Aleksandrs Buškovs. Stepes šausmas

(Jāpiezīmē, ka šis materiāls sagatavots vēl pirms otrā Krievijas iebrukuma Ukrainā. - tulkotāja piezīme)

Neizskaidrojamas paranormālas parādības, noslēpumaini atgadījumi, par kuriem liecināja mūsu karavīri Lielā Tēvijas kara laikā (domāts, padomju, t.p.) – nepārspējamā noveļu rakstnieka Aleksandra Buškova atstāstījumā!

Tas notika siltā septembra vakarā 1942. gadā. Speciālās nodaļas darbinieks ar diviem komandieriem devās pārbaudīt stepju apgabalu uz dienvidiem no Staļingradas – vai tur nav ierakušies vācu desantnieki, diversanti un citas ienaidnieku grupas.

Komandieri ilgi brauca pa bezgalīgiem plašumiem, kad pēkšņi aizdegās "kazas" dzinējs. Kamēr viņi rosījās, dzēšot, starteris pilnībā izdega. Nācās nakšņot stepē. Zvaigžņotajās debesīs bija pilnmēness. Un klusums.

Pēkšņi... atskanēja dīvainas skaņas, it kā kaut kas neticami smags tiktu vilkts pavisam tuvu. Un tad atskanēja šņākšana – tik spēcīgi šņāc tikai tvaika lokomotīves. Bet ļaunākais ir tas, ka visi pēkšņi kļuva nejūtīgi, un īpašais virsnieks juta, ka ir paralizēts, un viņa sirdi pārņēma mežonīgas, necilvēcīgas šausmas ...

Grāmatas autors, vēl būdams bērns, bieži klausījās sava tēva, Lielā Tēvijas kara dalībnieka Aleksandra Buškova vecākā stāstus, un fantāzija aizveda zēnu dīvainās, neizpētītās pasaulēs, kas piepildītas ar brīnumiem, burvjiem. un visādas velnišķības, un daudz kas no dzirdētā, kas viņu sajūsmināja un pārsteidza līdz galam, tad viegli kļuva par pamatu viņa grāmatām no sērijas "Nezināmais".

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/837770/

Biogrāfija, fragments. Raksts par autoru jau ir bijis.

Dzimis: 1956. gada 5. aprīlī Minusinskā, Krasnojarskas apgabalā, PSRS

Aleksandrs Aleksandrovičs Buškovs ir labi pazīstams krievu rakstnieks, publicists un tulkotājs. Darbi tautas vēstures, asa sižeta, detektīva, šausmu, zinātniskās fantastikas, fantāzijas, vēsturiskā revizionisma žanros. Vēsturiskās žurnālistikas autors, vairāki poļu zinātniskās fantastikas stāstu tulkojumi. Krievijas Rakstnieku savienības biedrs. Viņa literāro darbu kopējā tirāža pārsniedz 17 miljonus eksemplāru. Pēc paša Aleksandra Buškova teiktā, viņa senči datējami ar ļitviniem. 1972. gadā viņa ģimene pārcēlās uz Abakanu, Hakasijas Republiku. Mācības vidusskolā viņam bija grūti, tāpēc viņš atteicās no augstākās izglītības. Tomēr viņš regulāri izglītojās, lasīja lielu skaitu grāmatu. Strādājis par pastnieku telegrammu piegādē, iekrāvēju, apdrošināšanas aģentu, ģeofizikālās ekspedīcijas strādnieku, darbinieku PSKP Hakasas apgabala komitejas laikrakstā un zavļitu Hakasijas drāmas teātrī. A. Buškovs sāka rakstīt 70. gadu beigās, 80. gadu vidū pārcēlās uz Krasnojarsku, kur pilnībā nodarbojās ar rakstniecību. 1986. gadā Krasnojarskas grāmatu izdevniecība izdeva viņa pirmo grāmatu - romānu un stāstu krājumu fantāzijas žanrā. Perestroikas gados viņš darbojās kā labējais publicists. Pirms Krasnojarskas apgabala vadītāja Aleksandra Ļebeda nāves 2002. gadā viņš bija gubernatora padomnieks.

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/author/207-aleksandr-bushkov