Aleksejs Ivanovs. "Lielās Lācenes" medības.

Ieskats autora daiļradē

Krājums

Aleksejs Ivanovs ir rakstnieks, scenārists un kulturologs. Viņš strādā visdažādākajos literārajos formātos. "Ģeogrāfs nodzēra globusu", "Bluda un MUDO", "Kopmītne uz asinīm" un "Sliktie laika apstākļi" ir mūsdienu pilsētu proza. “Dumpja zelts” un “Parmas sirds” ir modernistiski vēsturiskie romāni. "Suņgalvji" un "Community" ir intelektuāli trilleri. "Kalnrūpniecības civilizācija", "Krievijas kalnu grēda" un "Redzēt krievu dumpi" ir liela mēroga fotogrāmatas par nacionālo un negalvaspilsētu vēsturi.

Trīs Alekseja Ivanova stāsti, kas sarakstīti Padomju Savienības beigās, pēc viņu ģenētikas joprojām pieder pie lielās padomju zinātniskās fantastikas. Un tomēr tie jau ir nedaudz vairāk nekā padomju zinātniskā fantastika. Stingrāka ideja, riskantāka apkārtne, brīvāka daiļliteratūrāa. Bet viņu patiesā ticība cilvēkam un cilvēcei nāk no turienes, no zelta laikmeta.

“Lielās Lācenes” medības. Neliela kosmosa pirātu banda uzbrūk garāmbraucošam zvaigžņu kuģim. Laupīšana ir diezgan veiksmīga, taču, meklējot pirātus, tiek piesaistīti cēli atriebēji - bērni no planētas Zeme. Pirāti ir nekaitīgi, un bērni – bez žēlastības. Un asa sižeta bojeviks izrādās otrāds: sākumā ir jautri, tad biedējoši.

Zeme-šķirotava. Šķirotavas ciemata miegainā dzīve turpinās kā parasti: darbs stacijā, sakņu dārzā, veikalā un paštaisītais. Un pēkšņi izrādās, ka katrs otrais Šķirotavas iedzīvotājs patiesībā ir citplanētietis! Notiek galaktiskais karš, citplanētieši gudri pārģērbjas par zemniekiem, un katra mietpilsoņu kašķēšanās faktiski ir citplanētiešu militāra akcija. Šis vairs nav asa sižeta bojeviks, bet gan komēdija.

Kuģi un galaktika. Un šis stāsts ir rakstīts retajā žanrā "kosmosa opera". Darbība izplatās pa visu Piena ceļu, zvaigznes deg, dīvaini kuģi steidzas, kosmosā mudž no šausmīgiem monstriem, Galaktikas vēsture ir pilna ar grandiozām konfrontācijām un cīņām, un kosmosā mirgo mirušo seno civilizāciju noslēpumi.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/763300/v