. Viņa pazušanai ir satraucoša līdzība ar Frenka Kārtera noziegumiem, no jauna uzjundinot vecās baumas, ka viņš ir upuris slepkavam kopā ar līdzdalībnieku. Tagad detektīviem Amandai Bekai un Pītam Vilisam ir jāatrod zēns, kamēr nav par vēlu, pat ja tas nozīmē, ka Pītam cietumā ir jāapmeklē savs lielais ienaidnieks: Čukstētājcilvēks. Un tad Džeiks sāk uzvesties dīvaini. Viņš dzird pie sava loga čukstus...

Ēnu ēna

Jūs zināt tādu pusaudzi kā Čārlijs Krabtrijs. Tumša iztēle, draudīgs smaids — vienmēr grupas ārpusē. Kādai daļai no jums bija aizdomas, ka viņš varētu izdarīt kaut ko šausmīgu. Pirms 25 gadiem Krabtrijs izdarīja tieši to, izdarot tik šokējošu slepkavību, ka piesaista dīvaino slava, kas pastāv tikai interneta tumšākajos nostūros, un iedvesmoja ne vienu vien eksemplāru. Pols Adamss ļoti labi atceras šo gadījumu: Krabtrijs un viņa upuris bija Pola draugi. Pols lēnām ir sakārtojis savu dzīvi. Bet tagad viņa māte, veca un senila, ir uzņēmusi apgriezienus. Lai gan katra viņa colla pretojas, ir pienācis laiks atgriezties mājās. Nepaiet ilgs laiks, kad lietas sāk iet greizi. Izlasot ziņas, Pols uzzina, kas ir piemeklējis kārtējo, līdzīgo upuri. Viņa māte ir nomākta, uzstājīgi, ka mājā kaut kas ir. Un kāds viņam seko. Kas viņam atgādina visvairāk satraucošo lietu tajā šausmīgajā dienā pirms divdesmit pieciem gadiem. Tā nebija tikai slepkavība.

Ēnu draugs

Ja tas būtu noticis ar tevi, arī tu būtu aizbēgusi. Pirms divdesmit pieciem gadiem Pola draugs Čārlijs Krabtrijs brutāli nogalināja viņu klasesbiedru un pēc tam pazuda bez vēsts. Pols nekad sev nav piedevis savu lomu notikušajā. Viņš nekad nav atgriezies mājās. Kamēr viņa vecāka gadagājuma māte nav kritusi. Beidzot ir pienācis laiks beigt skriet. Nepaiet ilgs laiks, kad lietas sāk iet greizi. Viņa māte apgalvo, ka mājā ir kāds. Pāvils saprot, ka kāds viņam seko. Un pilsētu, kas atrodas daudzu jūdžu attālumā, ir piemeklējis slepkava. Kas viņam liek aizdomāties – kas īsti notika ar Čārliju slepkavības dienā? Un vai kāds var apturēt tā atkārtošanos?

Dati no Vikipēdijas.