Alberto Vaskess-Figeroa Rials. Okeāns

Alberto Vaskess-Figeroa Rials (Alberto Vázquez-Figueroa Rial) ir spāņu rakstnieks, žurnālists un izgudrotājs. Spānijas populārās literatūras ievērojams pārstāvis: visā pasaulē pārdoti vairāk nekā 25 miljoni Vasquez-Figueroa grāmatu eksemplāru, un ir filmēti vairāki viņa darbi. Viņš arī izstrādāja un patentēja metodi jūras ūdens atsāļošanai.

Biogrāfija

Vaskess-Figueroa dzimis 1936. gada 11. oktobrī Santakrūzā de Tenerifē Kanāriju salās. Kad viņam vēl nebija gads, pilsoņu kara uzliesmojuma dēļ viņa ģimene bija spiesta bēgt uz Āfriku: Alberto tēvs bija sociālists un kā republikas atbalstītājs tika ieslodzīts. Spānijas Āfrikā Vaskess-Figueroa pavadīja visu savu bērnību. Viņš agri zaudēja māti, un tēvs pēc atbrīvošanas no cietuma regulāri ārstējās slimnīcās no tuberkulozes, tāpēc viņa tēvocis, Spānijas karaspēka ierēdnis Āfrikā, galvenokārt nodarbojās ar zēna audzināšanu.

16 gadu vecumā Vaskess-Figueroa atgriezās Tenerifē, lai turpinātu studijas. Aptuveni divus gadus viņš bija niršanas instruktors uz mācību kuģa "Southern Cross". Vēlāk, ietaupījis naudu, viņš iestājās žurnālistikas skolā (Escuela Oficial de Periodismo) Madridē, kuru pabeidza (1959), 1962. gadā viņš ieguva korespondenta darbu laikrakstā La Vanguardia un pēc tam Televisión Española (TVE). Kā saka pats rakstnieks, strādājot par kara korespondentu, viņš apmeklēja tādas valstis kā Gvineja, Čada, Kongo, Dominikānas Republika, Bolīvija, Gvatemala, kur bija liecinieks daudziem konfliktiem.

Rakstnieka karjera

Savu pirmo stāstu "Smiltis un vējš" (Arena y viento) Vaskess-Figueroa uzrakstīja četrpadsmit gadu vecumā, taču tas tika publicēts tikai trīs gadus vēlāk. Viņa finansiālais stāvoklis neļāva pilnībā koncentrēties uz rakstīšanu, un viņš to apvienoja ar korespondenta darbu.

Pasaules slava rakstniekam radās pēc romāna "Melnkoks" (Ébano, 1975) izlaišanas, kas stāsta par vergu tirdzniecību Āfrikā, kuru vēlāk režisors Ričards Fleišers filmēja ar nosaukumu "Ashanti". Tajā pašā gadā viņa autobiogrāfija tika publicēta ar nosaukumu "Anaconda".

Drīz tika izdoti citi Vasquez-Figueroa darbi - "Manausa" (Manaos, 1975) un "Tuaregs" (Tuareg, 1980), kas arī pēc tam tika filmēti. Tajā pašā laikā filma "Manausa" kļuva par otro rakstnieka kā režisora ​​darbu.

2007. gadā tika izlaists jauns romāns “Par tūkstoš miljoniem dolāru” (Por mil millones de dolares), kas sabiedrības uzmanību piesaistīja ne tikai ar literāriem nopelniem, bet arī ar izplatīšanas metodi - to varēja iegādāties tradicionālā veidā, pērkot cietā (dārgā) vai mīkstajā veidā (lēti) iesējumā, kā arī lejupielādēt pilnīgi bez maksas no interneta.

Kopumā Vaskess-Figueroa ir sarakstījis vairāk nekā 80 darbus.

Darbi mūsu žanrā.

Utopijas:

Visi esam vainīgi (Todos somos culpables, 2001)

Labāka pasaule (Un mundo mejor, 2002)

Fantastika:

Par tūkstots miljoniem dolāru (Por mil millones de dólares, 2007)

Koltans (Coltan, 2008)

Kalašņikovs (Kalashnikov, 2009)

Sērija «Okeāns»

Okeāns (Océano, 1984).

