Alasters Reinolds. Atriebēja

Apraksts par autoru un viņa daiļradi

Autobiogrāfija.

Esmu diezgan daudz zinātniskās fantastikas romānu, kā arī vairāk nekā sešdesmit īsākas fantastikas gabalu autors, sākot no dažu simtu vārdu vinjetēm līdz darbiem, kas paši par sevi ir gandrīz īsi romāni. Esmu publicējis trīs īsāku darbu krājumus, kā arī dažu grāmatu, kas satur vienu vai divus romāna garuma stāstus. Milzīgs karjeras retrospektīvs “best of” parādījās 2016. gadā (skat. Zemāk), atzīmējot vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu ilgas publikācijas kopš mana pirmā darba pārdošanas. Mans darbs tiek plaši tulkots un pārpublicēts. Profesionālā ziņā es biju zinātnieks, pirms es kļuvu par pilnas slodzes rakstnieku, kaut arī abas profesijas labu gadu laikā pārklājās. Mana pētījumu joma bija astronomija un astrofizika, un es ilgu laiku pavadīju, strādājot Eiropas Kosmosa aģentūras galvenajā pētniecības iestādē un tās apkārtnē Nīderlandē. Varbūt nav pārsteidzoši, ka mana daiļliteratūra ir ļoti informēta par manu laiku kā zinātnieku. Vairāk nekā jebkas, kas mani piesaistīja SF - un turpina to darīt - ir gandrīz bezgalīgas radošās iespējas piedāvājums. SF ir rīku komplekts ar miljardu lietojumprogrammu.

Man bija skumji pamest zinātni, bet kopš manas aiziešanas 2004. gadā mani svētīja dažas apbrīnojamas iespējas atkal pārvietoties pa zinātnes aprindām, tikai šoreiz no rakstnieka viedokļa. Es esmu atgriezies EKA, lai runātu par zinātnes un fantastikas mijiedarbību, un esmu runājis par līdzīgām tēmām daudzos akadēmiskajos departamentos. Oksfordas debašu sabiedrībā esmu apspriedis ilgmūžības ētiku; Esmu apmeklējis arī bioloģiskās zinātnes simpoziju Heidelbergā, esmu ticies ar astronautiem un kosmonautiem, piedalījos Rosetta komētas misijas PR programmā, esmu strādājis ar eksoplanētu zinātniekiem un redzējis divu kosmosa atspoļu palaišanu - viss manis atvērto durvju dēļ. pēc tam, kad mana zinātniskā fantastika ir bijusi kādreiz zinātniece. Man patīk uzstāties ar sabiedriskām sarunām Lielbritānijā un tās apkārtnē, un ir zināms, ka šad un tad tās parādās radio un televīzijā.

Man ir 53 gadi un dzīvoju kopā ar sievu Velsā, netālu no savas dzimšanas vietas. Es turpinu rakstīt pa grāmatai gadā un parasti ceru atrast laiku, lai iekļautos īsākā daiļliteratūrā, kā arī citos projektos. 2009. gadā es pieticīgi rakstīju literāros darbus, kad mans izdevējs Orion mani parakstīja uz līgumu par desmit romāniem desmit gadu laikā. Ceļā ir bijuši viens vai divi šķēršļi, bet es joprojām strādāju ar desmit grāmatu līgumu un ceru saglabāt savu rezultātu daudzus gadus uz priekšu.

Pēdējie gadi ir bijuši diezgan aizņemti. 2016. gadā tika publicēta karjeras retrospekcija Best of - lai iegūtu papildinformāciju, skatiet vietni http://www.alastairreynolds.com/stories/beyond-the-aquila-rift-the-best-of/ .

2017. gadā es publicēju REVENGER - savu mēģinājumu uz jautru, ātru, tālu nākotnes kosmosa operu ar jūras daiļliteratūras atbalsīm, un 2018. gadā sekoju līdzi ELYSIUM FIRE, atgriešanās Atklāsmes telpas Visumā. Mans jaunākais romāns ir ĒNU KAPTEINS, kas seko REVENGER - māsu Nesu stāstam un parādījās Lielbritānijā un ASV 2019. gada janvārī. 2019. gada martā tika publicēta romāna garumā veidota grāmata par laika ceļojumiem PERMAFROST, izdevējs Tor.

