Aleksandrs Matjuhins. Guļošo pilsēta

(Jāpiezīmē, ka šis apraksts sagatavots vēl pirms otrā Krievijas iebrukuma Ukrainā - t.p.)

Aleksandrs Aleksandrovičs Matjuhins (dzimis 1981. gada 24. decembrī, Murmanska-60) ir krievu rakstnieks, kurš strādā visdažādākajos žanros, galvenokārt zinātniskajā fantastikā, mistikā un šausmās.

Aleksandrs Matjuhins dzimis slēgtajā pilsētā Murmanskā-60, kur dzīvoja līdz 14 gadu vecumam. 1995. gadā kopā ar ģimeni viņš pārcēlās uz Krasnodaras teritoriju, uz Tbiliskas ciematu, kur beidzis vidusskolu. 1999. gadā viņš iestājās korespondences kursā Krasnodaras Kultūras un mākslas universitātē par specialitāti "bibliologs" (vēlāk pārveidots par "grāmatu tirdzniecības vadītāju").

2000.-2004. dienējis Krievijas bruņotajos spēkos Prohladnijas pilsētā (Kabardas-Balkārijas Republika),

2011. gadā viņš pārcēlās dzīvot uz Sanktpēterburgu.

Viņš sāka nodarboties ar profesionālu literāro darbību deviņdesmito gadu beigās (lai gan savus pirmos stāstus rakstīja jau 1989. gadā).

Līdz šim viņš ir publicējis četrus romānus: "Galva, kas tika sacirsta", "Ciklopēdija", "Vampīra daļa", "Absolūtais noteikums". Vairāki desmiti dažādu žanru stāsti ir publicēti arī žurnālos un antoloģijās: "Rehnika - molodeži", "Iskateļ", "Magija PK", "Navigator igrovogo mira", "Porog", "Zvezda", "Mir fantastiki", utt.

Viņš pārtrauca rakstīt 2004.-2008. gadā, nolemjot veltīt vairāk laika profesionālajai izaugsmei un karjerai. Kopš 2008. gada viņš atsāka daiļradi. Pēc autora domām, to veicināja aktīva interneta attīstība, iespēja piedalīties literārajos konkursos un pilnveidot prasmes.

2008. -2009.gadā viņš uzrakstīja "Ziemeļu diloģiju" - divus romānus, kas veltīti viņa dzimtajai pilsētai Sņežnogorskai. Daļa grāmatās ietvertās darbības notiek ziemeļu pilsētās, kas atgādina autora bērnības pilsētu. Abi romāni neparādījās uz papīra, bet saņēma vairākas balvas.

Jauno rakstnieku foruma (Ļipki) dalībnieks 2010. gadā (romāns "Saules skūpsts") un 2011. gadā (stāstu krājums).

2011. gada foruma rezultātā tas tika iekļauts katalogā "Krievijas labākie rakstnieki-2012" un krājumā "Jaunie rakstnieki-2012".

Viņš vairākkārt ir apgalvojis, ka viņa literārā darbība līdz 2008. gadam ir pildspalvas pārbaude un rakstīšanas apmācība.

Kopš 2013. gada viņa darbā galvenais uzsvars tiek likts uz šausmu un mistikas žanriem, kuros viņš pilnībā atklāja savas prasmes.

2015. gada beigās stāsts "Uz visiem laikiem" (antoloģija "2015. gada baisākā grāmata") tika nominēts prestižajai "Gada grāmatas" tīkla balvai kategorijā "Iekšzemes autora mazā proza" (vietne Fantlab.ru ), un stāsts "Kleksis" (antoloģija "13 maniaki") nominēts balvai "Interpresscon-2016" nominācijā "Vidējā forma".

Aleksandrs divreiz kļuva par sudraba medaļnieku lielākajā kiberpanka žanra stāstu konkursā "Uzlauztā nākotne", piecas reizes pēc kārtas kļuva par prestižā literāro šausmu konkursa "Velna ducis" finālistu.

Viņš regulāri publicējas žurnāls "Darkermagazine" un "RedRum".

Aleksandra darba atšķirīgās iezīmes: uzmanība detaļām, dzīvā valoda, varoņu psiholoģiskā uzticamība.

Bibliogrāfija.

Romāni.

Удел упыря (2003).

Голова, которую рубили (2003).

Циклопедия (2004).

Абсолютное правило (2005).

Visai daudz stāstu.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D1%8E%D1%85%D0%B8%D0%BD,_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

Tīmeklis.

 samlib.ru/m/matjuhin_a_a (oficiālā lapa)

 realgodcatcher.livejournal.com

https://fantlab.ru/autor8776

Guļošo pilsēta

Tošikam palika sešpadsmit gadu, bet Vikai - viņa māsai - seši, kad pazuda viņa vecāki. Puiši uzzināja, ka viņu tētis patiesībā ir ļauno garu mednieks, un viņu māte ir ceļvedis mirušo pasaulē! Pirms daudziem gadiem viņi aizbēga no gulētāju pilsētas, gribēja dzīvot vienkāršu cilvēka dzīvi ... Un tagad Tošiks un Vika dodas uz to pašu gulētāju pilsētu, lai atrastu savus vecākus. Viņiem jābūt ārkārtīgi uzmanīgiem: Aizmirstais zvērs devās medībās, milzīgs, pinkains, iegūstot drosmi un spēku. Un viņš seko viņu pēdām. Vai brālim un māsai pietiks drosmes un spēka pabeigt iesākto?

Esiet piesardzīgs: šī vieta nav paredzēta bērniem. Šis ir stāsts par to, kā brālis un māsa uzzināja, ka viņu parastākie (kā viņi domāja) vecāki izrādījās ļauno garu mednieks un ceļvedis mirušo pasaulē! Kamēr Aizmirstais zvērs pamodās. Viņš ir ļoti bīstams un seko pēdām. Vai Tošikam un Vikai pietiks drosmes un spēka izturēt šo cīņu? Lieliska izvēle gan pusaudžiem, gan viņu vecākiem. Mēs noteikti zinām: jums tas patiks!

https://eksmo.ru/book/gorod-spyashchikh-matyukhin-u-n--ITD1176803/