Aiza (Yaiza, 1984).

Maradentro (Maradentro, 1985).

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B5%D1%81-%D0%A4%D0%B8%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B0,_%D0%90%D0%BB%D1%8C%D0%B1%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE

Mājaslapa izlikta pārdošanā izsolē. http://www.vazquezfigueroa.es/

Teleseriāls pēc tāda paša nosaukuma romāna "Okeāns", 1989.

Notikumi sākas 1949. gadā Lansarotes salā Plaja Blankas ciematā, kur dzīvo nabadzīga zvejnieku Pedomo ģimene: tēvs Ābels, māte Aurēlija, dēli Astrubals un Sebastians, meita vārdā Aisa, kurai ir pārsteidzošas spējas. Viņa var dziedināt cilvēkus, redzēt pravietiskus sapņus un zina, kā runāt ar dzīvniekiem. Tās ir sekas kādai ģeoloģiskai kataklizmai, kas notika “pirms 200 gadiem”, par ko stāsta balss aiz kadra filmas sākumā. Reiz Aisai uzbrūk "zelta jaunatnes" pārstāvis - salas bagātākā cilvēka (agrāk - Franko armijas kapteiņa) dona Matiasa Kvintero dēls. Aisas brālis Astrubals, aizsargājot savu māsu, nejauši nogalina izvarotāju. Policija visā salā meklē slepkavu, bet dons Matiass vēlas nevis taisnīgumu, bet gan pirmo Astrubala, bet pēc tam visas viņa ģimenes nāvi. Saprotot, ka viņš nevarēs sasniegt savu mērķi ar policijas palīdzību, dons Matiass vēršas pēc palīdzības pie sava bijušā padotā, Franko armijas seržanta Damiana Centeno, kurš 28 gadus pavadīja Ārzemju leģionā.

Ģimene nolemj bēgt uz Venecuēlu ar savu zvejas laivu, šo ideju rosina Astrubala līgava Terēze. Damians par to uzzina un dodas uz Venecuēlu parastā tvaikonī. Dokā viņš satiek elites prostitūtu Muneku, kuru deportēja uz Venecuēlu. Viņi kļūst par mīļākajiem un apprecas nedaudz vēlāk.

Pedomo ģimenes laiva avarē ceļā uz Venecuēlu, izraisot Ābela Pedomo nāvi. Aurēlija nonāk slimnīcā. Damians, ierodoties Karakasā, spītīgi turpina meklēt Pedomo, neskatoties uz dona Matiasa nāvi. Ceļā Aurēlija, Aisa, Astrubals un Sebastians satiek cilvēkus, kuri viņiem palīdz izturēt likteņa peripetijas. Starp tiem: Seleste, Sallustiano un Goijo Santana, kuri noteiks Aisas likteni ...

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BA%D0%B5%D0%B0%D0%BD_(%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB)

Par tūkstots miljoniem dolāru.

Par miljardu dolāru runa ir par Irāku un lielo amerikāņu kompāniju tumšajām mahinācijām, kas izgudroja masu iznīcināšanas ieročus, lai sāktu karu, kas maksāja gandrīz pusmiljonu nāves gadījumu un kurā nekad nevarēja uzvarēt, bet kas radīja tūkstošiem miljoniem labumu uzņēmumiem, kas tieši saistīti ar republikāņu administrācijas augstākajiem amatiem.

https://www.amazon.es/Por-millones-d%C3%B3lares-Alberto-V%C3%A1zquez-Figueroa-ebook/dp/B00CD244DC

Koltans [kolumbīts-tantalīts].

"Koltans", aizraujošs romāns ar starptautisku politisku sižetu par vienu no mūsu laika visdārgākajiem dabas elementiem: koltanu, minerālu, kas tiek iegūts Āfrikā, telekomunikāciju nozarei.

Vaskess-Figueroa tīrākajā formā, atklāj cilvēka labāko un sliktāko ar savu raupjo un ārkārtējo stāstījuma stilu, kas lasītājā pamodina aizraušanos ar piedzīvojumiem un viņu spēju pārvarēt visas likstas.

https://www.amazon.com/Coltan-Spanish-Alberto-V%C3%A1zquez-Figueroa/dp/8418263202