Arī 2018. un 2019. gadā manā darbā tika veikti pirmie pielāgojumi dažādos plašsaziņas līdzekļos. 2018. gada sākumā Čikāgā sešu nedēļu laikā tika uzcelta fantastiska skatuves versija “Diamond Dogs”, un es varēju apmeklēt divas no izrādēm. 2019. gadā divi mani īsie stāsti tika pielāgoti kā animācijas filmas kā daļa no Netflix sērijas Love, Death and Robots.

Trešais romāns par māsām Nesām - un pagaidām pēdējais - ar nosaukumu „Kaulu Klusums” un parādīsies Lielbritānijā 2020. gada janvāra beigās, kam sekos amerikāņu izdevums februārī. Es šobrīd strādāju pie jauna romāna, kas izveidots Visuma Atklāsmes kosmosā, un kuru paredzēts publicēt 2021. gadā

http://www.alastairreynolds.com/about/

No Vikipēdijas.

Alasters Prestons Reinolds (dzimis 1966. gada 13. martā) ir britu zinātniskās fantastikas autors. Viņa specializācija ir stingrā zinātniskā fantastika un kosmosa opera. Savus pirmos gadus viņš pavadīja Kornvolā, pirms došanās uz Ņūkāslas universitāti pārcēlās uz Velsu, kur studēja fiziku un astronomiju. Pēc tam viņš ieguva doktora grādu astrofizikā St Andrews universitātē. 1991. gadā viņš pārcēlās uz Nordvijku Nīderlandē, kur satika nākamo sievu Žozeti (viņa ir no Francijas). Tur viņš strādāja Eiropas Kosmosa izpētes un tehnoloģiju centrā (daļa no Eiropas Kosmosa aģentūras) līdz 2004. gadam, kad aizgāja, lai turpinātu rakstīt ar pilnu slodzi. Viņš atgriezās Velsā 2008. gadā un dzīvo netālu no Kārdifas.

https://en.wikipedia.org/wiki/Alastair_Reynolds

Bibliogrāfija.

Cikls «Atklāsmes Visums»

1. Atklāsmes Visums/ Revelation Space (2000) 2. Bezdibeņa pilsēta/ Chasm City (2001) 3. Glābšanās šķirsts/ Redemption Ark (2002) 4. Izpirkšanas aiza/ Absolution Gap (2003) 5. Prefekts/ The Prefect (2007)

Cikls «Poseidona bērni»

1. «Blue Remembered Earth» (2012) 2. «On the Steel Breeze» (2013) 3. «Poseidon's Wake» (2015)

Cikls «Atriebēja » / The Revenger Series

 1. «Atriebēja » / «Revenger» (2016) 2. «Shadow Captain» (2019) 3. «Bone Silence» (exp. sept. 03 2020)

Citi romāni

* Century Rain / Aizmirstības lietus (2004) * Pushing Ice / Zvaigžņu ledus (2005) * Saules māja / House of Suns (2008) * Terminal World / Nolemtā pasaule (2010) * Doctor Who: Harvest of Time (2013)

Stāstu krājumi

* Diamond Dogs, Turquoise Days (2003) * Zima Blue and Other Stories (2006) * Galactic North (2006)

- Stāsti, kas attiecas uz "Kosmiskās apokalipses pasauli" * Deep Navigation (2010) * Beyond the Aquila Rift: The Best of Alastair Reynolds (2016)

Sīkāk: livelib.ru:

https://www.livelib.ru/author/103961-alaster-rejnolds

Atriebēja. «Revenger»

Galaktika ir redzējusi, cik lielas impērijas dzimst un tiek iznīcinātas, kā tiek iznīcinātas un pārtaisītas planētas. No savām plaukstošajām pasaulēm cilvēce mantoja tikai drupas, un tagad tā ir spiesta veidot savu civilizāciju no citu drupām.

Kapteinis Rakamors un viņa apkalpe zina, kur atrast vērtīgākās drupas. Viņi nonāk pie noslēpumainiem kosmosa objektiem, kas paslēpti no svešiem skatieniem, ir aprīkoti ar slazdiem, kurus ieskauj aizsargājoši lauki, un atver tos, lai iegūtu senas relikvijas un aizmirstas tehnoloģijas.

Adrana un Fura Ness ceļo kosmosā uz saules buru kuģa, cerot glābt viņu ģimeni no bankrota. Bet kapteinim Rakamoram ir pietiekami daudz ienaidnieku, un gaidāmajā ceļojumā meitenes gaida ne tikai dārgumu kešatmiņas ...

https://azbooka.ru/books/mstitelnitsa-tdawvv